Роз'яснення попереду закону біжить

Роз'яснення попереду закону біжить

Позавчора Прем'єр дав доручення економічному блоку уряду забезпечити прийняття Верховною Радою законопроектів, що забезпечують доходну частину бюджету на 2004 рік. Щоправда, важко сказати, в який спосіб урядовці повинні це зробити — депутати ж не діти, коли буде треба, тоді своє слово скажуть. Інша справа, що з наповненням доходної частини бюджету й справді вийшла плутанина. Верховна Рада прийняла бюджет на цей рік, не передбачивши механізму його наповнення, який було визначено законопроектом №4000-1 і яким має бути внесено зміни до 32 законів і урядових постанов, що стосуються оподаткування. Унаслідок цього Державна податкова адміністрація опинилася у дуже скрутному становищі. Але, схоже, не розгубилася, бо на допомогу прийшов уряд, як це сталося, зокрема з рішенням про відшкодування експортерам продовольства (група 1-24) податку на додану вартість до врегулювання проблеми у Верховній Раді. Кабмін прийняв мораторій на статтю Закону України «Про Державний бюджет на 2004 рік», яка скасовує відшкодування ПДВ при експорті цього виду продукції.

110 дитячих років

110 дитячих років

Прикметно, що перші чотири корпуси української спеціалізованої дитячої лікарні «Охматдит», які, до речі, функціонують і зараз, були побудовані відомим меценатом і цукрозаводчиком Миколою Терещенком. 30 січня 1894 року за указом царя лікарня була урочисто освячена і під назвою «Безкоштовна лікарня цесаревича Миколи для чорноробочих» розпочала свою діяльність. До речі, назвали її на честь того самого цесаревича, який згодом став російським царем Миколою Другим.

Ціна пересудів

Ціна пересудів

Допомогти 28-річній жінці, в якої на руках, крім двох доньок, з'явився і грудний онук, харківські чиновники ніби не проти. Днями міський голова заявив журналістам, що вже найближчим часом зустрінеться з молодою бабусею і обговорить з нею варіанти можливої підтримки. Якщо остання виявиться не по кишені місту, то мер особисто знайде для цієї родини спонсорів або кілька благодійних фондів.

Передай вогонь — об'єднай світ

Передай вогонь — об'єднай світ

Така естафета проводиться щоразу перед Олімпіадою. До цього часу вона не мала чітко визначених правил, меж пронесення, сталих традицій. Кожного разу такий захід мав якусь новинку. Остання новинка греків стала міжнародною: пронесення вогню через п'ять континентів. Гасло теж підібрали відповідне: «Передай вогонь — об'єднай світ». На прохання нашого уряду Міжнародний олімпійський комітет погодився змінити передбачений раніше маршрут і внести до списку країн-учасниць Україну. В березні Олімпійський вогонь урочисто запалять від сонячного променя на грецькій землі. У червні він потрапить до Сіднея. А там за допомогою факелоносців, автомобілями, потягами, літаками, кораблями, велосипедами, верблюдами та іншими транспортними засобами почне подорожувати світом.

«Шо воно воняє?»

«Шо воно воняє?»

Ще наприкінці минулого року до облсанепідемстанції почали надходити скарги на різкі неприємні запахи від тільки-но встановлених фахівцями обленерго нових електролічильників. Працюючи, це «чудо техніки» викликало в господарів головний біль, подразнення дихальних шляхів, нудоту.

Всі статті рубрики