03.10.2006
Фехтування

На світовій першості в італійському Турині розіграні два комплекти медалей. Переможцем турніру серед чоловікiв-рапіристiв став росіянин Поздняков, котрий у фіналі здолав угорця Немчика. «Бронзу» отримали кореєць Ву Йон Вон і ще один представник Росії Фросін. Українець Владислав Третяк, попри перемогу над олімпійським чемпіоном 2004 року італійцем Альдо Монтано, посів лише 14-те місце серед 112 учасників.

Серед жiнок тріумфувала італійка Гранбассі, яка у фіналі здолала співвітчизницю Веццалі. Бронзові нагороди дісталися угорці Мохаммед і ще одній представниці господарок — Трілліні.

Боротьба

На чемпіонаті світу, що завершився в китайському Гуанчжоу, українські представниці вільної боротьби не завоювали жодної медалі. Найвище піднялася Олександра Когут, яка у ваговій категорії до 51 кг посіла п'яте місце. Проте за очками наші жінки посіли сьоме командне місце.

Бронзова медаль Андрія Стадника й «золото» Ібрагіма Алдатова дозволили чоловічій команді піднятися на четверту позицію. А золота нагорода Володимира Шацьких посприяла шостому загальнокомандному місцю наших борців греко-римського стилю.

Переможцем першого турніру пам'яті видатного тренера Олександра Гомельського в Південному стало московське «Динамо». У суботу команда Душана Івковича переграла БК«Київ» (87:69), а в неділю — місцевий «Хімік» (99:72). Друге місце посів казанський «Унікс», який у другому турі поступився «Хіміку» (76:81), але в третьому — розгромив «Київ» (93:71).«Бронза» дісталася господарям турніру, а останніми фінішували кияни.

Волейбол

Уже у перший день 16-го чемпіонату України гучна сенсація сталася у Черкасах: чинний чемпіон «Азот-Спартак» поступився дебютантові вищого світу — київському «Локомотиву». Щоправда, наступного дня взяв переконливий реванш.

Чоловіча суперліга. 1-й тур. «Азот-Спартак» (Черкаси) — «Локомотив» (Київ) — 0:3, 3:0; «Локомотив» (Дніпропетровськ) — «Локомотив» (Харків) — 0:3, 2:3; «Азовсталь» (Маріуполь) — «Юр. академія» (Харків) — 3:1, 3:0; «Кримсода» (Червоноперекопськ) — «Факел» (Івано-Франківськ) — 3:1, 3:2.

Відкритий чемпіонат Білорусі. Екстра-ліга. 11-й тур. «Керамін» — «Хімволокно» — 3:0, «Динамо» — «Юність» — 4:2, «Хімік-СКА» — «Вітебськ» — 3:3, «Брест» — «Німан» — 4:4, «Гомель» — «Сокіл» — 6:1 (3:1, 1:0, 2:0; шайби: Ільїн, 5 (більш.); Мядель, 6; Литвиненко, 13; Коробов, 24; В. Тимченко, 52 (більш.); Андрієвський, 58 — Матвійчук, 15).

Турнірне становище після 10 матчів: «Керамін» — 22, «Хімволокно» — 20, «Німан» — 19, «Динамо» — 17 (9 матчів), «Металург» — 14 (9), «Хімік-СКА», «Гомель» — 13, «Юність» — 12, «Вітебськ» — 11, «Брест» — 7, «Сокіл» — 6.

Серед квартету українців у складі «Гомеля» двоє — Литвиненко й Тимченко — засмутили земляків із «Сокола» голами; Олецький відзначився гольовою передачею, а Ісаєнко отримав дві хвилини штрафу.

Плавання

Чемпіонка Європи на стометрівці брасом українка Ганна Хлистунова повідомила, що їй надходили пропозиції переїхати жити до Росії. Але 18-річна спортсменка з Рівного, яка тренується разом із партнерами по національній команді в Ялті, заявила, що залишати Україну не збирається.

Шахи

У матчі за звання абсолютного чемпіона світу між росіянином Володимиром Крамником і болгарином Веселіном Топаловим, що триває в Калмикії, оголошено технічний тайм-аут. Президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов намагається пригасити конфлікт, який виник через часте відвідування Крамником... туалетної кімнати. Команда Топалова підозрює, що саме там росіянин якимось чином отримує підказки, що допомагають йому вести в рахунку (3:1). Через ці звинувачення чемпіон світу з «класичних» шахів не вийшов на п'яту партію протистояння. І тепер болгарин вимагає зарахувати Крамникові технічну поразку й продовжити поєдинок за рахунку 3:2. З чим росіянин, природно, погоджуватися не збирається.

Відзнаки

Сергій Бубка нагородив відзнакою кращого спортсмена липня за версією НОК срібного призера чемпіонату світу зі стрільби Юрія Сухорукова.