Усім антирекордам антирекорд

04.09.2007

Ірина Ліщинська. (Фото Олександра ЗАДИРАКИ.)

На попередніх семи світових форумах, де Україна виступала окремою командою, лише одного разу наша збірна залишилася без золотої медалі. Але в Парижі–2003 у скарбничці «синьо–жовтих» принаймні назбиралося чотири нагороди іншого ґатунку. Цього ж разу, в Японії, українці знову залишилися без «золота», а загалом отримали лише дві нагороди. Два роки тому у Гельсінкі взагалі було єдине сходження на п’єдестал, але стрибун у висоту Юрій Кримаренко виграв медаль найвищої проби, що суттєво підняло Україну в командному заліку. Тож нинішній виступ цілком можна вважати найгіршим в історії нашої «королеви спорту».

Якщо ще взяти до уваги, що медалі здобули ветерани, то майбутнє українців у легкій атлетиці вимальовується доволі песимістичне. В останній день змагань на стадіоні «Нагаї» в Осаці поставили жирну риску під вдалим сезоном досвідчена Ірина Ліщинська. У вирішальному забігу на 1500 м донеччанка на фінішній прямій зуміла вибігти на «бронзову» позицію, показавши кращий результат року. Інша наша учасниця фіналу, Наталка Тобіас, виступила на своєму рівні, але його вистачило лише на те, аби не бути останньою.

У п’ятницю киянин Сергій Демидюк знову поновив рекорд України у бігу на 110 м з бар’єрами, показавши у фіналі шостий час. Це найкращий результат наших спортсменів на чемпіонатах світу в цьому виді програми.

У фіналі стрибунів із жердиною змагалися двоє наших хлопців. Максим Мазурик встановив особисте досягнення — 5,76, але залишився тільки 11–м, хоча й програв переможцеві всього 10 см. Надто вже щільним вийшло розташування послідовників Сергія Бубки. Денис Юрченко замкнув фінальну дюжину.

Ольга Саладуха у першій же спробі у фіналі потрійним стрибнула на 14,60 м, але з наступних п’яти розбігів так і не змогла перетнути цю позначку, яка визначила їй сьоме місце.

30–річна запоріжанка Вікторія Паламар у секторі для стрибків у висоту зупинилася на кваліфікаційній відмітці 1,94 м, а чемпіонкою закономірно стала молода хорватка Бланка Влашич. Лідерка сезону вкотре спробувала штурмувати світовий рекорд 20–річної давнини (2,09 м), але знову поки що безуспішно.