Трамп доручив завершити війну в Україні за 100 днів «спецу» Келлогу
Завершити війну в Україні за сто днів Президент США Дональд Трамп доручив спеціальному посланнику з питань Росії та України Кіту Келлогу. >>
Байден із сином Гантером. (Фото: Susan Walsh/AP)
У неділю, 1 грудня, Президент США Джо Байден оголосив, що помилував свого сина Гантера Байдена, якому цього місяця винесли вирок за злочини, пов'язані з незаконним обігом зброї та податковими правопорушеннями.
Як інформує УМ, про це повідомило CNN із посиланням на заяву Джо Байдена.
"Я підписав указ про помилування мого сина Гантера. Це "повне і безумовне помилування", - сказано в заяві Джо Байдена.
Видання зазначає, що цей офіційний указ про помилування не може бути скасований новообраним президентом Дональдом Трампом.
CNN зазначає, що, помилувавши свого сина, Джо Байден відмовився від публічної обіцянки, яку він неодноразово давав до і після виходу з президентських перегонів 2024 року.
Президент і його речник у Білому домі недвозначно заявляли, в тому числі і після перемоги Трампа на виборах 2024 року, що він не помилує Гантера Байдена і не пом'якшить його вирок.
Помилування означає, що Гантер Байден не буде засуджений за свої злочини, і це виключає будь-які шанси на те, що його відправлять до в'язниці, що було можливим.
Після того, як судді, які розглядають його справи, отримають повідомлення про помилування, вони, швидше за все, скасують слухання з винесення вироку, які були заплановані на 12 грудня у справі про зброю і 16 грудня у справі про податки.
У своїй заяві Байден сказав, що вирішив помилувати свого сина, оскільки його "вибірково і несправедливо переслідували", заявивши, що "з Гантером поводилися інакше", ніж із людьми, які скоюють подібні злочини.
Байден заявив, що його політичні опоненти в Конгресі "інспірували" звинувачення, "щоб виступити проти мого обрання".
У свою чергу обраний американський президент Дональд Трамп заявив, що рішення Джо Байдена помилувати свого сина Гантера Байдена є "кричущим зловживанням владою" та "порушенням правосуддя".
Про це Трамп написав у соцмережі Truth Social
"Чи включає помилування, яке дав Джо Гантеру, тих, кого я називаю "заручниками 6 січня", які вже кілька років перебувають в ув’язненні? Це кричуще зловживання і порушення правосуддя!", - написав новообраний президент США.
Під "заручниками 6 січня" Трамп має на увазі учасників штурму Капітолія 6 січня 2021 року. Він і його прихильники вважають їх політичними в’язнями і стверджують, що багато хто з них зазнав несправедливих судових переслідувань.
Зокрема, як писали у вересні минулого року, у США двох колишніх лідерів праворадикального руху Proud Boys засудили до 15 і 17 років в’язниці за їхню роль у штурмі Капітолія 6 січня 2021 року.
Загалом звинувачення у зв’язку зі штурмом Капітолія висунули понад 1100 особам, 600 з них вже засудили.
Найжорсткішим залишається вирок для Стюарда Рода з ультраправої організації Oath Keepers – 18 років позбавлення волі.
Нагадаємо, що в червні суд присяжних визнав Гантера Байдена винним у незаконному придбанні та зберіганні зброї після тривалого судового процесу.
У вересні Гантер Байден планував змінити свою заяву про невизнання провини у справі про несплату податків.
У червні Байден заявив, що приймає вирок своєму синові Гантеру у справі про незаконне зберігання зброї.
Як повідомляла УМ, Байден готує пакет збройової допомоги Україні на 725 мільйонів доларів.
Завершити війну в Україні за сто днів Президент США Дональд Трамп доручив спеціальному посланнику з питань Росії та України Кіту Келлогу. >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Затримати або повідомити про підозру кільком високопоставленим офіцерам сьогодні, 20 січня, збирається Державне бюро розслідування. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>
Історія — жорна. Величезні, кам’яні. Час у них стирається і сиплеться вже іншим матеріалом. >>