...І особисто Віктору Федоровичу

Як і попередні виборчі кампанії, ця не стала винятком у сенсі псування бюлетенів. На кожній дільниці трапляються бюлетені, змарновані помилково (скажімо, один із спостерігачів у Дніпропетровській області повідомляє про абсолютно виправдане незарахування бюлетеня з пташкою навпроти Партії регіонів, але в супроводі напису «За Віктора Федоровича!»). Такий папір теж вважається недійсним, хоча його «автор» і зарахований до числа тих, хто взяв участь у виборах. Але часто зустрічаються й зумисне зіпсовані бюлетені.

«Раціональний» вихід

Микола Катеринчук таки дійсно написав заяву про вихід із партії «Народний союз «Наша Україна» і вже зареєстрував її в канцелярії. Журналістам у парламенті пан Микола заявив, що його рішення про здачу партквитка було «раціональним», а не «емоційним», як про це казали «деякі політики», і викликано воно насамперед тим, «що не можна будувати партію Майдану, де меншість керує більшістю». «Я боровся, як міг, за демократію в партії, але на сьогодні це безперспективно», — каже Катеринчук.

Він приїхав удень на крутій електричці...

Він приїхав удень на крутій електричці...

Голова Верховної Ради Володимир Литвин у своїх передвиборчих вояжах уподобав... електричку. У вагоні електропоїзда третього класу він два тижні тому відвідував рідну Житомирщину, а вчора у Вінниці спікера виглядали так само на вокзалі. Якщо урядовцям закидають суміщення виборчої агітації з виконанням безпосередніх посадових обов'язків, то лідер Народного блоку свого імені якось уникає подібних звинувачень. Дорікнути «популістові» Литвину (від «популус» — «народний») можна іншим. Хоча б «технічним» боком його візитів у регіони.

Спочатку було яйце. І наприкінці також

Спочатку було яйце. І наприкінці також

Пересічний виборець уже, мабуть, призабув численні анекдоти, які розійшлися, мов кола по воді, після «яєчного» замаху на Віктора Януковича в час його прем'єрства восени 2004 року. Недавно, коли в Україні з'явився курячий грип, автори анекдотів продовжили тему: це, мовляв, помста Януковича за той самий удар яйцем. А в самих «регіоналів», яких очолює Віктор Федорович, схоже, почуття гумору немає. Принаймні вони дуже жорстко відреагували на нову «яєчну» пригоду свого шефа.

Назад, у СРСР?

Днями Віктор Ющенко отримав на бланку одного з народних депутатів України проект свого — тобто президентського — указу. Важко сказати, чи часто на Банкову приходять проекти в такій формі, від дбайливих рядових нардепів. Мабуть, ні. І, напевне, ще рідше «проектотворчістю» замість працівників президентської канцелярії займаються депутати з класово ворожої фракції КПУ. Але в даному випадку зміст проекту не дозволив комуністу Валерію Мішурі (а саме він є автором пропозиції) гребувати спілкуванням із «націоналістичним» Ющенком.

«Я.» і Яна

«Я.» і Яна

«Ну скажи, Яно, чим ти нас можеш порадувати?», — з артистичним старанням промовляв у телекамеру президент НОК України, Прем'єр-міністр Віктор Янукович, обіймаючи за плечі олімпійську чемпіонку Клочкову. Було це на офіційному прийомі, який Віктор Федорович дав в Афінах на честь успіхів наших спортсменів уже на другий (!) день змагань. А справді, чого відкладати гульню, якщо можна запросити на бенкет нинішнього главу МОК Жака Рогге, колишнього — Хуана Антоніо Самаранча, президента Азербайджану Ільхама Алієва, принца Монако Альберта, а «також понад 100 політиків, бізнесменів та дипломатів» (про що повідомляє прес-служба Кабміну) вже зараз? Бо ж далі з медалями може й не складатися. Ну й потрібно ж якось виправити враження від невдалого проходу по Олімпійському стадіону на церемонії відкриття Ігор. Хоча сайт того ж Кабміну повідомляє, що Янукович очолював колону українських спортсменів, глядачі його не помітили — ну не потрапив у кадр чиновник з однієї з 202 олімпійських делегацій. Тож ополчення вітчизняних урядовців придумало інший інформаційний привід, аби «засвітити» владного кандидата в президенти у сяйві священних п'яти кілець.

«Я прийшов — тебе нема»

«Я прийшов  — тебе нема»

Минулої суботи відбулася спроба проведення першої масової акції в Києвi на підтримку висуванця влади на президентських виборах Віктора Януковича. Відповідно до планів, очікувалося щось середнє між масовим молодіжним концертом під гаслами «Вибір-2004 — Янукович» та багатотисячним мітингом, який мав відбутися ще попередніх вихідних поруч із так званим «форумом демократичних сил», але був провалений через неявку заанонсованих ста тисяч учасників. Власне, відстрочення заходу на тиждень не допомогло організаторам: на Європейській площі у суботу надвечір зібралося максимум 3-4 тисячі осіб, що значно менше навіть за звичний контингент відпочивальників, який гуляє центром столиці у вихідні. Мабуть, «свідома» молодь, яка обирає стабільність і Януковича, сиділа по гуртожитках і заробляла гроші фальшуванням підписів за «єдиного» кандидата від влади.

Демократичний сказ

«Україна не має потреби в тому, щоб її агітували за демократію. Тим більше що демократії в нашій країні сьогодні ніщо не загрожує», — це заявив Президент Леонід Кучма в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», коментуючи візит до Києва доповідачів моніторингового комітету ПАРЄ Ханне Северінсен та Ренати Вольвенд — старих «друзів» правлячого в Україні режиму. «Демократія в Україні нам потрібна більше, ніж комусь у Західній Європі, де не всі ще знають, що у світі існує така країна.