Хочеш до Шенгену? Здай «пальчики»!

30.04.2015

Євросоюз запроваджує нові правила отримання шенгенської візи для шести країн Східного партнерства — України, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану та Білорусі. Відповідно до нововведень, з 23 червня 2015 року в дипломатичних представництвах та консульських установах країн-членів ЄС у названих державах при оформленні віз буде запроваджено обов’язкову процедуру збору біометричних даних — відбитків пальців та цифрового фото.

Як повідомляє «Польське радіо», такими є вимоги візової інформаційної системи країн Шенгенської угоди. Йдеться про централізовану базу даних, яка підтримує обмін інформацією про короткострокові візи в країнах Шенгенської угоди.

Біометричні дані зберігатимуться в системі протягом 59 місяців і будуть використані при обробці всіх наступних протягом цього періоду звернень по візу. Після вичерпання цього терміну заявнику знову доведеться надати свою «біометрику».

Звертаючись по візу вперше, заявник буде зобов’язаний особисто з’явитися в консульство для здачі відбитків пальців. Водночас візи, вже видані до 23 червня, залишаються дійсними до закінчення терміну їх дії. Ну й не забуваймо, що Україна сподівається принаймні наступного року отримати безвізовий режим із країнами Євросоюзу. Втім, у разі тривалої поїздки — на навчання, роботу тощо, — візу отримувати однаково доведеться, адже безвізовий режим у таких випадках діє лише для короткотермінового перебування в іншій державі (не більше 90 днів протягом півроку).

Як уточнив консул посольства Литви в Білорусі Угніус Лабутіс, відбитки пальців, узяті в заявників на отримання шенгенської візи, не використовуються для виявлення кримінального минулого заявника на батьківщині. «Ми не маємо доступу до системи дактилоскопії країни перебування. Мета взяття відбитків — не виявлення кримінального минулого людини, а її ідентифікація при перетині кордону», — наголосив дипломат.

Також до бази відбитків пальців не матиме доступу Інтерпол.

Звільняються від необхідності здавати відбитки пальців діти до 12 років, особи, щодо яких зняття відбитків пальців є фізично неможливим, — монархи, глави держав і їхні дружини, члени офіційних делегацій при дипломатичних поїздках.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>