Нелегали у власній країні

Нелегали у власній країні

Стоїш на сходах високої сірої будівлі. Двері за тобою зачинилися. Тебе послали. Ну, не прямим текстом. Добре поставленою канцелярською українською. Формально — чемною. Не допомогло навіть знання бюрократичних правил: «Я ж не у гості прийшла, а в державну установу. Зареєструйте, як належить, наше звернення і передайте адресату. Це ж ваша робота!.». Звернення громадської організації «Заробітчани» в облдержадміністрації відфутболили разом iз тобою, настирливою співавторкою листа. Ага, добре поставленою українською. Формально — чемною. Тільки від тієї єзуїтської чемності ще гіркіше та образливіше...

Білка, яка вміє літати

Білка, яка вміє літати

Одразу попередимо: про гіпотетичний кінець світу, очікуваний чи то через закінчення календаря народу майя, чи то завдяки бурхливій фантазії деяких сучасних пророків, повідомляти не збираємося. За традиційним 32–річним Зороастрійським календарем, наступний, 2012–й, рік пов’язаний iз тотемом Білки–летяги. Саме її працелюбний, кмітливий і відважний характер допоможе кожному з нас достойно прожити наступний сонячний цикл з позитивними підсумками. Ця симпатична тваринка, як відомо, найактивніша в сутінкову пору доби. Тому сутінки, які іноді насуватимуться на наш життєвий простір завдяки діяльності антитотему Білки — жорстокому, але боягузливому Щуру, їй зовсім не страшні. Головне — не дати себе втягти в «щурячі перегони», до яких завзято приманюватимуть щурячі прислужники. Можна приготуватися «крутитися як білка в колесі». Але ми пропонуємо вам значно цікавіший варіант. Знаєте, чому маленьку сутінкову білочку з дрімучих лісів називають летягою, полетухою? Бо вона справді вміє літати! За свідченням зоологів, ця пухнаста крихітка здатна плануючим польотом перетнути до 40 метрів iз вершини одного дерева до основи іншого.

Навчитися літати (підніматися над примітивними ідеями та спокусами світу цього) буде всім вельми корисно, бо Щури, в середовищі яких почнеться боротьба за виживання, намагатимуться перетворити Білок на власний підніжний харч. Згідно з містерією року, Білка — абсолютно безстрашна істота. Її підтримує віра у вищі сили, здатна зробити непереможною навіть найслабшу людину. Ця віра, безкомпромісна сміливість і відданість родовому дереву завжди допомагають Білці перемогти свого антитотема. Адже основна риса характеру, яка мотивує Щура, — постійний страх смерті. У вирішальну мить він, звісно, може з переляку наробити гармидеру, але у праведному бою обов’язково драпоне од відважної Білочки, аж гай зашумить.

Що ж — політаємо?

Не визубрити, а володіти матеріалом

Не визубрити, а володіти матеріалом

Наступного року одним з обов’язкових предметів під час Зовнішнього незалежного оцінювання буде історія України. Тих школярів, які оберуть цю дисципліну для тестувань, звісно, цікавить, як найліпше підготуватися до тестів з історії. В Києві найкращі результати під час ЗНО з історії України показали випускники Українського гуманітарного ліцею КНУ імені Шевченка: понад 45% учасників (34 учні з 75) цього іспиту отримали від 190,5 до 200 балів.

Виходить, що на дванадцять балів історію знає, принаймні, три десятки цьогорічних випускників ліцею. Яким чином учням навчального закладу вдалося досягти таких високих результатів? Секретом підготовки успішних випускників «УМ» попросила поділитися завідувача кафедри історико–суспільних дисциплін ліцею Якова Гольденберга.

