Міст через Тису: Румунія почала підготовку до будівництва біля кордону України

15:27, 07.03.2023
Міст  через Тису: Румунія почала підготовку до будівництва біля кордону України

Екпериментальне буріння передує побудові моста через Тису на україно-румунському кордоні. (Фото: ionel.bogdan / Instagram)

У рамках підготовки будівництва нового мосту через річку Тиса до України в Румунії почали експериментальне буріння паль.

 

Як інформує УМ, про це 7 березня повідомив голова повітової ради округу Марамуреш Іонел Богдан в Інстаргамі..

 

Проєктні роботи завершено, тепер залишилося отримати останні дозволи від контрольних органів.

 

"Роботи з будівництва мосту розпочнуться до кінця березня, а в другій половині 2024 року ми завершимо це завдання", – написав він в Instagram.

 

Проєкт нового мосту через Тису між населеними пунктами Біла Церква (Закарпаття, Україна) та Сігету-Мармацієй (Мармарош, Румунія) коштує 147,9 млн леїв (понад $32 млн). Більшість грошей виділить Євросоюз.

 

2020 року Україна і Румунія домовилися відкрити прикордонний пункт пропуску Біла Церква — Сігету-Мармацієй. Затверджена угода передбачає, що кожна сторона зі свого боку побудує власну дорожньо-транспортну інфраструктуру, а міст через Тису будуватиме Румунія.

 

Пізніше в Солотвинській селищній раді повідомили, що мостовий перехід через Тису будуватимуть за кошти ЄС та Румунії.

 

Він складатиметься з двох паралельних 260-метрових мостів з відстанню 3 метри між ними, з двома смугами руху в кожному напрямку.

 

Новий прикордонний перехід має розвантажити наявні на Закарпатті КПП Дяково — Халмеу та Солотвино — Сігету-Мармацієй і спростити перетин кордону в обох напрямках. Це дасть можливість об’єднати туристичні маршрути Карпатського регіону та сприятиме подальшому зміцненню торговельно-економічних, культурних і туристичних зв’язків між країнами.

 

Як повідомляла УМ, на Черкащині введено в дію металевий міст, який передали Шевченковому краю чеські партнери.