Група «Крові»

Група «Крові»

Тему збереження роду у своїх фільмах кіномитці, хоч і не часто, але порушують. Проте не кожному вдається донести до глядача її сакральність, глибинну простоту і водночас незбагненність. Ірині Правило, молодому телережисерові, випускниці Інституту екранних мистецтв Університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка–Карого, попри молодий вік і брак професійного досвіду, вдалося. Її фільм «Кров» за оповіданням Нодара Думбадзе, який уже був презентований як київським, так і грузинським глядачам (картину демонстрували в Тбілісі, райцентрі Чохатаурі й селі Хідіставі, де народився Нодар Думбадзе), просякнутий повагою, душевністю і мудрістю: до Грузії, України, людини. Ірина зняла й показала «Кров» у Грузії, на батьківщині Нодара Думбадзе, фактично коштом своїх рідних (Університет ім. І. Карпенка–Карого надав кіноплівку, а також сплатив виконання монтажних робіт і виготовлення грузиномовної копії фільму; Посольство Грузії в Україні компенсувало транспортні витрати, пов’язані з однією з перших поїздок режисера до Грузії).

Дзвонити в усі дзвони

Дзвонити в усі дзвони

Олена Задубовська у книзі «Лікування дзвоном» зазначає: «Російські дослідники ще в 70–х роках минулого століття встановили, що такі недуги, як безпідставна тривога, страхи, нервозність і безсоння, прекрасно лікуються дзвоном. ... прослуховування музичних творів, виконаних на дзвонах, виліковує тяжкі види депресій та інших психічних захворювань. Пречудово лікує безсоння й малиновий церковний дзвін».
Утім аудіозапис церковних дзвонів у форматі МР3 передає значною мірою збіднілий спектр звуку. Якщо є можливість, ліпше слухати «живий» дзвін, причому якомога ближче до джерела. Хоча б один раз на рік! В ідеалі — самому «надзвонитися»!
«Голос» «живого» дзвона має знеболювальний ефект і згубно діє на хвороботворні віруси та мікроорганізми.
Дзвіниця Михайлівського Золотоверхого монастиря привертає увагу завдяки карельйону — музичному інструментові, який об’єднує 51 дзвін.
Автор української дзвіниці–карельйону — Георгій Черненко. На дзвонах Георгій Васильович грає з дитин­ства. Закінчивши Консерваторію ім. П. Чайковського (за класом «Ударні інструменти»), він понад тридцять років працює в оркестрі Національного заслуженого академічного Українського народного хору ім. Г. Верьовки. Крім того, заснував ансамбль ударних інструментів ARS NOVA й ансамбль дзвонарної музики «Київські дзвонарі». Професор Університету культури і мистецтв.