«Нечитайло» як хвороба

08.10.2003

      Останнє дослідження британських медиків показало, що велика частина багатіїв страждають на дислексію. Це не така вже небезпечна зараза, але людині, що має такий діагноз, доволі складно збирати з окремих букв слова, читати й писати, не напружуючись. Кількість дислексиків серед успішних у фінансовому плані людей досягає 40 відсотків, у той час як у середньому від цього синдрому має проблеми лише кожна десята людина.

      Власне, йдеться не про те, що люди починають відчувати більші проблеми з технікою читання й «чистописанням» внаслідок заробляння великих статків. Ні, це збагачуються порівняно частіше ті, хто з самого початку читає з проблемами. За повідомленням сайту Dailyrecord, учені пояснюють успіхи дислексиків тим, що, не вміючи заглиблюватися в деталі, такі люди спроможні краще бачити явище в цілому, оцінювати загальну картину всього, що відбувається, і відтак генерувати по-справжньому оригінальні ідеї. А звідси й до великих заробітків рукою подати.

      Друга причина — приховане почуття ущербності, яке змушує дислексика прагнути до більшого, постійно доводити щось самому собі. Фахівець із психології бізнесу Адріан Аткінсон відзначає, що «в абсолютної більшості людей, котрі заробили мільйони, було важке дитинство».

      Чи не найвідомішим британським багатієм із дислексією є сер Річард Бренсон, глава телекомунікаційної компанії «Вірджін». «Я знав, що вступних іспитів мені скласти не вдасться, тому й зайнявся іншими речами», — підтверджує він гіпотезу учених. Ще один приклад безумовно успішної людини зі згаданим «нечитальним» діагнозом — американський актор Том Круз. У лівака Круза дислексія розвинулася після того, як його пробували змусити писати правою рукою.

      Хоча всі фактори, які впливають на розвиток хвороби, ученим наразі не відомі, багато фахівців вважають, що дислексія має генетичний характер. Методів лікування цієї слабини з «розкодуванням» написаного тексту поки що не існує. Докладно про вплив цієї вади на психологію і майбутнє людини розповідає науково-популярний серіал «Розум мільйонера», який з учорашього дня йде в ефірі британського каналу Бі-Бі-Сі-2.

      А до дислексиків, між іншим, відносять і таких геніальних людей, як Леонардо да Вінчі, Томас Едісон, Альберт Ейнштейн...