Штати «глибоко стурбовані» Мукачевом

Штати «глибоко стурбовані» Мукачевом

Події в маленькому закарпатському містечку, яке під час «мерської» виборчої кампанії стараннями «кримінальних елементів» з усієї України та їхніх «об'єднаних» ватажків опинилося, по суті, поза законом, привернули до себе увагу всього цивілізованого світу. Ще б пак, адже протистояння народних депутатів із бритоголовими «братками» на власні очі бачили спостерігачі ОБСЄ, котрі, безумовно, повідомили європейським структурам про те, що робиться у країні, яка претендує на місце в Євросоюзі. Не залишилися осторонь і дипломатичні місії найвпливовіших держав планети, представники яких мають можливість спостерігати за нашими «бєспрєдєлами» безпосередньо в Україні. Скажімо, «глибоко стурбовані тим, як проведено вибори у Мукачеві», Сполучені Штати Америки.

Хід Кінахом

Хід Кінахом

Останнім часом у нашої влади не виходить, даруйте за каламбур, добре ПУКнути — себто якимось чином виправдати чи зміцнити існування такої розрекламованої парламентсько-урядової коаліції. З помпою, у присутності найбільших чинів держави підписували угоду про ПУК, присягалися змінити Конституцію, а тут — бац! — політреформа завалилася. Зібралися півтора тижні тому у Президента та його канцеляриста, постановили виснути «єдиним і неповторним» Віктора Януковича, а плани з єдиним кандидатом у президенти від влади знову розбиваються на друзки. Нещодавно про намір іти на вибори самостійно оголосив лідер народних демократів Валерій Пустовойтенко, а вчора — і Партія промисловців та підприємців Анатолія Кінаха.

ПереТРУДився...

ПереТРУДився...

У «трудовому» секторі українського політикуму щодня нові сюрпризи. Цього разу сорока з новиною на хвості вилетіла не з парламентського, а з партійного табору «Трудової України». «Сорокою» виявився один із найавторитетніших «трудовиків», а за сумісництвом — один із найбагатших людей України й зять її Президента Віктор Пінчук. Як повідомляє УНІАН, засновник «ТУ» вирішив вийти з лав партії.

Депутатські недомовленості

Депутатські недомовленості

Коли півтора року тому у Верховній Раді третього скликання з-під палиці Банкової народжувалася парламентська більшість, опозиційні депутати, журналісти й усі небайдужі громадяни України напружено чекали початку кожного пленарного засідання, аби дізнатися, скільки нардепів «зламалися» й перейшли до якоїсь із «більшовицьких» фракцій цього дня. Ситуація повторюється. Однак тепер спостерігачі за парламентськими процесами з цікавістю відстежують передислокацію «бойових одиниць» уже в межах самої більшості. Учора, скажімо, свою фракційну приналежність поміняли два нардепи. Від соціал-демократів (об'єднаних), повернувшись до лона рідної «Трудової України», відійшов безпартійний мажоритарник Ярослав Сухий. У минулому скликанні ВР пан Ярослав був представником саме цієї фракції, але в нинішньому варіанті депутатського корпусу чомусь одразу ж приєднався до фракції СДПУ(о). Тепер, коли «ТУ» «очистилася» від «промисловців та підприємців», Сухий знову опинився в її лавах.

Сорок п'ять — ще не старість

Сорок п'ять — ще не старість

Ювілеї інколи «розгортаються» на тлі зовсім не святкових настроїв. «Рівно 45 років тому старше покоління на першому з'їзді журналістів України заснувало нашу спілку», — такий початок доповіді Ігоря Лубченка, присвяченої учорашній даті — дню заснування Національної спілки журналістів. Тоді, мало не півстоліття тому, журналісти вперше замислились над шляхами і можливостями захисту своїх інтересів. Звісно, за часів тоталітаризму цей захист міг бути вельми умовним. Але надзвичайно потрібним, втім, так само, як і зараз. Адже вже надходять повідомлення про те, що напередодні президентських виборів влада має намір всерйоз узятися за дресирування ЗМІ, і з цією метою на початку травня нібито планується всеукраїнська нарада редакторів районних і обласних газет, де, напевне, буде «популярно» роз'яснено, кого і як слід «піарити» протягом усієї кампанії.

Історія опівночі

Історія опівночі

«Зустріч президентів України та Росії на Кучмовій державній дачі «Зоря» відбулася вже поночі. Позавчора за десять хвилин до 00.00 Кучма та Путін почали розмову тет-а-тет, а розійшлися десь по першій годині», — так повідомив журналістам прес-секретар президента РФ Олексій Громов. Уже наступного, вчорашнього, ранку президенти розмовляли прилюдно — під час обміну грамотами щодо ратифікації свіженьких договорів про російсько-український державний кордон та про співробітництво у використанні Азовського моря й Керченської протоки, а пізніше — у Лівадійському царському палаці (у тому самому, куди кілька тижнів тому не хотіли пускати бідолагу-мільярдера Сороса) на конференції, яка називалася суворо і однозначно: «Україна та Росія: стратегічне партнерство».

Всі статті рубрики