Заплатили за... смерть?

В Україні — черговий «медичний» скандал. Гене­ральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом халатності службових осіб Міністерства охорони здоров’я України, які відправили на лікування в Угорщину маленьку Христину Бабаяк, повідомляє «ТСН». Торік батько дівчинки звернувся до МОЗу з проханням виділити кошти на лікування дитини за кордоном. В Україні необхідну операцію зробити було неможливо, тож урятувати Христинку могли тільки в іноземній клініці. У міністерстві зібрали відповідну комісію та виділили 143 тисячі євро, потрібні для лікування.

Штучні ноги для дороги

Штучні ноги для дороги

Громадянин Ізраїлю Раді Кайоф через параліч ніг упродовж останніх 20 років міг пересуватися тільки на інвалідному візку. Чоловік уже й не сподівався колись стати на ноги, але йому пощастило: пан Кайоф став одним із перших користувачів унікальної розробки, яка дозволяє паралізованим людям стояти, ходити й навіть підніматися сходами. Як повідомляє «Медпортал», ідеться про революційний екзоскелет ReWalk — винахід засновника компанії «Агро медікал технолоджис», інженера Аміта Гоффера.

Серце, посунься!

Унікальну не лише для Росії, а й для більшості країн світу операцію провели фахівці центру грудної хірургії при Краснодарській крайовій клінічній лікарні. Для того щоб урятувати від смерті піврічного малюка, російські ескулапи перевернули його серце та замінили пошкоджені бронхи штучним органом.

Еліксир молодості

Чим щасливішою почувається людина, тим менше вона хворіє. А ще оптимісти мають більше шансів дожити до глибокої старості, ніж песимісти, стверджують американські вчені. Як повідомляє агенція «Медлінкс», дослідження на основі 160 наукових праць виявило чітку кореляцію (зв’язок) між позитивним ставленням до життя, здоров’ям і довголіттям.

Пригоди Електроніка

Пригоди Електроніка

Завдяки науково–технічному прогресу життя сучасної людини чим далі, тим більше нагадує фантастичне кіно. Причому застосування складних технологій уже не є прерогативою західних країн. «Розумних» роботiв залучають до виконання доволі несподіваних завдань по всьому світу.

От, холера!

От, холера!

Жахливий спалах холери на Гаїті вже забрав понад тисячу людських життів. «Учені сходяться на думці, що холера може затриматися на Гаїті ще на кілька років», — заявив прес–секретар Всесвітньої організації охорони здоров’я Фадель Шаїб, додавши, що лікарі роблять усе можливе, аби стримати зростання захворюваності. Збудниками холери заражено водойми, тому медики пояснюють людям, що пити неочищену воду суворо заборонено. Однак це не допомагає: країна майже повністю зруйнована, тому для багатьох мешканців чиста вода практично недосяжна.

Імунітет із пробірки

Імунітет із пробірки

Науковці всього світу впродовж останніх десятиліть намагаються виростити в лабораторних умовах штучні клітини, тканини, гормони тощо, які б не відрізнялися від природних людських. Якби це вдалося, звична система лікування стала б зовсім іншою. Хворим робили б діагностику, щоб визначити, чого саме не вистачає в їхньому організмі, й вводили або пересаджували необхідний матеріал із пробірки. Так, мільйони людей із загрозливими для життя вадами серця не помирали б у марному очікуванні донора, не страждали б від реакції організму на чужорідний орган. Значна кількість хворих на гепатит та інші патології печінки теж могла б розраховувати на штучно вирощену «міні–лабораторію» з очищення крові. А хворим зі слабким імунітетом достатньо було б вводити необхідні захисні клітини, щоб успішно долати інфекційні захворювання.

Покручена–засмучена ДНК

Науковцям уже давно було відомо, що активне куріння призводить до хвороб органів дихання (насамперед раку легень та емфіземи легень), порушень у роботі ендокринної системи, органів травлення тощо. Також чимало досліджень підтверджували негативний вплив чужого тютюнового диму на легені пасивного курця. А за інформацією агенції «Медлінкс», американські вчені вперше у світі довели: пасивне куріння призводить до змін у генах людини.

Щоб кров не загусла

Лікарі застерігають, що на спеці на людей із ослабленою серцево–судинною системою може чатувати велика небезпека. Може статися упадок серцевої діяльності через те, що кров стала дуже густою.

Шрами геть!

За інформацією МОЗ Росії, до цього часу операції з видалення жовчного міхура в країні проводилися через розріз в області підребер’я завдовжки 15—20 сантиметрів. А менш травматичні втручання з використанням ендоскопічного обладнання здійснювалися через чотири розрізи черевної стінки загальною довжиною близько п’яти сантиметрів. Новий же метод передбачає проведення всіх етапів операції через один розріз в області пупка завдовжки всього 1,5 сантиметра.