Файне-«вайфайне»

Два роки тому міська рада файного міста Тернопiль разом iз комунальним підприємством «Тернопіль Інтеравіа» забезпечили бездротовим безкоштовним інтернетом усі парки обласного центру. Незабаром же Wi-Fi, схоже, охопить і всі вулиці мiста, якими ходять тролейбуси, оскiльки за «інтернетизацію» своїх машин узялося комунальне підприємство «Тернопільелектротранс».

Бронзове дерево лемків

Бронзове дерево лемків

Із нагоди 70-річчя з часу примусового виселення українців із їхніх історичних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя у Тернополі відбулося урочисте відкриття пам’ятника жертвам депортації в сорокові роки минулого століття. Таке рішення було прийнято з ініціативи Всеукраїнського товариства «Лемківщина» ще десять років тому, стільки ж часу простояв у сквері біля вулиці Січових Стрільців у центрі міста і відповідний пам’ятний знак.

Щастя за гривню п’ятдесят

Сьогодні, коли суспільству як ніколи потрібні позитивні емоції, в Тернополі запустили оригінальний проект — містом почав курсувати «Тролейбус щастя». У його салоні звучать веселі пісні й приємна музика в живому виконанні, а сам він прикрашений різноманітними виробами ручної роботи, дитячими малюнками та аркушами з цитатами про щастя.

«Ядро», породжене Майданом

У Тернополі створено небувалу досі структуру — Об’єднання заради громади «Ядро». Серед її засновників, зокрема, такі громадські організації, як «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Автомайдан Тернопіль», «Рада бізнесу Тернопілля», «Тернопільська правозахисна група», «Громадський люстраційний комітет».

Бий своїх, щоб чужі потішилися?

Остання резонансна подія в Тернополі неабияк порадувала російські ЗМІ, які мали нагоду розрядитися цілою обоймою традиційно брехливих повідомлень про штурм тернополянами міської ради. Наче на замовлення Кисельова і Ко цього разу під Тернопільською міськрадою були і люди у формі самооборони, «Правого сектору» та УНА-УНСО, і шини (правда, не палаючі), і шматки бруківки, і бійка, і потрощені двері та розбиті вікна.

У Тернополі «ламають» традиції 8 Березня

Цьогоріч популярність Міжнародного жіночого дня у Тернополі сягне критично низького рівня за весь час української Незалежності. Цього ж року, за результатами дослідження місцевих журналістів, масово відмовляються від традиційних урочистостей тернопільські освітяни — вчителі та працівники дошкільних установ.

Героям слава

Героям слава

Історія Майдану поповнилася ще одним трагічним записом. У середу в Тернополі поховали 31–річного Тараса Слободяна, який приєднався до протестів у Києві, ще коли вони тільки почалися. З приватних причин молодий чоловік, який працював методистом на факультеті міжнародного бізнесу і менеджменту Тернопільського національного економічного університету, розрахувався і поїхав iз рідного міста до столиці ще в жовтні.

Західна барикада

Західна барикада

Антивладні повстання в регіонах почалися ще в четвер — майже синхронно у Львові, Рівному, Луцьку. І відразу за ними — Тернопіль, Івано–Франківськ. Наступного дня — Хмельницький, Чернівці. Спроб відбити у повстанців облдержадміністрації силовики не чинили.

Пан та його Пані

Пан та його Пані

Не так давно, під час генерального домашнього прибирання, знайшла в закутку антресолей підшивку майже 20–річної давнини — першої всеукраїнської еротичної газети «Пан+Панi». Зберегла її не з якоїсь особливої любові до друкованої еротики, а як пам’ять про роботу в цьому виданні. Погортала сторінки, поусміхалася спогадам і раптом подумала: «А це ж уже історія!