У бобра добра багато

У бобра добра багато

За 32–літнім зороастрійським календарем тотем цього року Бобер — священна тварина богині Природи. Він залюбки ділиться своїми багатствами з працьовитими, дбайливими і люблячими людьми, але не буде поблажливим до самозакоханих нероб. Характерні риси Бобрів, які допоможуть прожити нинішній рік благополучно, — акуратність, гостинність, твердість переконань. Люди, які відповідають позитивному тотему Бобра, зазвичай міцної статури. Вони піклуються про свою родину, країну, відповідально ставляться до виховання і безпеки дітей. Завжди дотримуються ритуалу і власний світ будують у повній гармонії з природою, красиво й надійно. Ніколи не сумують і не панікують, бо постійно щось облаштовують чи ремонтують, майструють своїми руками.
Антитотем Бобра — слизька, злодійкувата, неохайна Видра. Тому доведеться витримувати натиск агресивних анархістів, які заперечують сімейні цінності, відмовляються від власних дітей і легко змінюють життєві орієнтири. Приготуйтеся, що вже на початку весни чимало великих і маленьких управлінців–видр відмовляться брати на себе будь–яку відповідальність за результати власної «державницької» діяльності. Вони кинуть напризволяще спустошені підприємства і господарства. Зате на їхнє місце прийдуть справжні господарі, котрі, засукавши рукави, візьмуться відбудовувати все заново. Головне — підтримати саме таких людей і завадити істеричним видрам–рекетирам руйнувати створене трудягами–бобрами.

Біла-біла сірість китайської сантехніки

Біла-біла сірість китайської сантехніки

Mісяць тому 15-рiчнiй київській учениці Яні тато з Китаю надіслав у подарунок мобільний телефон. На китайській митниці вартість посилки задекларували в 30 євро (низькі ціни на подібну продукцію в КНР усім відомі). Але «пильні» українські митники вирішили, що телефончик можна оцінити дорожче і запропонували дівчинці або доплатити ще 416 грн. мита, або розпрощатися з подарунком. На запитання, чим мотивується таке несподіване рішення, представниця компанії ТNT, що доставляла посилку, повчально нагадала про неприпустимість демпінгування внутрішніх ринкових цін. Заперечення (українських виробників мобільних телефонів поки що немає, а один-єдиний телефон, ще й без упаковки, зовсім не змінить погоду на ринку) до уваги не взяли. І можна було б тільки порадіти патріотизмові української митниці, якби не дивні цінові метаморфози, що спостерігаються на рівні промислового імпорту, зокрема, — на ринку санітарної кераміки.

Найкраща крейда — в Новгород-Сіверському

Найкраща крейда — в Новгород-Сіверському

На Чернігівщині ЗАТ «Новгород-Сіверський завод будматеріалів» запустив в експлуатацію технологічну лінію з виробництва тонкодисперсної крейди потужністю 20 тисяч тонн на рік. Таким чином завод перетворився на найпотужніше не лише в Україні, а й на теренах країн СНД виробництво, здатне постачати високоякісну крейду для підприємств полімерної, гумотехнічної, скляної, лакофарбової, паперової промисловості, що потребують високоякісної крейди з особливими технічними параметрами.

Іван Чирко, «китаєць» із Чернігівщини

Іван Чирко, «китаєць» із Чернігівщини

У київській гімназії східних мов № 1 четвертого жовтня урочисто відкрили пам'ятну дошку, присвячену 55-річчю з дня проголошення Китайської народної республіки і відповідної річниці початку вивчення китайської мови в Києві. Були запрошені гості — з посольства, парламенту, Всеукраїнського товариства китаєзнавців... На жаль, серед них не було людини, яка стояла біля витоків школи, де вперше почали навчати талановитих дітей з усієї України мови і культури загадкової Піднебесної. Іван Корнійович Чирко нинішньої весни встиг закінчити редагування Великого українсько-китайського і китайсько-українського словника, що його замовив кілька років тому Харбінський університет. Поруч із веселою порцеляновою статуеткою китайського Бога Довголіття — подарунком посла КНР — ми разом з ним перегортали розрізнені сторінки багаторічної перекладацької праці й не знали, що бачимо людину дивовижної долі, розуму і мужності востаннє. Начебто відчуваючи, що словник — його лебедина пісня, Іван Чирко напередодні подарував свою величезну бібліотеку з китайськими культурними раритетами знайомому чиновнику з МЗС. І згадував свою історію любові до Піднебесної з гумором і легкою ностальгією... У травні цього року його не стало.