«Узявши світ за душу, помовчу...»

30.08.2005
«Узявши світ за душу, помовчу...»

      Є люди, від яких віє надзвичайною життєвою енергією, — поруч із ними відчуваєш красу життя. Саме до таких належить наша землячка із славетного Лебединського краю, член Національної спілки письменників — Віра Артамонова. Життєвий шлях Віри Климівни, як багатьох людей покоління 30-х років, був наповнений нелегким дитинством, складною юністю, у яку увірвалася війна... Віра Климівна працювала медсестрою, потім завідувала лікарською дільницею в селі Юрківка на Черкащині, була головним лікарем, завідувачкою міськвідділу охорони здоров'я  Олександрії, головним лікарем 2-ї поліклініки Печерського району Києва, працювала в головному управлінні МОЗ України. У цілому 43 роки трудового стажу... Письменницьку діяльність розпочала в 1961 році, друкувалась в республіканських газетах та журналах, має понад 300 публікацій. Окремими виданнями вийшли збірки поезій: «Суцвіття», «Травневий дощ», «Так велить весна», «Непочата вода», «Просто осінь», «Скликаю спогади на віче», «Лицарі і мадонни», «Вітрами знедолена скрипка», «Коли на серці цвіт». Віра Климівна — автор книжок для дітей — «Колючий м'ячик», «Малий», «Сонечко сказало правду», «Повітряний змій».

      Віра Климівна — учасник Великої Вітчизняної війни, старший лейтенант медичної служби, нагороджена п'ятьма медалями. Мала щасливу, але коротку сімейну долю з чоловіком Олександром Миколайовичем, має двох синів та трьох онуків. Зараз вона вдова, на пенсії, але побачити її можна на всіх святах міста — чи в Спілці письменників, чи в Раді ветеранів Великої Вітчизняної війни, чи в жіночому клубі Сумського земляцтва. Віра Артамонова веде активне громадське життя. Заступник Ради ветеранів Великої Вітчизняної війни в Національній спілці письменників України, активістка Ради жінок України, понад десяти років веде шефську і виховну роботу в школі-ліцеї «Лідер» Печерського району Києва. У Сумському земляцтві член жіночого клубу. Володар Пам'ятної відзнаки Сумського міського голови. Творча біографія Віри Климівни увійшла в численні видання — енциклопедію жінок України, антологію дитячої літератури «Дивоцвіт», біографічного довідника громадської організації «Сумське земляцтво в Києві», у Книгу ветеранів Великої Вітчизняної війни України до 60-річчя Перемоги, в Антологію української поезії. Віра Артамонова має 6 наукових робіт з медицини. А її життєвий дивіз розкривається в самих віршах:

      Я радію і сміюся.

      Красі дивного світу молюся...

      Основна тема творчості Віри Артамонової — материнство, доля дружини. Поетеса глибоко розкриває тему фронтового життя, професії лікаря. У віршах цієї тендітної та мужної жінки звучить гімн природі, обережне ставлення до найвідвертіших почуттів людини. Вона оспівує весну — час, коли все пробуджується і дає надію, закликає до романтики:

      Під снігом мліє голуба дорога,

      Масна рілля, що вдячна орачу.

      Стоять берези, я між ними строго,

      Узявши світ на душу, помовчу.

      ...Земляки вітають Віру Климівну з ювілеєм та зичать всього найкращого в житті, натхнення в творчості, зорепаду радості від дітей та онуків.

Валентина ЄФРЕМОВА.
      До вітання приєднались члени жіночого клубу Сумського земляцтва: К. Безкровна, Г. Михайлова, Л. Майба, Г. Сергієнко, А. Андреєва, А. Цвід.