Від революції рятує Баден-Баден

Від революції рятує Баден-Баден

Долі скинутих лідерів, якими б величними вчинками свого часу не була освітлена їхня біографія, завжди дещо сумні. «Осінь патріарха» спізнав і екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе. Спершу повідомлялося, що він сидітиме на історичній батьківщині, десь у приємній гірській глушині, й писатиме мемуари (а згадати Едуардові Амвросійовичу є про що, адже, не забуваймо: в його житті було ще й крісло міністра закордонних справ СРСР напередодні його розпаду, і Шеварднадзе був першим, хто, ще в січні 1991-го, вголос заявив про можливість серпневого путчу ГКЧП). А позавчора інформагенції УНІАН та РІА «Новости» з посиланням на німецьку ЦДФ сповістили, що колишній грузинський президент прибув у Баден-Баден і має намір певний час пробути у Німеччині, де, до речі, йому готові надати політичний притулок. Однак пізніше це повідомлення не знайшло підтвердження: за даними УНІАН, німецькі прикордонні служби спростували чутки про те, що Шеварднадзе перетнув кордони їхньої країни.

Чи підходить Україні грузинська «матриця»?

Чи підходить Україні грузинська «матриця»?

Усі політичні сили України, власне, погоджуються, що грузинський сценарій навряд чи може мати повторення у нашій Вітчизні. Одні, радикально налаштованіші опозиціонери, може, й дещо шкодують з такого відкриття, інші, ті, сорочка яких ближча до тіла влади, тішаться. «Грузинська опозиція, на відміну від української в 2001 році, зуміла довести своє вміння досягти результату», — заздрить у розмові з кореспондентом УНІАН соціаліст Юрій Луценко. А депутата від «Нашої України» Володимира Філенка «надихає відставка Шеварднадзе», позаяк «тепер у Грузії з'являється шанс змінити політичну еліту, на це сподівається і Україна, бо в Україні при владі фактично залишається стара пострадянська номенклатура».

Переможці і переможені

Переможці і переможені

Тимчасово виконуюча обов'язки президента Грузії Ніно Бурджанадзе вчора скликала спеціальне засідання парламенту, на якому мусили визначити дату проведення дострокових президентських виборів. Таке рішення прийматиме парламент старого складу, оскільки парламентські вибори 2 листопада було визнано сфальсифікованими, тому новий склад парламенту є нелегітимним. Учора Верховний суд Грузії анулював офіційні результати парламентських виборів за партійними списками. Результати голосування по одномандатних округах залишаються дiйсними. Таким чином було задоволено позов виборчого блоку «Бурджанадзе — Демократи» та неурядових організацій «Асоціація молодих юристів» і «Справедливі вибори».

Всі статті рубрики