Балансовий казус

Балансовий казус

Парадокси українського енергетичного балансу вже не один рік досліджують науковці Національної академії наук. Щоправда, поки що з нульовим результатом. Як уже не раз підтверджувалося на практиці, найближчий шлях до реалізації будь-яких проектів у галузі енергетики ( і не тільки в ній) пролягає не через кабінети міністерств і відомств, а через парламентські комітети. У даному разі йдеться про впровадження Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і житлово-комунальні послуги (ЄДСМ). За цією довгою і складною назвою стоїть звичайна цікавість. Автори проекту спробували співставити два потоки — натуральний, у вигляді енергоносіїв, і фінансовий, після чого дійшли до своєрідного відкриття. Виявилося, що різниця між спожитими і оплаченими енергоресурсами обраховується десятками мільярдів гривень.

І біржа працює, і цін не регулюємо

І біржа працює, і цін не регулюємо

Поки пересічні громадяни святкували Великдень і Першотравень, урядовці готували проекти першочергових законів, які планують винести на розгляд нової Верховної Ради. Ідеться про внесення змін як до бюджету-2006, так і до законів з питань оподаткування. І ті, й інші спрямовано на стимулювання виробництва і реалізації нафтопродуктів, які б відповідали європейським стандартам якості. Відповідне доручення дав Президент в указі від 12 квітня, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 7 березня 2006 року «Про ситуацію на ринку нафти і нафтопродуктів України». Глава держави також висловився за введення в дію з 2007 року Закону України «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат».

«Заворожене» ТОВ

«Заворожене» ТОВ

Газовий «офшор» у Сумах розкрила місцева податкова міліція. Для цього їй варто було лише перевірити газопостачальну компанію. Завуальовані фінансові афери в «Сумигазі», за попередніми даними правоохоронців, сягнули мільйонних сум.

Всі статті рубрики