День Києва: для кого було свято?

День Києва: для кого було свято?

Минулими вихідними столиця України відзначила свій черговий день народження, потішивши народ і хлібом (точніше, варениками й пивом), і видовищами на будь-який смак (від концерту класичної музики до відвертого стриптизу), яких традиційно було більше, ніж хліба. Враження від свята в кожного його учасника залишилися свої, але важко не помітити цікавої тенденції: більшість «місцевих» стоїчно переживали «навалу» гостей і не поривалися до серця святкування. Натомість гості вирували в гущавині подій на Хрещатику, товпилися на майдані, переходили до арки Дружби народів, щоб не пропустити чогось цікавого. І незважаючи на шалене сонце, яке заганяло народ поближче до води та дерев, заходи в центрі міста аж ніяк не були малолюдними.

Мода з молодими мізками

Мода з молодими мізками

Завтра в концерт-холі Freedom гламурне журі на чолі з екс-зіркою вітчизняного дизайну Сергієм Бизовим дасть кілька путівок у життя — у вигляді фінансової підтримки бізнесу, зйомки fashion-story в журналі «Сезони моди», поїздки на міжнародний конкурс «Русский силуэт» — молодим українським дизайнерам. Як сказав співорганізатор конкурсу «Сезони моди — майбутнє в стилі light» Володимир Нечипорук, цей конкурс, який проводиться уже вшосте, є своєрідним рентгеном генофонду української моди.

Кіностудія Довженка: влада знову змінюється

Кіностудія Довженка: влада знову змінюється

30 травня, в день коли міністр культури і туризму Оксана Білозір приймала вітання з Днем народження, звільнений нею із посади гендиректора кіностудії ім. Довженка Віктор Приходько зібрав журналістів, щоб повідомити про своє повернення на попереднє місце роботи на підставі рішення Шевченківського райсуду від 27 травня. Поряд із ним у президії сиділи юрист кіностудії Андрій Войцеховський і нардеп, радник Президента, голова студійної ради Іван Гаврилюк. Перед прес-конференцією ворота кіностудії пікетували обурені рішенням Шевченківського суду кінематографісти, які продовжили обурюватися на позачерговому пленумі Спілки кінематографістів у Будинку кіно.

Польські танці не для наших сцен

Польські танці не для наших сцен

Святкування Міжнародного дня захисту дітей у містечку Городок, що на Львівщині, для самих дітей закінчилося зовсім не радісно. На концертну програму з цієї нагоди був запрошений танцювальний колектив із польського міста Ніско — побратима Городка. Одначе танцюристів та їхніх запальних танців, як і колись нашу Руслану в Туреччині на «Євробаченні», не витримала спеціально збудована напередодні сцена в Старому парку.

Вода лилася у хати крізь вікна

Вода лилася у хати крізь вікна

Минулої суботи село Костянтинівка Мелітопольського району стало епіцентром стихійного лиха: упродовж двох годин не вщухала злива, майже півгодини лупив небувалий град. Як повідомив «УМ» сільський голова Костянтинівки Леонід Біленький, затоплено близько 400 будинків, щонайменше десять з яких не підлягають ремонту (у деяких хатах уже попадали стіни). До тисячі присадибних ділянок опинилися під водою; затоплено всі підвали з городиною і «закруткою». У середньому вода піднялася на півметра, на деяких вулицях заливала помешкання навіть через віконні пройоми! В усіх хатах зіпсовано меблі, одяг і без того незаможних сільчан; вийшла з ладу побутова техніка. Без спецодягу, який підвезли рятувальники кількох відділень МінНС, люди взагалі не могли дістатися до своїх кухонь чи спалень.

Як загинув 44-й?

Як загинув 44-й?

Напередодні Міжнародного дня миротворця в Україну вкотре надійшла траурна звістка. У п'ятницю о 18.00 за київським часом у Косові загинув старшина 1-ї спеціальної роти старший прапорщик Назаренко Володимир Гаврилович. Український військовий проходив службу в національному контингенті спільного миротворчого батальйону «УкрПолбат» багатонаціональної бригади «East» сил КФОР (Сербія i Чорногорія).

ГУУАМ у Ялті

ГУУАМ у Ялті

Про те, що Україна серйозно підійшла до розбудови своєї майбутньої ролі регіонального лідера, свідчить і Парламентська Асамблея ГУУАМ за участі керівників законодавчих зборів країн -учасниць цього міждержавного об'єднання, що 28 травня пройшла в Ялті. Інтерес до ГУУАМ висловили інші держави регіону, про що свідчить участь у Парламентській Асамблеї почесних гостей — керівника Сейму Латвії Юршенаса, заступника голови Сенату Румунії Мелешкану, представників Польщі, Естонії, а також Білорусі й Росії. Наразі треба згадати і про «прогульників» — Узбекистан не був представлений на зібранні, хоч і є учасником ГУУАМ. Уже зрозуміло, що при переформатуванні об'єднання, зміні назви навряд чи Узбекистан залишиться одним з чільників цього об'єднання, а наразі його присутність позначена лише додатковою літерою «У» в назві-абревіатурі.

Сонний Бейрут

Сонний Бейрут

Позавчора в Лівані відбувся перший тур парламентських виборів, перших за останні 30 років без військової присутності у країні Сирії. З огляду на строкатий етнічний та релігійний склад населення країни виборча система Лівану має складну процедуру. Із трьох мільйонів мешканців країни 59 відсотків становлять мусульмани та 41 відсоток — християни, але 128 парламентських місць діляться між цими двома головними релігійними групами навпіл: 50 на 50 відсотків.

Борг історії

Борг історії

Українцям-остарбайтерам, які досі не отримали компенсацію за роки примусових робіт на чужині чи перебування в таборах, необхідно поспішати — до 30 вересня цього року німецький федеральний фонд «Пам'ять, відповідальність і майбутнє» завершує виплати. Нині практично всім категоріям остарбайтерів компенсація уже виплачена — залишилися, як правило, працівники сільського господарства та діти.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

НОНсенс для ЄС

НОНсенс для ЄС

На недільному референдумі французи більшістю голосів (55,96 відсотка голосів — «ні») відхилили Конституцію Європейського Союзу. Несподівано висока активність виборців (до 70 відсотків) виявилася корисною для противників Конституції, що і передбачалося всіма передвиборчими опитуваннями. Французьке «ні» Конституції викликало ейфорію серед євроскептиків Франції та інших країн і створило величезну проблему для уряду Франції та президента Жака Ширака, який до останньої хвилини закликав співвітчизників сказати «так» Конституції. «Ні» Франції, яка була одним зi співзасновників ЄС, взагалі ставить під знак питання майбутнє Союзу.

Всі статті рубрики