Тимошенко закидає Зеленському зраду народу

18:48, 28.04.2020
Тимошенко закидає Зеленському зраду народу

Нарада партійного керівництва "Батьківщини" на чолі з Юлією Тимошенко під час карантину. (Фото з ФБ-сторінки Юлії Тимошенко)

Лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко обіцяє, що очолювана нею політична сила планує в найкоротші терміни оскаржити в Конституційному суді закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який президент Володимир Зеленський підписав у вівторок.

 

Як інформує «Україна молода», про це Юлія Тимошенко повідомила у соцмережах.

 

«Дива не сталося – президент підписав скандальний закон про розпродаж української землі. Обираючи між інтересами українців та зобов’язаннями перед міжнародними аферистами, Володимир Зеленський став на бік глобальних спекулянтів», - звинуватила президента народна депутатка.

 

За її словами, Зеленський «зрадив народ, порушив присягу, зазіхнув на конституційний лад та державний суверенітет».

 

Тимошенко додала: «Боротьба продовжується. Ми у найкоротші терміни оскаржимо це злочинне рішення у Конституційному суді».

 

Політик також обіцяє, що партія «Батьківщина» не відступить.

 

Як повідомляла "УМ", президент Зеленський підписав закон про відкритий ринок землі у вівторок, 28 квітня. 

 

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

 

На думку керівництва держави, закон дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.

 

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України.

 

З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.

 

Крім того, що закон забезпечить повноцінну реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для громадян України, він сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.

 

Утім, в Україні вистачає й палких критиків земельної реформи: як у політичному, так і в експертному середовищі.

 

Як повідомляла «УМ», 31 березня Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. За це рішення проголосувало 259 народних депутатів.

 

Закон було б неможливо ухвалити без голосів нардепів з опозиційних фракцій «Європейська солідарність» і «Голос». Адже в монобільшості далеко не всі «слуги народу» підтримували земельну реформу.