Чернігівський «Вій» спричинив справжній фурор на фестивалі «Мельпомена Таврії»

Чернігівський «Вій» спричинив справжній фурор на фестивалі «Мельпомена Таврії»

П’єса Наталки Ворожбит «Вій. Докудрама» — одна з найцікавіших у сучасній українській драматургії. Як не складно здогадатися вже з самої назви, історія пані Ворожбит перегукується з хрестоматійним «Вієм» Миколи Гоголя, що належить до циклу повістей «Миргород», написаних 1835 року.

Двадцятий театральний фестиваль у Херсоні «Мельпомена Таврії» збирає театри з 12 країн

На фестивальній мапі українського театру, яка нині, на щастя, майорить численними назвами, «Мельпомена Таврії» завжди стоятиме на умовному підвищенні.

Контрасти таврійської Мельпомени: у Херсоні триває Міжнародний театральний фестиваль

Контрасти таврійської Мельпомени: у Херсоні триває Міжнародний театральний фестиваль

Одинадцять країн (зокрема, Португалія, Литва, Туреччина, Франція, Польща, Румунія), тридцять два театри, тридцять сім вистав, які будуть показані на кількох сценах і навіть на території церкви.

Метр — короткий, враження — грандіозні

Унікальність цього фесту полягає в тому, що він дозволяє усім охочим відчути себе частиною світової спільноти кіногурманів. Упродовж тижня українські кіномани разом зі своїми однодумцями з інших країн зможуть переглянути найкращі десять картин-фіналістів і долучитися до визначення переможця.

Безнадійно хворий і Рожева Пані

Безнадійно хворий і Рожева Пані

Роман Еріка-Еммануеля Шмітта «Оскар і Рожева Пані» має величезну сценічну історію. Його ставили на великих і малих сценах різних країн, у тому числі й в Україні. Вистава ж, яку готує режисер Ростислав Держипільський, апріорі претендує на особливий статус у переліку цих театральних постановок.

«Молодості» не загрожує криза середнього віку

Цього року кінофестиваль «Молодість» має ювілейний порядковий номер: 45. Як зауважив на нещодавній прес-конференції організаторів голова Держкіно Пилип Іллєнко, незважаючи на ці цифри, криза середнього віку «Молодості» не загрожує.

Лесин «Дон Жуан» у Лондоні

Лесин «Дон Жуан» у Лондоні

У Лондоні розпочалися великі гастролі Національного театру імені Лесі Українки. І цей факт однозначно заслуговує на окремий рядок у новітньому літописі вітчизняної культури. Оскільки гастролювати нашим театрам останнім часом доводиться нечасто, а так далеко і так масштабно — і поготів.