«Дніпро» прорвало!

01.09.2007

Дніпропетровській команді все частіше доводиться звикати до ролі фаворита як у матчах чемпіонату України, так і на початкових стадіях єврокубків. У цих зустрічах підопічні Олега Протасова постійно стикаються з проблемою зламування щільних оборонних редутів суперника. Нещодавно вони ледь забили по одному м’ячу луганській «Зорі» і польському «ГКС Белхатув», а в неділю не змогли нічого вдіяти із «Закарпаттям».

Але позавчора ввечері дніпрян нарешті прорвало — і саме вчасно: у Белхатуві вони вибороли путівку до основного раунду Кубка УЄФА. Приїхавши до Польщі без травмованого форварда Воробея, вони проте довго не розхитувалися, а одразу взяли бика за роги. Щоправда, на гол Шелаєва після кутового, який статисти спочатку записали на Кравченка, господарі відповіли двома. В першому епізоді Кернозенко збив суперника і змушений був витягувати м’яч із сітки після 11–метрового.

Та наприкінці тайму гості показали, хто є вищий за рангом. Упродовж семи хвилин «синьо–блакитні» зняли всі питання стосовно переможця. Капітан Шелаєв знову відзначився після подачі кутового, росіянин Самодін забив розкішно ударом зльоту, а білорус Корніленко виявився найспритнішим на добиванні.

У другому таймі поляки намагалися бодай скоротити рахунок (що там уже казати про три рятівні голи), але класу навіть для цього їм забракло, та й «Дніпро» почувався вже доволі впевнено.

* * *

З інших восьми команд пострадянського простору лише пітерський «Зеніт» зміг повторити успіх українського клубу. У неважкому матчі зі словаками Анатолій Тимощук відіграв перший тайм, отримавши під його завісу попередження.

З феєричної перемоги над швейцарською командою розпочав єврокубковий похід у ролі головного тренера «Ланса» уславлений французький нападаючий Жан–П’єр Папен. На посаді керманича кривдників «Чорноморця» наприкінці минулого тижня він замінив 66–річного Гі Ру.

Кубок УЄФА. Другий кваліфікаційний раунд (повторні матчі)

«ГКС Белхатув» (Польща) — «Дніпро» (Дніпропетровськ, Україна) — 2:4 (перша гра — 1:1)

Арбітр — Месснер (Австрія)

ГКС: Лех, Цецот (Еррера, 46), Столярчик, Петрасяк, Ковальчик, Страк, Гаргула, Рахвал, Врубель (Уек, 46), Новак (Санчес, 75), Дзедзич

«Дніпро»: Кернозенко, Грицай (Канкава, 66), Шершун, Русол, Денисов, Шелаєв, Андрієнко, К. Кравченко, Назаренко (Бартулович, 80), Корніленко, Самодін (Лепа, 77)

Голи: Столярчик, 10 (пен.); Новак, 21 — Шелаєв, 7, 32; Самодін, 33; Корніленко, 39

Попередження: Столярчик, 30; Ковальчик, 85 — Кернозенко, 9; Шелаєв, 23; Канкава, 45; Корніленко, 86

«Гроцлін» (Польща) — «Тобол» (Казахстан) — 2:0 (1:0)

«Рапід» (В, Австрія) — «Динамо» (Тб, Грузія) — 5:0 (3:0)

«Артмедіа» (Словаччина) — «Міка» (Вірменія) — 2:0 (1:2)

«Волеренга» (Норвегія) — «Екранас» (Литва) — 6:0 (1:1)

«Судува» (Литва) — «Бранн» (Норвегія) — 3:4 (1:2)

«Зеніт» (Росія) — «Злате Моравце» (Словаччина) — 3:0 (2:0)

«Оденсе» (Данія) — «Динамо» (Мінськ, Білорусь) — 4:0 (1:1)

АІК (Швеція) — «Металургс» (Лієпая, Латвія) — 2:0 (2:3)

«Літекс» (Болгарія) — «Беса» (Албанія) — 3:0 (3:0)