Усе тільки починається

09.10.2012

Кінець гонки для Фернандо Алонсо. Фото з сайту sport–express.ru.

Виграш третього Гран–прі в цьому сезоні (і другий поспіль) дозволив чинному чемпіону Себастьяну Феттелю впритул наблизитися до лідера загального заліку поточного чемпіонату. За п’ять етапів до фінішу німець відстає від Фернандо Алонсо лише на чотири пункти, хоча не так давно пілот «Феррарі» випереджав свого візаві з «Ред булл» аж на 42 бали.

Своєму позавчорашньому стрімкому злету, який дозволив Себу одним махом відіграти 25 пунктів, Феттель має завдячувати Кімі Райкконену. У боротьбі за кращу позицію на старті гонки фін ззаду підбив болід Алонсо: пробив йому колесо й виштовхнув на гравій, де «залізний кінь» «Скудерії» благополучно заглух.

«Думаю, що сьогоднішній виліт з траси — це не трагедія. Можливо, наступного разу Феттель потрапить в аварію. Ви ніколи не знаєте, що буде в наступній гонці, адже це автоспорт. Решта гонок чемпіонату, що залишилися, пройдуть як міні–турнір, адже ми розпочинаємо практично з чистого аркуша», — сказав після невдачі Фернандо Алонсо.

Тим часом Феттель, який почав гонку з «поул–позишн», без особливих проблем довів японський Гран–прі до переможного завершення. Дворазовий чемпіон світу від початку до кінця перегонів зберігав лідерство, показав найшвидший час на колі і, як результат, здобув «великий шолом».

Другим — уперше в сезоні потрапивши на п’єдестал — фінішував бразилець Феліпе Масса з «Феррарі». Третім, показавши найкращий результат у кар’єрі, став місцевий гонщик Камуї Кобаясі на «Заубері».

Чемпіонат світу. 15–й етап. Гран–прі Японії. Сузука (307,471 км; 53 кола)

Залікова десятка: 1. Феттель («Ред булл») — 1:28.56,242. 2. Масса («Феррарі») — відставання 20,639 сек. 3. Кобаясі («Заубер») — +24,538. 4. Баттон — +25,098. 5. Хемілтон (обидва — «Макларен») — +46,490. 6. Райкконен («Лотус») — +50,424. 7. Хюлькенберг («Форс Індія») — +51,159. 8. Мальдонадо («Уїльямс») — +52,364. 9. Уеббер («Ред булл») — +54.675. 10. Рікк’ярдо («Торо россо») — +1.06,919.

Загальний залік: Алонсо («Феррарі») — 194, Феттель — 190, Райкконен — 157, Хемілтон — 152, Уеббер — 134, Баттон — 131, Росберг («Мерседес») — 93, Гросжан («Лотус») — 82, Масса — 69, Перес («Заубер») — 66, Кобаясі — 50, Ді Реста («Форс Індія») — 44, Шумахер («Мерседес») — 43, Хюлькенберг — 37, Мальдонадо — 33, Сенна («Уїльямс») — 25, Вернь («Торро россо») — 8, Рікк’ярдо — 7.

Кубок конструкторів: «Ред булл» — 324, «Макларен» — 283, «Феррарі» — 263, «Лотус» — 239, «Мерседес» — 136, «Заубер» — 116, «Форс Індія» — 81, «Уїльямс» — 58, «Торо россо» — 15, «Катерхем», «Марусся», «Іспанія» — 0.