За бідного гусара замовили слово...

Кримська або, як її ще називають, Східна війна тривала три роки — з 1853 по 1855 роки. Починалася вона з протистояння Російської імперії та Оттоманської порти за панування на Ближньому Сході. Згодом до Туреччини долучилися Великобританія, Франція та Італія, які спільними зусиллями отримали перемогу над Росією. Географічно військові дії охоплювали Балтійське море, Камчатку, Кавказ, Придунайські землі, але основні баталії розгорнулися в Криму при обороні Севастополя. Загалом війна імперських амбіцій забрала життя майже мільйона чоловік. Лише на Братському військовому меморіальному цвинтарі Севастополя поховано понад 50 тисяч воїнів, які загинули під російськими штандартами. З них, за даними севастопольських істориків, 60% рядових та 40% офіцерського складу були вихідцями з України.

Ненависть проти благодійності

Ненависть проти благодійності

Надалі залишається невідомою доля двох італійок, яких викрали у вівторок у Багдаді. Приблизно 20 озброєних чоловіків увірвалися до офісу італійської гуманітарної організації «Міст до Багдада». У свідків події склалося враження, що вони чудово знали, куди і по кого прийшли. Бойовики відразу ж забрали з собою 29-річних Сімону Парі та Сімону Торретту і двох іракських працівників цієї організації — Раада Алі Абдул-Азіза та Махназа Бассама. З більш ніж ста іноземців, які до цього були викрадені в Іраку, це лише другий випадок викрадення жінок. Першою була японка, яку захопили, але й звільнили у квітні цього року. Наразі ніхто не взяв на себе відповідальності за викрадення волонтерів, хіба що на інтернетівській сторінці, яка використовується терористами, з'явилася заява за підписом «Ансар аль-Завахірі», в якій говориться, що італійки були взяті в полон як «шпигунки» та з метою покарання Італії, що має в Іраку третій за чисельністю військовий контингент після США та Великої Британії.

Дипломати на мушці

Дипломати на мушці

Учора о 10.30 за місцевим часом у столиці Індонезії Джакарті невідомі зловмисники детонували начинену вибухівкою машину в дипломатичному районі перед приміщенням посольства Австралії. Голова індонезійської поліції підтвердив, що це був цілеспрямований терористичний акт. Провідні світові інформагенції (Бі-Бі-Сі, «Франс Пресс», «Рейтер») сходяться в оцінці кількості поранених — приблизно 100, але подають різну кількість загиблих: від чотирьох до дев'яти. Всі смертельні жертви — індонезійці: охоронці будівлі посольства, працівники сусідніх офісів та один таксист.

З булавою — на «Євробачення»

Приємно, що проблемна публікація в «Українi молодій» про сьогоднішній стан української сувенірної галузі не залишилася непоміченою. Після нашої статті влада, принаймні на київському рівні, звернула увагу на цю важливу статтю доходу туристичного бізнесу.

Час збирати премії

Час збирати премії

Цю відому музичну премію можна без перебільшення назвати народною, адже її лауреатами стають ті виконавці, записи яких продаються у світі найкраще. Ніякої упередженості: переможців визначає не журі, а винятково популярність артистів, за яких меломани голосують своїм смаком, вільним часом та гаманцем.

Шкільна революція

Голодування учителів на Кіровоградщині й досі триває: троє викладачів Олександрійської школи № 5, що протестують проти закриття свого навчального закладу, — Надія Лелека, Любов Подпарінова та Надія Панченко — одинадцятий день відмовляються від їжі, вимагаючи поновити навчання у закритій школі. Акцію протесту підтримали ще дві жінки — Лідія Осип'ян та Світлана Бабич — працівники дитячого навчального закладу «Берізка», який начебто теж реорганізовують. Підтримує протестантів новостворена Конфедерація вільних профспілок України (КВПУ). Тепер же акція протесту набирає більших розмахів: із Олександрії до Києва у вівторок почали піший похід 8 осіб. А до голодуючих шкільних вчительок долучилися ще 11 викладачів Олександрійської жіночої гімназії (вони голодують сьомий день). Про це «УМ» повідомили в прес-службі Конфедерації вільних профспілок України.

Досить брехати,

16 вересня, на четверту річницю зникнення Георгія Гонгадзе, у Києві пройде траурний мітинг, повідомив учора на сесії Верховної Ради депутат-соціаліст Станіслав Ніколаєнко. Пам'ять загиблого журналіста в цей день буде вшановано і громадською акцією «Годі брехати», яку влаштовують три опозиційні сили — «Наша Україна», СПУ та БЮТ. Долучитися до акції запрошують усіх громадян, небайдужих до долі України і демократичного розвитку держави.

Біблія українською

Біблія українською

Перший повний переклад Біблії сучасною українською літературною церковною мовою презентував вчора журналістам Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Подію вже встигли охрестити визначною датою в історії незалежної України, і не безпідставно. «Вихід цього перекладу має дуже велике значення для помісної церкви. Адже Українська помісна церква це церква, яка діє в межах нашого народу. А чому ж тоді в нас богослужіння проводилися церковнослов'янською, а не українською мовою, тоді як у помісній грузинській церкві богослужіння звучать грузинською, болгарській — болгарською?» — пояснив Патріарх Філарет.