Домашнє завдання від Прем'єра:

Домашнє завдання від Прем'єра:

Минулої суботи нарадою в Полтаві Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров завершив цикл зустрічей у регіонах зі «стовпами» вітчизняного паливно-енергетичного комплексу, присвячених проблемам енергетичної безпеки держави. Керівник уряду ставить перед своїми підлеглими, й не тільки, цілком конкретне завдання: найближчим часом збільшити видобуток українського газу в півтора разу. Причому нинішня ситуація, коли, за словами Прем'єра, «ми три місяці товчемо воду в ступі, але від того не додалося жодної свердловини, на якій почали б працювати», його просто «бісить». Звичний на сьогодні марафон тривалістю 22 місяці для «вибивання» ліцензії на розвідку і видобуток тих чи інших копалин (це за умов, коли перед тобою вже горить зелене світло), Юрій Іванович назвав бюрократичною тяганиною, покликаною створювати найсприятливіші умови для «зав'язування» тіньових корупційних схем.

Смертельний обгiн

Смертельний обгiн

Останнім часом в Україні й тижня не проходить, щоб на дорогах в аварію не потрапив пасажирський автобус чи «маршрутка». Вчорашній ранок не став винятком. О 7.30 на автодорозі «Козелець—Остер», за кілометр від Козельця, що на Чернігівщині, в аварію потрапив автобус із 25 пасажирами. За попередніми даними, службовий «ЛАЗ» прямував у бік Козельця, йому навпроти по зустрічній полосі їхала вантажівка «ЗІЛ-130». Під час обгону велосипедиста вантажівка перегородила дорогу. Водій автобуса намагався уникнути зіткнення, але перекинувся в кювет.

«Поцупили» 20 тисяч доларів. Старими грошима

«Поцупили» 20 тисяч доларів. Старими грошима

Побутова та відео-аудіотехніка, золоті вироби, понад 8 тисяч доларів США та 27 тисяч російських рублів — втрата, якої зазнала мешканка Глухова, коли її квартиру було обікрадено. Окрім цього немалого переліку, ще пропала колекція старовинних монет вартістю 20 тисяч доларів. Принаймні так стверджує господиня, яка сама її оцінила. Якогось опису колекції, реєстрації, свідоцтва про страхування тощо немає, — говорить начальник Глухівського міськрайвідділу міліції Валерій Міськов. Зрозуміло, це значною мірою утруднить пошук скарбу.

Росія врятує Іран

Росія врятує Іран

Росія та Іран домовилися про створення спільного підприємства зi збагачення урану на російській території, про що повідомив на пресовій конференції голова «Росатома» Сергій Кириєнко. У виступі перед журналістами на території майбутньої іранської АЕС в Бушері на півдні Ірану віце-президент Ірану Голам Реза Агазаде, який водночас є головою національної агенції з атомної енергії, заявив, що сторони «досягли принципової домовленості з російської пропозиції». Але, за його словами, «подробиці цієї пропозиції потребують доопрацювання». Переговори Росії та Ірану з цього питання триватимуть у найближчі дні у Москві.

Український голодомор в Австрії

Український голодомор в Австрії

У Відні хвилиною мовчання була вшанована пам'ять мільйонів українців, які загинули під час голодомору 1932—1933 років. Шану нашим землякам австрійці віддали під час відкриття у себе в Державному архіві виставки, присвяченої цьому страшному історичному періоду України.

Небезпечно бути репортером

Небезпечно бути репортером

Ілля Зімін, спеціальний кореспондент російського телеканалу НТВ, був знайдений минулої неділі мертвим у своїй квартирі в Москві. Його колеги з редакції приїхали до нього, оскільки були занепокоєні тим, що він не з'явився на роботу і не відповідав по телефону. Журналісти знайшли закривавлене тіло свого колеги.

Ще б карате навчити...

Ще б карате навчити...

Столична влада вирішила подбати про безпеку листонош: як повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації, цьогоріч місто виділило Головному управлінню транспорту, зв’язку та інформатизації 200 тисяч гривень. Ці кошти мають піти на купівлю «товарів та засобів для листонош». До цього переліку входять: сумки, спеціальні жилети, газові балончики та ультразвукові відлякувачі собак. Розпорядження підписане, зазначають у КМДА, аби забезпечити належні умови праці листонош у Києві для виконання ними своїх безпосередніх обов’язків.

Більше восьми в одні руки не видавати

Більше восьми в одні руки не видавати

Минулої суботи в Парижі вручені премії «Сезар» — найпрестижніші кінонагороди Франції, які, починаючи з 1976 року, щороку присуджує Національна кіноакадемія. Тріумфатором церемонії був фільм 53-річного французького кінорежисера Жака Одіяра «Моє серце битись перестало», який мав десять номінацій, а в підсумку здобув вісім «Сезарів», зокрема і в головній категорії «Кращий фільм року». Сам Одіяр отримав почесну статуетку як кращий режисер.

Кримські виноградники у нокдауні

Кримські виноградники у нокдауні

Одразу після найсуровіших за останні 60 років морозів керівництво місцевого МінАПК робило припущення, що, мовляв, майбутній урожай загалом бодай частково вдасться зберегти правильною обрізкою лози. Проте аналізи, проведені буквально днями в спеціалізованій лабораторії Сімферопольського державного проектно-конструкторського технологічного інституту «Плодмашпроект» (також ситуацію моніторить інститут «Магарач» і кафедра виноградарства Кримського агротехнологічного університету), остаточно перекреслили ці сподівання.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Пане Варенику, ходімо весну зустрічати!

Пане Варенику, ходімо весну зустрічати!

Цього тижня задоволеними мають бути всі. Жінки — бо їм забороняється працювати, а пропустити чарочку-другу не тільки можна, а навіть потрібно! Чоловіки — бо столи цілий тиждень ломляться від смачних вареників та оладок. Діти — бо в ці дні їх ніхто не тримає вдома, а надворі стільки розваг — «кизлики», «ковганки», «громаки», «жорна», «репалки» та інші ігри! Молодь — бо без неї зима не зникне, а отже, належить зробити з соломи опудало, яке у неділю спалять або втоплять у річці. І навіть тещі в ці дні щасливі, бо зяті їм годять, як ніколи, — у п'ятницю частують, жартівливо приказуючи: «Пийте, люди, по повній, щоб у моєї тещі горло не пересихало!», а потім катають вулицями.

«В Україну? Мабуть, через ракети...»

«В Україну? Мабуть, через ракети...»

Фразою, винесеною у заголовок, 57-річний російський бізнесмен Олег Орлов відреагував, коли дізнався від наших конвоїрів, що з Чехії його буде екстрадовано саме в Україну. Як розповів «УМ» начальник відділу конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних Внутрішніх військ В'ячеслав Карплюк, який особисто брав участь у екстрадиції торговця крилатими ракетами, складалося враження, що пан Орлов до останнього не знав, якій саме країні його видадуть, тому дуже здивувався, побачивши українських правоохоронців. Ще б пак! Адже на пана Орлова «претендували» й інші країни, де він встиг наслідити протягом свого життя. Але саме українське Нацiональне бюро Інтерполу змогло довести, що злочини, у скоєнні яких на території нашої держави підозрюється росіянин, вагоміші, тож питання його видачі саме Києву остаточно вирішилося близько місяця тому. Цікаво, що, за словами полковника Карплюка, упродовж перельоту з Праги до Борисполя Олег Орлов допитувався в українського конвою, якими є умови перебування у наших тюрмах, просив зняти наручники та дати випити горілки чи вина. Звісно, ці забаганки росіянина лишилися непочутими.

Всі статті рубрики