Війна йде, президент відпочиває

Війна йде, президент відпочиває

Учорашній ранок в Іраку розпочався з жорстоких розправ партизанів над особами, які співпрацюють iз новою владою. На світанку невідомі розстріляли у власному будинку Хайдара Мохаммеда Алі аль-Дуджаїлі, члена правлячого Іракського національного конгресу та близького співробітника віце-прем'єра країни Ахмеда Чалабі. Також у вранішні години невідомі увірвалися в місті Бакуба до будинку солдата іракської армії Ібрагіма Омара. Оскільки він у цей час перебував на службі, то напасники розстріляли його дружину, 12-річного сина, шестирічну доньку та завдали тяжких поранень двом іншим донькам.

Один день для легалізації

Один день для легалізації

Від 1 вересня стати легальним підприємцем можна буде за добу. Принаймні такі наміри декларує керівництво Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва. За словами голови Держпідприємництва Андрія Дашкевича, тепер термін реєстрації малого бізнесу буде скорочено до одного дня завдяки введенню системи електронного обміну даними між державними реєстраторами й органами, в яких відбувається постановка підприємців на облік.

Ремікс Новобогданівки можливий?

Ремікс Новобогданівки можливий?

Після повторення новобогданівської канонади позавчорашні прес-конференції двох чільників військового відомства — заступника міністра оборони Володимира Терещенка і директора Департаменту утилізації ракет та боєприпасів Міноборони Володимира Поповича не стільки заспокоїли, як додали ще більше питань та відчуття тривоги.

Пасажири будуть з туалетом і квитками

Пасажири будуть з туалетом і квитками

Кому з пасажирів залізниці не знайома ситуація: ви терпляче вистоюєте в черзі біля туалету, аж раптом поїзд зупиняється на станції і у вас під носом провідник зачиняє двері на замок. Добре, якщо зупинка 2-3 хвилини. А якщо переминатися з ноги на ногу доведеться хвилин 20? Одначе незабаром пасажири не будуть, наче в'язні, ходити в туалет за розкладом. Принаймні це обіцяє міністр транспорту України Євген Червоненко. Він щойно дав доручення керівництву «Укрзалізниці» надалі облаштовувати всі нові вагони та залізничні потяги не тільки кондиціонерами, а й сучасними вакуумними туалетами. «Ми живемо у третьому тисячолітті, а тому пасажири мають право ходити в туалет тоді, коли їм це потрібно, а не по дозволених годинах», — цілком резонно зауважує міністр.

Бійся друга

Бійся друга

Позавчора військові здійснили переворот в африканській країні Мавританія. Це сталося за відсутності президента Маауї ульд Сід'Ахмеда Таї, який відбув на похорони короля Саудівської Аравії Фахда, а на зворотній дорозі завітав iз візитом до Ніамей, столиці Нігеру. Військові (головним чином члени президентської гвардії) діяли швидко і рішуче: зайняли штаб командування армією та державні радіо і телебачення в столиці країни Нуакшот. Вони також заблокували доступ до резиденції президента, звідки було чути гарматні постріли, та урядові будинки. Не відомо, чи були людські жертви, оскільки всі радіостанції та телеканали в години перевороту не діяли. Вулиці столиці заповнені бронетехнікою.

З корабля на бал

З корабля на бал

На маленьку харків'янку, яка менше місяця тому відзначила своє шестиріччя під контролем медичних приладів закордонної клініки, чекають нові випробування — восени цього року дівчинка піде в перший клас. Про це повідомив лікар клініки Бостона «Шрайнерс» Сергій Самборський, передає інформагенція «Форум». Оскільки хірурги вже закінчили серію необхідних операцій із пересадки шкіри і передали естафету фізіотерапевтам, Настя може повернутися до нормального дитячого життя і готуватися до ролі сумлінної учениці.

Чеська «техномузична» революція

Чеська «техномузична» революція

Чехію охопила хвиля протесту. У Празі, Брно Оломоуці, Остраві та інших містах переважно молоді неформали вимагають відставки міністра внутрішніх справ Франтішка Булана, звільнення та покарання поліцейських, які причетні до розгону технофестивалю «Чехтек» у минулі вихідні. За словами активістів багатотисячних демонстрацій, Чехія перетворюється у «поліцейську країну», яка нагадує соціалістичну Чехословаччину до 1989 року, коли придушувався будь-який вияв свободи вираження.

«Хай аграрне лобі припинить свій галас»

«Хай аграрне лобі припинить свій галас»

Цукрова «пожежа» невдовзі залишиться як неприємний спогад. А точніше, як додаткове попередження про те, що над економічною доцільністю бере гору політичний розрахунок, коли йдеться про розклад сил напередодні виборів. За висловом Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яка дала вчора прес-конференцію, аграрному лобі час припинити свій галас з приводу цукрової проблеми. Глава уряду заявила, що, за її припущеннями, невдовзі ціна на цей продукт харчування повернеться приблизно до того рівня, який був до подорожчання (3 гривні 20 копійок за кілограм). Це має відбутися завдяки імпорту цукру-сирцю. Завезти солодку продукцію з-за кордону стало можливим після ухвалення низки постанов на позавчорашньому засіданні уряду. Усі вони набули чинності з 4 серпня. При цьому Юлія Тимошенко підкреслила, що ситуація розвивається не на шкоду вітчизняному виробнику.

Всі статті рубрики