Легенда-«реформатор»: у Києві відзначають 130-річчя Леся Курбаса

На «круглому столі» в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва, присвяченому життю і творчості Леся Курбаса, довелося почути думку про те, як мало ми насправді знаємо цього видатного режисера-реформатора.

Теги: Культура

Море заявок і країн

З 15 до 23 липня Одеса прийматиме Сьомий міжнародний кінофестиваль. Судячи з презентаційної прес-конференції, це буде наймасштабніший форум за всю його історію. Адже одних лише заявок на учать у ньому оргкомітет отримав близько 900.

Нерви «Молодості»

Нерви «Молодості»

Фестивальний тиждень попередніх років для численних шанувальників «Молодості» минав у щоденному вирішенні питання: як скласти власний маршрут, аби не пропустити найцікавішого? Дуже часто, ретельно склавши власну програму і побувавши на кількох сеансах, ввечері доводилося визнавати, що якусь фестивальну цікавинку ти таки проґавив.

«Молодість». Ювілей на роздоріжжі

«Молодість». Ювілей на роздоріжжі

Цьогорічна «Молодість» почалася з двох прогнозованих фактів: достатнього фінансування оргкомітет так і не отримав, але це не стало на заваді вчасному старту фестивалю. Тому всі, кому вдалося побувати на церемонії відкриття «Молодості» минулої суботи, можуть вважати себе справжніми щасливчиками.

Кандидати замість «Молодості»

Фестиваль «Молодість», що розпочнеться 24 жовтня, продовжує видавати «на-гора» подробиці майбутнього кіномарафону. На останній прес-конференції організатори радо повідомили про те, що вже сформована програма Національного конкурсу.

Хто — в «Ліс», а хто — до хорового класу

Хто — в «Ліс», а хто — до хорового класу

У новий театральний сезон столичні театри входили традиційно по-різному. Деякі, навіть не дочекавшись осені, покликали своїх глядачів до глядацьких залів ще наприкінці літа. Серед них — театр «Колесо», який уже встиг відзначити п’ятиріччя «Камінної зали» і заанонсував на листопад прем’єру «Мишоловки» за Агатою Крісті.

Теперішні Сави цинічніші

У перші дні наступного тижня на сцені Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки актори Чернівецького академічного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської покажуть свою найгучнішу прем’єру останніх років — виставу «Земля» за мотивами однойменної повісті патронеси театру. Спектакль датований 2013 роком, його презентували до 150-річчя Ольги Кобилянської.

«Молодість» — із кріслами меценатів

Ювілейна 45-та «Молодість» пройде у Києві з 24 жовтня по 1 листопада. Незважаючи на складну ситуацію в країні, генеральний директор кінофестивалю Андрій Халпахчі вірить у те, що цю дату ні переносити, ні скасовувати не доведеться. Більше того — саме 25 жовтня має відновити свою роботу кінотеатр «Жовтень», який постраждав від пожежі під час минулорічного фестивалю.

«Поводир» вирушає до Парижа

«Поводир» вирушає до Парижа

Тижневик українського кіно у Парижі — це ще один проект задля популяризації вітчизняного кінематографа, організаторами якого є КМКФ «Молодість» та Благодійний фонд «Ініціатива заради майбутнього». Попередні акції — покази українських фільмів у Мюнхені, на Берлінському кінофестивалі тощо — виявилися настільки вдалими, що організатори відразу ж розпочали роботу над продовженням цієї ініціативи.