Республіканець Кевін Маккарті нарешті обраний спікером Палати представників США

13:58, 07.01.2023
Республіканець Кевін Маккарті нарешті обраний спікером Палати представників США

Палата представників США з 15-ї спроби обрала республіканця Маккарті новим спікером

Лідера республіканців Кевіна Маккарті за підсумками 15-го туру голосування було обрано спікером у Палаті представників Конгресу США. Його підтримало 216 голосів, а головний суперник - демократ Хакім Джефріс  отримав - 212.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє CNN

 

Трансляцію засідання палати проводили центральні американські телеканали. 

 

У попередньому турі голосування Маккарті набрав стільки ж голосів, але їх забракло для перемоги. В останньому турі шестеро конгресменів не голосували за жодного з кандидатів і це забезпечило перемогу Маккарті.

 

«Кевін Маккарті від штату Каліфорнія отримав більшість голосів і є належно обраним спікером Палати представників»,- заявила ведуча засідання Шеріл Джонсон. Республіканці вітали обрання 57-річного Маккарті овацією стоячи.

 

Спікер Палати представників - це посада у Конгресі, зазначена у Конституції США. Після віцепрезидента він є наступним у черзі на пост президента.

 

Спікер, його заступники та голови комітетів визначають, які законопроєкти розглядатимуть і голосуватимуть. Вони встановлюють порядок денний та визначають правила, що регулюють дебати.

 

Очікувалося, що Маккарті обійме посаду ще у вівторок, але голосування за кандидатуру спікера палати довелося проводити 15 разів, бо група радикальних республіканців відмовлялася підтримати однопартійця. Деякі з них змінили свою позицію.

 

Телеканал CNN повідомляв, що частина республіканців переглянула свою позицію після телефонної розмови з колишнім президентом Дональдом Трампом.

 

Востаннє ситуація, коли спікера Палати представників не вдавалося обрати у першому турі, виникала 100 років тому. 1923 року, щоб обрати кандидатуру, знадобилося дев'ять турів.

 

Президент США Джо Байден привітав Маккарті з обранням і висловив готовність "працювати з республіканцями" в міру можливості.

 

Попереднім спікером палати була демократ Ненсі Пелосі. У листопаді 2022 року вона оголосила, що йде зі своєї посади. Тоді очікувалося, що республіканці повернуть собі контроль над Палатою представників після проміжних виборів, що й сталося.

 

Як повідомляла УМ, спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі назвала президента Володимира Зеленського «абсолютним героєм» напередодні його візиту до Вашингтона та завила, що його виступ перед американськими законодавцями стане честю для Конгресу.