Поглядаючи на Європу

12.09.2006

Замість форварда «Шахтаря» Брандао голом у ворота П'ятова відзначився захисник «Ворскли». (Фото УНІАН.)

Звітний тур національної першості вітчизняні вболівальники «гри номер один» сприймали крізь призму майбутніх єврокубкових баталій, в яких чотири українські команди братимуть активну участь сьогодні, завтра й у четвер. Думали про це не лише фанати, а й команди. Вони, схоже, намагалися приберегти сили, аби показати себе в Європі у всій красі. І хоча рівень більшості учасників вищої ліги не відповідає міжнародному, полякати грандів, а то й відібрати у них очки, середняки завжди готові.

Саме легким переляком обійшовся для чемпіона країни  — «Шахтаря» — вояж до Полтави. Вже на третій хвилині простріл Шевчука до штрафного «Ворскли» змусив помилитися захисника «молодіжки» Григорія Ярмаша, який спрямував м'яч точнісінько у свої ворота. (До речі, у цьому турі трапилися ще два автоголи: одесита Данилевського й львів'янина Шмакова.) А коли на 40-й хвилині побачив перед собою другу жовту картку чеський захисник донеччан Томаш Гюбшман, напіврезервний склад «Шахтаря» думав лише про утримання переможного рахунку. Відзначимо появу у грі після травми голкіпера збірної Богдана Шуста.

А полтавський клуб тим часом вирішив заробити... на журналістах. Замість вільного доступу мас-медіа на їхні місця на стадіоні «Воскла» продає на цю трибуну квитки. В результаті місцеві акули пера сидять на сходинках, хоча донецьких журналістів охорона в ложу преси чомусь пропустила. У відповідь на це представники преси вирішили бойкотувати післяматчеву прес-конференцію.

Якщо гірники таки відстояли перемогу, то київське «Динамо» в принциповому двобої у Донецьку з «Металургом» здобуло лише нічию, за що поплатилося першим рядком турнірної таблиці. У цій зустрічі трапилася історична для гостей подія: бразилець Діого Рінкон забив 1000-й м'яч «Динамо» в українських змаганнях.

У Харкові по повній програмі осоромився «Чорноморець». Уже після першого тайму одесити «летіли» у три м'ячі (за «Металіст» відзначилися настирний форвард Руслан Фомін, півзахисник Олександр Рикун, котрий додає від матчу до матчу, та власний оборонець гостей). По перерві Семен Альтман вирішив поберегти сили для Кубка УЄФА й викинув білий прапор, на що господарі додали ще один гол, а могли й три.

«Дніпро» на своєму полі дозволив набрати перше очко в чемпіонаті алчевській «Сталі» під проводом голландського тренера Тома Каанена. Щоправда, в одному з епізодів дніпропетровці гаряче протестували проти скасування голу Русола, і, схоже, були праві. Але команда з амбіціями Олега Протасова має трощити аутсайдера, а не сперечатися з суддями!

Другий представник України в Кубку УЄФА, запорізький «Металург», підсобив «Зорі»: луганчани завдяки нульовій нічиїй розжилися другим очком.

На третій позиції залишився «Арсенал». Столична команда свій недільний поєдинок грала не на «Олімпійському», який готують до Ліги чемпіонів, а на стадіоні «Динамо», що ввело в оману багатьох уболівальників. «Каноніри» обмінялися з «Кривбасом» влучними ударами зі штрафних, підтвердивши високу ціну «стандартів» у сучасному футболі.

Львівські «Карпати» несподівано для багатьох здолали у Маріуполі минулорічного учасника єврокубків — «Іллічівець». Три очки команді Олександра Іщенка забезпечив дубль у першому таймі бразильського нападаючого Батісти. А от «Таврія» Михайла Фоменка обійшлася без голів своїх бразильців, але, перемігши «Харків», піднялася на четверту сходинку турнірних перегонів.

12 000 глядачів

Голи: Фомін, 17; Рикун, 40 (пен.), 90+2; Даниловський, 44 (у свої ворота)

16. «Сталь» 6     0     1     5     1-7   1

Бомбардири: Елано («Шахтар»), Гігіадзе («Кривбас») — 4.

А ТИМ ЧАСОМ...

Перша ліга. 9-й тур. «Львів» — «Нафтовик-Укрнафта» — 0:1 (Харченко, 45'2 (пен.)), «Поділля» — «Оболонь» — 0:0, «Сталь» (Ддз) — «Закарпаття» — 1:2 (Боргун, 43 — Постолатьєв, 13; Нестерук, 81), «Кримтеплиця» — «Волинь» — 1:1 (Онисько, 90 — В. Мельник, 38), «Спартак» (І-Ф) — «Дніпро» (Ч) — 0:1 (Деркач, 67), «Геліос» — «Миколаїв» — 1:0 (Аніщенко, 90'4), «Енергетик» — «Спартак» (С) — 2:0 (Качур, 32; Запорожан, 44 (пен.)), ЦСКА — «Борисфен» — 2:1 (Шупик, 54; Костюк, 55 — Сухомлинов, 73), «Динамо-2» — «Олександрія» — 1:2 (Кругляк, 90 — Кундель, 14; Гребінюк, 39; нереалізоване пенальті: Казанюк, 30 («О»)), «Динамо-Ігросервіс» — «Десна» — 3:3 (Тарновський, 33; Якименко, 79 (пен.); І. Мельник, 83 — Круковець, 20; Кожем'яченко, 58; Щедраков, 64).

Лідери: «Оболонь» — 25, «Геліос» — 19, «Динамо-Ігросервіс» — 18, «Закарпаття» — 17, «Нафтовик» — 16, «Львів», «Кримтеплиця», ЦСКА — 15, «Волинь» — 14...