До музею — як у церкву

Основною подією святкування 100-річчя заснування Національного музею у Львові буде відкриття постійної експозиції, присвяченої фундатору музею Андрею Шептицькому, та залу Богородчанського іконостасу. Музейники сподіваються, що реставрацію та монтаж іконостасу вдасться завершити до 13 грудня, коли розпочнуться урочистості. Дата не є випадковою, адже саме цього дня відзначав свої іменини митрополит Андрей. Його пам'ять у музеї шанують — саме коштом митрополита було споруджено розкішний музейний корпус на вулиці Драгоманова, 42, відбирались кращі твори українського мистецтва, які й стали основою збірки Національного.

Бідна Настя

Бідна Настя

Львівські шанувальники класичного мистецтва таки змогли отримати насолоду, спостерігаючи за виконанням відомою російською балериною Анастасією Волочковою ролі Одетти— Одилії з балету «Лебедине озеро». Концерт російської прими пройшов із шаленим успіхом, хоча квитки до Театру опери та балету коштували від 80 до 300 гривень.

«Водяна епопея» у Львові завершилась?

«Водяна епопея», яка протягом кількох тижнів не сходила з перших шпальт львівських газет, схоже, добігла до свого завершення, причому на користь львів'ян. Учора відбулась сесія Львівської міської ради, де першим питанням порядку денного було питання про скасування запроваджених Львівським міськвиконкомом з 1 березня нових тарифів на водопостачання. Протягом кількох годин розгляду питання ситуація була гарячою не лише в сесійній залі, а й на вулиці, перед будинком Ратуші — Об'єднання профспілок Львівщини привело близько 3 тисяч львів'ян, які вимагали скасувати підвищення тарифів. І їхні вимоги таки були почуті — 63 депутати проголосували за відміну нових тарифів.

Дорога вода,

Ситуація навколо найбільшого комунального підприємства Львова з кожним днем стає складнішою - черговою «бомбою» стала заява міського голови Львова Любомира Буняка про те, що Львівводоканал є фактично банкрутом, більше того, податківці вже почали реалізацію рухомого майна, зокрема автомобілів, аби покрити його борги перед бюджетом. А вони складають не мало не багато 31 мільйон гривень і, що найголовніше, - продовжують зростати.

Вода дорожчає, львів'яни «закипають»

Понад три тисячі львів'ян прийшли під стіни Львівської ратуші з вимогою зупинити запроваджене Львівським міськвиконкомом підвищення тарифів на водопостачання. Найколоритнішими з плакатів, які тримали городяни, були: «Хочеш воду з баняка — голосуй за Буняка» та «Кучму і Буняка — до одного баняка». Організаторами пікету стало Об'єднання профспілок Львівщини.

Прикметно, що саме цього дня планувалася сесія Львівської міської ради, яка мала прийняти рішення про відміну підвищення тарифів на воду. Однак у сесійній залі зібралось лише 45 депутатів, а їх було недостатньо для роботи сесії. Цікаво, що більшість депутатів, які прагнули того дня працювати, були «нашоукраїнці», також підтягнулась і «важка артилерія» блоку — народні депутати Тарас Стецьків, Олекса Гудима та Ярослав Кендзьор. А от депутатська група «Наш Львів», яка, на думку місцевих оглядачів, є близькою до «об'єднаних», була представлена лише одним депутатом — Володимиром Сулипою, який раніше працював директором міського комунального підприємства «Львівводоканал». Так само не прийшов на сесію і міський голова Любомир Буняк.

Не спи спокійно, номер 13

Ніч з п'ятниці на суботу була неспокійною для мешканців будинку №13 по вулиці Липинського у Львові, які потерпіли внаслідок пожежі у помешканні на другому поверсі. Її причиною стала звичайна неуважність господині квартири, яка забула вимкнути обігрівач — про це кореспондента «УМ» поінформували у прес-центрі Головного управління МінНС України у Львівській області. Причому пожежа виявилась настільки серйозною, що від неї потерпіли мешканці квартир п'ятиповерхівки аж до останнього поверху включно.

Микола Горинь: Теперішня система веде до автократії

Микола Горинь: Теперішня система веде до автократії

Майже сім років Микола Горинь був поза політичною діяльністю. Після того як у 1996 році залишив посаду голови Львівської області, працював спочатку начальником Західної регіональної митниці, а незадовго до виходу на пенсію — заступником начальника ЗРМ. Зараз наймолодший із родини братів-дисидентів Горинів повернувся до активної політичної, чи, як сам він говорить, громадської діяльності. Відновив своє членство у Народному русі України. Водночас його затверджено координатором представництва блоку «Наша Україна» в місті Львiв.

Замість тепла — чад

Наймасштабніший витік чадного газу на теплоцентралях усього пострадянського простору за останні 50 років стався на Львівській ТЕЦ-1: 2 березня близько 15-ї години під час проведення робіт iз реконструкції обладнання, внаслідок витоку чадного газу отруїлись 13 робітників. Iз них 9 було доставлено у реанімаційне відділення однієї з лікарень, ще двоє робітників у тяжкому стані знаходяться у барокамері. Щоправда, учора трьох постраждалих уже виписали з лікарні. За інформацією, яку кореспондент «УМ» отримав на місці надзвичайної події, того дня робітники проводили чистку непрацюючого котла. Саме у цей момент на сусідніх котлах стався перепад тиску газу, автоматика не встигла спрацювати і, як наслідок, стався витік.

По куплених — пікетами

Протистояння у Львівській обласній раді між депутатськими групами «Наша Україна» та «Соціальна справедливість» (в народі «СС»), яка вимагає відставки «нашоукраїнського» голови ради Михайла Сендака, досягло критичної межі. Зумовлено це тим, що лідери «СС» стверджують, ніби вже зібрали необхідні дві третини депутатських підписів для гарантованої відставки Сендака. Тим часом «нашоукраїнці», зокрема перший заступник голови облради Ігор Держко, вважають такі заяви опонентів звичайним блефом, без якого не може обійтися жодна політична боротьба. Непрямим підтвердженням цього є факт, що досі «СС», яку очолює тепер уже столичний податківець Сергій Медведчук, не пред’явила списку депутатів-підписантів.