Історія з присмаком гамбургерів

16.07.2010
Історія з присмаком гамбургерів

Меркель з Медведєвим разом сходили до церкви, де пані канцлер отримала подарунок від архієпископа Єкатеринбурзького Вікентія. (Фото Рейтер.)

Росія з Німеччиною творитимуть історію разом. Учора під час зустрічі в Єкатеринбурзі на російсько–німецькому форумі «Петербурзький діалог» президент РФ Дмитро Медведєв та канцлер ФРН Ангела Меркель домовилися про видання спільного російсько–німецького підручника з історії. «Це дуже важливо, з урахуванням того, що наша історія не була простою — вона була дуже різноманітною та періодами дуже драматичною, — констатував Медведєв. — Дуже важливим є духовний діалог. І в російському, і в німецькому суспільстві існують моральні цінності, засновані на християнських коренях. І, звичайно, це й далі буде об’єднувати нас, допомагаючи у вирішенні різних питань сучасного життя».

Духовність діалогу сягнула апогею, коли Меркель пообіцяла допомогти Росії домогтися скасування віз із Євросоюзом. Спершу Медведєв висловив переконання, що об’єднана Європа зможе ухвалити таке рішення — мовляв, аби політична воля. У відповідь Меркель зауважила, що «питання про візи обмежує контакти в різних сферах. Ми обов’язково займемося цим».

Після цього в мікроблозі Медведєва на «Твіттері» з’явилося таке повідомлення: «Не знаю, було це в новинах чи ні, але якщо раніше про скасування віз говорили тільки ми, то тепер про це говорить і німецький бізнес. Добрий знак».

Ще одним «добрим знаком» і свідченням приязних стосунків між лідерами Росії та ФРН можна вважати наступне повідомлення блогера: «Ангела Меркель зізналася, що дуже любить гамбургери. Навіть більше, ніж ми з Бараком Обамою)».

Схоже, лідери світових держав скоро проводитимуть змагання на право поїсти гамбургерів разом із господарем Кремля. І навряд чи це добрий знак для інших, не сателітних до РФ країн пострадянського простору.

 

ДО РЕЧІ

Президент Росії Дмитро Медведєв заявляє, що особу вбивці правозахисниці Наталії Естемірової встановлено, і його оголошено в міжнародний розшук, а «слідство йде повним ходом». Про це глава Російської держави повідомив на прес–конференції за підсумками російсько–німецьких міждержавних консультацій у Єкатеринбурзі. Естемірову викрали і вбили рік тому — 15 липня 2009 року в Грозному. Увечері того ж дня тіло правозахисниці було знайдено в Інгушетії, неподалік від федеральної траси «Кавказ». Раніше міжнародні правозахисні організації неодноразово закликали правоохоронні органи Росії прискорити розслідування її вбивства.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>