Орбан перегляне статус членства Угорщини в НАТО

12:00, 24.05.2024
Орбан перегляне статус членства Угорщини в НАТО

Орбан запевняє, що Угорщина нібито віддана місії НАТО, але не в питанні підтримки України. (nato.int)

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан анонсував роботу свого уряду над питанням  «перевизначення» статусу членства країни в НАТО.

 

Це потрібно офіційному Будапешту для того, щоб відмовитися від поглибленої  підтримки України в рамках політики Альянсу.

 

Як інформує Україна молода, про це пише Bloomberg 24 травня.

 

Зокрема, Орбан наголосив що угорські військові чиновники та юристи вже працюють над створенням нової концепції, яка б відрізняла країну від інших членів НАТО.

 

За його словами, Угорщина шукає варіанти збереження свого членства в Альянсі таким чином, щоб не брати участь у діях військового блоку за межами його території.

 

Прем’єр Угорщини запевняє, що країна нібито віддана місії НАТО із захисту членів Альянсу, якщо хтось зазнає нападу. Втім, Будапешт, мовляв, стурбований тим, що фінансування та постачання зброї для України, яка не входить до НАТО і межує з Угорщиною, зрештою поступиться місцем більшій військовій участі, потенційно навіть надсиланню військ.

 

Орбан заявляє, що Угорщина принципово не погоджується з оцінкою деяких членів НАТО про те, що росія вторгнеться на східний фланг НАТО після України, оскільки поточну війну, за його словами, слід розглядати як війну між "двома слов’янськими країнами".

 

Втім, цю думку не поділяють в НАТО, яка створила робочі групи для вивчення потенційно розширеної ролі Альянсу у війні, сказав Орбан. Підтримка сил Києва в рамках нової місії НАТО відбуватиметься за межами України.

 

Глава уряду каже, що Угорщина, як член НАТО, бере участь у цих дискусіях, але фактично як "неучасник", який виступає проти надсилання грошей і зброї Україні. Надання Угорщині офіційної відмови від участі означало б нову концепцію членства в НАТО, сказав він.

 

"Це ситуація, коли ми як би там, але не там. Я не знаю, як довго це можна буде підтримувати", – сказав Орбан.

 

 Як повідомляла "УМ", раніше лідер угорської ультраправої партії Mi Hazank Ласло Тороцкоі проговорився, що Угорщина претендуватиме на українське Закарпаття, якщо Україна втратить державність. .