Дах для забутого оркестру

Дах для забутого оркестру

Забув спитати, як правильно пишеться його прізвище. ШмідТів у німецькомовних країнах приблизно стільки ж, скільки Ковалів та Коваленків в Україні. Власне, «Шмідт» (Schmidt) німецькою і є «коваль». Але чомусь на афішах, у прес-релізах та газетах після слів «Художній керівник і диригент» практично завжди стоїть: «Курт Шмід». Чи то літера t на якійсь історичній «вибоїні» випала з аусвайса віденського маестро (або його предків), чи то вже хтось із луганських грамотіїв раз помилився, а решті ліньки було з'ясовувати істину...

Станцювалися поезія та драма

Станцювалися поезія та драма

Народна театральна прикмета гласить: навіть якщо каштани запізнюються зі своїм культовим цвітінням і середньодобова температура нижча за норму — весна, а з нею і фестиваль «Київ травневий» прийдуть обов'язково. Цьому спостереженню всього лише — ні, краще вже аж! — вісім років і, на щастя, сумніватися у ньому поки що не доводиться. У понеділок Олексій Кужельний, художній керівник фестивалю і «його все», відкрив VIII «Київ травневий» і, як завжди, пообіцяв, що нудьгувати глядачам не доведеться. У програмі фестивалю — двадцять театральних та музичних вистав, які представлять актори з п'ятнадцяти міст-побратимів столиці України. Плюс кілька майстер-класів для фахівців, що проходитимуть на базі Центру Леся Курбаса.

«Консервант» для культури

«Консервант» для культури

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

«Усі, хто хоча б раз близько торкався теми музеїв, можуть «захворіти» цим на все життя», — вважає голова правління громадської організації «Український центр розвитку музейної справи» Олексій Копитько. Донедавна в Україні не існувало жодного «мозкового» центру, який би збирав і аналізував різнопланову інформацію про музеї, будував прогнози на майбутнє, давав відповідні рекомендації. Одним iз перших кроків до впорядкування сфери національної спадщини став інтернет-портал «Музейний простір України» — www.ukrmuseum.info (створений за сприяння Міжнародного фонду «Україна 3000»), на якому постійно оновлюється інформація про українське музейництво, є лінки (сайти) кращих музеїв світу.
Два місяці тому на основі благодійних програм цього ж Фонду офіційно розпочав діяти Центр розвитку музейної справи, перша в Україні громадська аналітична інституція, яка поставила перед собою мету: досліджувати стан музейної системи, підтримувати кращих музейників, організовувати публічні обговорення на тему національної культурної спадщини.
Сьогодні наша розмова з Олексієм Копитьком — про цікаві проекти і конкурси новоствореного Центру і все, що наближає наші дещо «запилені» й заідеологізовані музеї до людей.

Всі статті рубрики