НОВИНИ ПЛЮС

11.01.2007
Нова стратегія CША

      Президент США Джордж Буш оголосив нову стратегію дій в Іраку. Відповідно до нового плану, військовий контингент США в Іраку буде підсилено 20 тисячами військовослужбовців, частина з яких прибуде на-прикінці цього місяця. Більша частина додаткового контингенту буде розміщена в Багдаді та провінції Анбар, яка є форпостом повстанців-сунітів.

      Демократична партія США вже заявила про свою незгоду з планами президента і, маючи більшість в обох палатах Конгресу, вимагатиме початку виведення американських військ з Іраку вже впродовж наступних місяців. Але демократи не мають можливості заблокувати запропоновану президентом операцію.

Війна з ісламістами в Сомалі

      Учора гелікоптери та літаки продовжували здійснювати авіарейди на криївки ісламських воєнізованих радикалів у Сомалі. Ісламістів вибито зі столиці Могадішо, і вони переховуються у місцевостях на узбережжі моря. Кількість жертв учорашніх обстрілів невідома. А позавчора літаки США під час бомбардувань позицій «Аль-Каїди» в Сомалі вбили щонайменше 31 особу, повідомила «Ассошіейтед пресс».

      Представники ЄС заявили, що американські атаки в Сомалі «не сприяють запровадженню тривалого миру в цій країні». Генсек ООН Пан Гі Мун заявив, що втручання США сприяє зростанню напруги в цьому регіоні.

Інавгурація Ортеги

      Учора було приведено до присяги нового президента Нікарагуа Даніеля Ортегу, який уже обіймав цей пост у 80-х роках. Тоді Ортега як колишній лідер лівих повстанців та переконаний марксист вступив у жорсткий конфлікт зi США

       «Оновлений» президент Ортега тепер обіцяє відстоювати вільноринкову економіку, захищати приватний бізнес та підтримувати добрі відносини зі США. Щоправда, на його інавгурації були присутні передусім найбільші вороги США — марксистські президенти Венесуели Уго Чавес та Болівії — Іво Моралес, а також високопоставлена делегація Ірану. Її мав очолювати президент Махмуд Ахмадінеджад, який в останню хвилину роздумав їхати до Нікарагуа.

Індуси в космосі

      Учора індійська ракета-носій «Полар» здійснила вдалий запуск у космос із космодрому Сріхарікота в південному штаті Андра Прадеш чотирьох космічних кораблів, включно з 680-кілограмовим індійським супутником стеження «Картосат-2». Представники Індійської організації дослідження космосу повідомили агенцiї «Рейтер», що запуск цих супутників є генеральною пробою перед запуском першого індійського пілотованого космічного корабля та безпілотної місії на Марс у 2013 році.

Чехія має уряд

      Чехи після семимісячної кризи після парламентських виборів нарешті мають новий уряд. Президент Вацлав Клаус призначив оновлений правоцентристський коаліційний кабінет на чолі з Міреком Тополанеком. Попередній уряд Тополанека, який був призначений у вересні минулого року і складався головним чином iз представників пропрезидентської Громадянської демократичної партії (ГДП) та безпартійних технократів, не здобув вотуму довіри парламенту. Чеські скептики не пророчать довгого життя і новому кабінету Тополанека, який складений на основі трипартійної коаліції: ГДП (дев'ять міністерських портфелів), «зелених» (чотири портфелі) та Народної партії (шість портфелів).

      Новий кабінет складається з барвистих особистостей. Наприклад, новий глава МЗС Карл Шварценберг має ще й швейцарське громадянство, титул князя, репутацію плейбоя та великі бізнесові інтереси в усьому світі.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>