Зеленський хоче встановити чотири Дзвони: Пам’яті, Перемоги, Миру і Єдності, відео

11:55, 09.05.2020
Зеленський хоче встановити чотири Дзвони: Пам’яті, Перемоги, Миру і Єдності, відео

Володимир Зеленський поклав квіти біля Вічного вогню на Меморіалі слави у Києві. (Фото Офісу президента)

Президент Володимир Зеленський оголосив про проект меморіальних символів, в межах якого планується встановити в Україні чотири дзвони: Дзвін Пам’яті на Луганщині, Дзвін Перемоги на Закарпатті, Дзвін Миру в Донецьку і Дзвін Єдності – у Сімферополі.

 

Як повідомляє «Україна молода», про ці плани Зеленський заявив у своєму зверненні до українців з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в суботу, 9 травня.

 

«Це все сторінки нашої історії, які гуртують і роблять нас сильнішими. Сьогодні з вірою в нашу мету я оголошую про проект меморіальних символів. У межах нього ми хочемо встановити в Україні чотири дзвони. Вчора я був на Луганщині, біля першого селища, де у 42-му році почалося звільнення України. І там буде встановлено перший дзвін – Дзвін Пам’яті. Сьогодні я на Закарпатті, поруч із місцем, де завершилося вигнання загарбників. Тут буде встановлено Дзвін Перемоги», - зазначив президент.

 

Глава держави додав, що «ми віримо і зробимо все, щоб обов’язково настав день, коли буде встановлено ще два дзвони: Дзвін Миру в Донецьку та Дзвін Єдності – у Сімферополі».

 

«І в мить, коли в Україні настане мир і ми повернемо своїх людей та свою землю, чотири дзвони одночасно сповістять про цю знакову подію в історії України. І кожний їхній удар закарбує у нашій свідомості: «Пам’ятаймо, що єдність – це запорука нашого миру та нашої перемоги», - констатував Володимир Зеленський.

 

 

Глава держави також наголосив, що ніхто не може приватизувати перемогу над нацизмом і говорити, що вона могла відбутися й без українців: «Понад сім мільйонів українців у складі Антигітлерівської коаліції протидіяли нацизму як на рідній землі, так і на різних континентах планети. Без сумніву, людський подвиг не має паспорта. Але внесок українців у перемогу над нацизмом – величезний».

 

На думку президента, «ми не повинні цього забувати, соромитися та дарувати комусь подвиги своїх українських героїв».

 

Зауважимо, що зранку президент Володимир Зеленський вшанував пам'ять загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання та поклав квіти біля Вічного вогню на Меморіалі слави у Києві. Після цього глава держави вилетів на Закарпаття і після посадки, у першу чергу, відвідав меморіальний комплекс «Пагорб Слави» в Ужгороді з могилами воїнів, які загинули в боях за визволення України від нацистських окупантів у Другій світовій війні.

 

 

«На Закарпатті завершилося вигнання загарбників. Ми ніколи не забудемо страшну ціну цієї перемоги. Для вшанування подвигу кожного, хто наближав перемогу, – головне не гучність, а щирість. І наша перемога – в кожного в серці», - наголосив президент.

 

Як повідомляла «УМ», у п’ятницю президент Зеленський відвідав меморіальний комплекс "Україна – визволителям" у селищі Мілове на Луганщині, яке розділене кордоном між Україною та Росією.

 

Нагадаємо, що 44% українців позитивно ставляться до визнання воїнів Української повстанської армії борцями за незалежність України.