Паризька євроенергетика

Паризька євроенергетика

У середу пізно вночі «втомлена, але задоволена» офіційна українська делегація повернулася з Парижа, де Президент України Віктор Ющенко, а також міністри закордонних справ, охорони здоров'я, культури, надзвичайних ситуацій, палива та енергетики провели низку прагматичних робочих зустрічей і отримали різного роду запевнення, підтвердження, пропозиції, гарантії, обіцянки від французьких колег. Хоча жодного документа в ході візиту підписано не було, Віктор Ющенко отримав найголовніше — підтримку Франції у питаннях № 1 для просування України в Євросоюз — надання статусу країни з ринковою економікою і лібералізації візового режиму.

Репетиція помсти

Репетиція помсти

Закривавленого хлопця на одному з житлових масивів Харкова серед білого дня знайшли випадкові перехожі. Непритомна дитина з десятьма ножовими пораненнями шиї лежала просто на сирій землі. Приголомшені свідки трагедії миттєво викликали «швидку». На щастя, лікарі встигли покласти підлітка на операційний стіл ще до повної втрати крові. Він дивом залишився живим і навіть допоміг оперативникам визначити приблизний портрет свого нападника.

Хоч кілок на голові теши...

Хоч кілок на голові теши...

За поки неофіційною інформацією, вже з січня наступного року всі вітчизняні держслужбовці з'являтимуться на робочих місцях у спеціальній уніформі. Дизайнери потрудилися на славу і тепер пропонують однострої навіть двох фасонів: або взагалі без кишень, або з кишенями з прозорих матеріалів (целофан, пластик тощо). А одними з перших перевдягнуться в такі мундири, кажуть, посадовці Донеччини. Бо мають на це абсолютне право — з початку року за корупційні дії і, зокрема хабарництво, до карної відповідальності притягають більше 120 державних службовців. Причому добра половина з них (58) трудились на досить відповідальних посадах.

Дарованому Міцкевичу в очі не дивляться

Дарованому Міцкевичу в очі не дивляться

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

До 750-річчя Львова, яке бучно відзначатиметься наступного року, місто-побратим Краків вирішило зробити подарунок — відреставрувати монумент славетному польському поету Адаму Міцкевичу, який поляки встановили у Львові в перших роках XX ст. Реставратори краківської фірми «Петро Бялко» прибули до галицької столиці й уже почали роботи.

303 студентські метри

303 студентські метри

Постаралися студенти Національного університету «Львівська політехніка», серед яких було оголошено цей оригінальний конкурс, — виготовити по двометровому конспекту лекцій. Цікаво, що мав значення не лише розмір конспектів, а й їх зміст. Це означає, що якщо ви є студентом Інституту комп’ютерних технологій, то й конспект має бути з відповідних дисциплін.

Посли на підході

Посли на підході

У найближчі тижні нарешті будуть призначені посли України в таких стратегічних країнах, як США, Британія, Німеччина, Іспанія, Румунія, Португалія. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко. Загалом, за його словами, в цій ротаційній хвилі планується призначення чотирнадцяти послів — саме стільки агреманів очікують зараз у МЗС. Однак у цій хвилі не передбачається зміна посла України в Росії. Микола Білоблоцький, нагадаємо, займає цю посаду вже «понаднормово» — з 1999 року. На запитання «УМ» про причини затримки зі зміною амбасадора в Москві пан Огризко відказав, що коментуватиме це лише після призначення посла.

«Блакитний потік» «Газпрому» в Туреччині

«Блакитний потік» «Газпрому» в Туреччині

Учора в турецькому місті Самсун відбулася урочиста церемонія відкриття газопроводу «Блакитний потік», на якій були присутні прем'єр-міністр Туреччини Таїп Реджеп Ердоган, президент Росії Володимир Путін та прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі, повідомляє РІА «Новості». Не зовсім зрозуміло, чому газопровід «відкрили» лише вчора, оскільки його будівництво було закінчено ще у грудні 2002 року, а експлуатація розпочалася у лютому 2003. Можливо, це спроба вдихнути в проект друге життя, оскільки при пропускній здатності в 16 мільярдів кубометрів на рік по ньому за перші три роки експлуатації прокачувалося в десять разів менше газу.

«Димовуха» в Іраку

«Димовуха» в Іраку

«УМ» уже повідомляла минулого тижня про показаний 8 листопада каналом новин італійського державного телебачення RAI документальний фільм, у якому наводяться факти застосування американськими військами небезпечної хімічної зброї, а саме — фосфорних бомб, під час штурму в листопаді минулого року 300-тисячного іракського міста Фаллуджа.

Камінь для Назарбаєва

Камінь для Назарбаєва

Учора в Дніпродзержинську Дніпропетровської області відбулася помітна подія — відкриття скульптурної композиції, присвяченої нинішньому президенту Казахстану Нурсултану Назарбаєву. Її розміщено біля місцевого Вищого професійного училища, яке свого часу закінчив Нурсултан Абішевич. Бюст казахського лідера на тлі полотнища створили місцеві скульптор Іван Власенко та художник Юрій Щедров. Фінансову підтримку цьому проекту надав один із перших успішних бізнесменів Дніпродзержинська Олег Мороз — головний тримач акцій фірми «МіКом».

На атомну станцію — з сокирою!

На атомну станцію — з сокирою!

Позавчора, близько шостої години ранку, півсотні молодиків у масках, озброєних сокирами і молотками, вибили вікна на першому поверсі адмінбудівлі ВАТ «Управління будівництва Хмельницької АЕС», що у місті Нетішин, i захопили її. Принаймні так стверджує інформаційна служба самого ВАТ. В Управлінні прямо звинувачують в організації нападу рівненського бізнесмена Андрія Остапчука, який нібито i найняв молодиків. Отже, «бійці» спочатку побили, а потім поклали всіх чергових на підлогу і з криками «Не піднімати голови!» почали ламати двері в кабінетах. Далі все по вже традиційній для України схемі — нападники забарикадувалися в адмінбудівлі Управління будівництва і не пустили о восьмій на роботу працівників.

Всі статті рубрики