Емоційний живопис — у благодійну скарбничку

Емоційний живопис — у благодійну скарбничку

В оптимістичній теорії кількох життів є один суттєвий мінус: її ланцюговий процес. Хочеться всього й відразу. Прикро усвідомлювати, що якась, можливо, навіть краща іпостась чекає на тебе в іншому житті, а зараз доводиться тішитися тим, що маєш. Хоча й з цією теорією, за великим бажанням, можна посперечатися.

Брехт під «Бітлз»

Брехт під «Бітлз»

Число в назві пояснили кількістю акторів, ательє (майстерня) — бо весь реквізит шиють поки що самі актори, вони ж вирішують технічні проблеми і таке інше. Керівник театру Ігор Талалаєвський, який уже тридцять років пропрацював на кону режисером, ставив Достоєвського, Булгакова, Набокова і, крім того, довгий час трудився на ниві шоу-бізнесу, обіцяє роботу, зовсім відмінну від того, що ми бачимо на всіх сучасних сценах.

Золотий голос проти макаронів

Золотий голос проти макаронів

ЗМІ вже повідомляли, що народна артистка України Таїсія Повалій подала позов на Хмельницьку макаронну фабрику за неправомірне використання в назвах макаронів її сценічного імені Тая. Пам'ятаєте, ще недавно всі вагони київського метро були обклеєні рекламою макаронів «Тая»? Антимонопольний комітет завершує розгляд справи, а рішення обіцяють оприлюднити на початку лютого на відкритому засіданні, оскільки це безпрецедентний випадок у вітчизняній практиці. Для прийняття об'єктивного рішення Антимонопольний комітет навіть провів соціологічне опитування, і з'ясувалося, що справді частина українських споживачів асоціює назву макаронів із співачкою.

Володимир Рунчак: Музика про життя

Володимир Рунчак: Музика про життя

Кажу чесно: про цю музику писати важко. Втім, як і взагалі про музику. Бо вона легко уникає будь-яких точних означень, а будучи «спійманою» у слові, щоразу випручується з його тенет, залишаючи поза межами раціонального щось невловиме і, на перший погляд, незначне. Але це тільки на перший погляд.
Свого часу Володя Рунчак, один із найавангардовіших наших композиторів, десь розшукав екзотичну контрабасову флейту, здоровезну, неоковирну, схожу на телеграфний стовп. Написав твір для усіляких флейт, у тому числі — для контрабасової. І самовпевнено присвятив опус музичному генію — Моцартові.

Всі статті рубрики