26.09.2006

Чемпіонат Європи-2007. Жінки. Відбірковий турнір. Група В. Україна - Ізраїль - 91:74 (19:15, 25:20, 23:26, 24:13; Письменник (27), Шляхова (21) - Карні (19)), Словенія - Туреччина - 64:74.

Підсумкове становище команд: Туреччина - 11, Україна - 9, Словенія, Ізраїль - 8.

Наші жінки, як і чоловіча збірна, набрали у «кваліфайні» 50 відсотків очок. За регламентом, путівки на Євро отримують переможці п'яти груп і чотири кращі команди з п'яти, що посіли другі місця. Підопічні Марини Ткаченко, на жаль, і виявилися «п'ятими зайвими» у цьому переліку. Все вирішила різниця ігрових очок: «+12» у Бельгії і «+6» - в України.

Улітку наступного року наші дівчата ще можуть реабілітуватися, якщо виграють «втішну» боротьбу за останню, додаткову, путівку.

* * *

Чемпіон України серед чоловічих клубів - «Азовмаш» - став володарем «Кубка «Азовмашу». На турнірі чотирьох команд у Маріуполі господарі у півфіналі обіграли болгарський ЦСКА з Софії (66:58), а у фіналі - турецький «Тюрк телеком» (79:75). Четвертим учасником був російський «Локомотив» із Ростова.

Велоспорт

Провалом для українських велосипедистів-шосейників завершився чемпіонат світу в Зальбурзі - наші не здобули тут жодної нагороди. Переможцем 177-кілометрової гонки серед спортсменів молодіжної групи (U-23) став німець Циолек, лише 5 секундами поступилися переможцеві наші Анатолій Пахтусов, Дмитро Грабовський і Андрій Бучко, але в підсумковому протоколі українців «розкидало» - Пахтусова на 13-те місце, екс-чемпіона світу Грабовського - на 20-те, Бучка - на 51-ше.

У груповій гонці «дорослих» на 265 км кращий результат з українців показав Руслан Підгірний - 63-те місце (+1 хв. 53 сек. порівняно iз золотим медалістом, Паоло Бетіні з Італії). Ярослав Попович став лише 75-м, Володимир Загородній - 111-м, Андрій Гривко - 112-м. «Срібло» й «бронза» - у німця Цабеля та іспанця Вальверде, які відстали від переможця на лічені сантиметри.

У груповій гонці у жінок на 132 км найкраща серед наших Тетяна Стяжкина виявилася 32-ю, Євгенія Висоцька - 65-ю, а Єлизавета Бочкарьова - 79-ю. Тріумфувала тут голландка Вос.

Відкритий чемпіонат Білорусі. Екстра-ліга. 8-й тур. «Динамо» - «Німан» - 2:1, «Юність» - «Брест» - 4:1, «Хімік-СКА» - «Металург» - 2:3, «Гомель» - «Керамін» - 1:4, «Сокіл» - «Хімволокно » - 3:6 (1:1, 1:2, 1:3; шайби: 02.44 Лясковський (Бобровников, Матвійчук, більш.) - 1:0; 10.38 Матерухін (Циплаков) - 1:1; 20.46 Побєдоносцев (Савілов, Волчков) - 1:2; 31.06 Волчков (Ромадановський, Савілов) - 1:3; 36.08 Панченко (Катрич, Яковенко) - 2:3; 42.22 Савілов (Волчков, Ромадановський, більш.) - 2:4; 43.37 Матерухін (Головінов) - 2:5; 52.29 Матвійчук (Бобровников, більш.) - 3:5, 56.37 Сахаров (Боровков, Матерухін) - 3:6; кидки: 28 - 40).

Становище команд: «Хімволокно» - 17 (7 матчі), «Динамо», «Металург» - 14 (8), «Керамін» - 13 (7), «Німан» - 12 (7), «Вітебськ» - 10 (7), «Юність» - 9 (8), «Хімік-СКА» - 9 (7), «Гомель» - 7 (7), «Сокіл» - 6 (7), «Брест» - 3 (7).

У матчі проти лідера білоруської першості «соколята» програли значною мірою через невпевнені дії свого голкіпера Миколи Ворошнова. При цьому дві шайби у його ворота закинув український легіонер могильовців Олександр Матерухін, а ще одну - його тезка й партнер по збірній України Побєдоносцев, котрий лише недавно повернувся до лав свого клубу після відбуття «допінгової» дискваліфікації.

У Калькутті завершився турнір серії WTA - Sunfeast Open - із призовим фондом 175 тис. доларів. У фіналі парного розряду грали наші Юліана Федак і Юлія Бейгельзімер - для цього дуету це був перший «спільний» турнір. У вирішальному матчі проти пари Лейзел Нубер/Санія Мірза (ПАР/Індія) українки поступилися з рахунком 4:6, 0:6. А в одиночному розряді  тріумфувала швейцарка Хінгіс, яка у фіналі у двох сетах перемогла росіянку Пучкову.

Бокс

У суботу в столичному Палаці спорту вирішувалася доля двох професійних поясів, і обидва стали «власністю» представників української промоутерської компанії National Box Promotion. Українець Юрій Нужненко у другій напівсередній вазі захистив титул інтерконтинентального чемпіона WBA, перемігши у восьмому раунді технічним нокаутом досвідченого росіянина Максима Нестеренка. А невеличкий і молодий чеченець Заурбек Байсангуров, який виступає під прапором Росії, виборов звання інтернаціонального чемпіона за версією WBC, перемігши мексиканця Марко Антоніо Рубіо за рішенням суддів.

Регбi

Кубок світу. Відбріковий турнір. Європейська зона (перша гра). Україна - Росія - 11:25.

Шахи

В Елісті триває матч за звання чемпіона світу. Росіянин Володимир Крамник після двох стартових партій виграє у болгарина Веселина Топалова - 2:0. Загалом суперникам належить зіграти 12 партій - незалежно від результату, вони розділять призовий фонд розміром 1 мільйон доларів.