Сибірська крапка

31.03.2009

Переможниця жіночого заліку Хелена Йонссон зі своїми нагородами. (Фото з сайту ФБУ.)

Сезон 2008/2009 став найуспішнішим для наших спортсменів за всі роки виступів у Кубку світу. Вдалим, зокрема, через хороші результати наших чоловіків, котрі посіли рекордне сьоме командне місце. Не підвели й дівчата, які у своєму заліку стали четвертими — це наш найуспішніший фініш за останні вісім років. У далекому сезоні 1999/2000 рр. ми були третіми, але тоді в збірній виблискували дві легендарні Олени — Петрова та Зубрилова. Тепер їм на зміну прийшли нові зірочки.

Стабільність

В останніх гонках у Ханти–Мансійську наші дівчата показали доволі високі результати, хоча на п’єдестал і не потрапили. Але ж могли! Як–от у гонці переслідування, наприклад. Після п’ятого місця у спринті Вікторія Семеренко дещо скоротила відставання від лідера та прийшла четвертою. Потішила заліковими очками, втім «бронза» запам’яталася б краще.

Уже наступного дня вона провалила масовий старт, та тут підстрахувала сестра Валентина. Підсумкова п’ята позиція — її найкращий особистий результат на етапах Кубка світу цього сезону.

А головною інтригою російського етапу було визначення імені володарки Великого кришталевого глобуса — переможниці Кубка світу. Змагалися за нього німкеня Каті Вільгельм та шведка Хелена Йонссон. У підсумку обидві набрали однакову кількість очок, але нагорода поїхала до Скандинавії, адже Хелена здобула більше особистих перемог. Йонссон стала також володаркою двох малих кришталевих глобусів як краща спортсменка в спринті та масовому старті.

«Дві останні гонки я була не в найкращій формі. А саме вони виявилися вирішальними», — бідкалася засмучена Вільгельм. Змагатися з молодшою на вісім років шведкою наступного сезону їй може бути занадто складно.

П’єдестал на прощання

У чоловіків все було ясно ще за дві гонки до кінця етапу — перевага Оле–Ейнара Бйорндалена над суперниками виглядала незаперечною. У переслідуванні та масовому старті норвежець не перемагав, але на п’єдестал потрапив, чим зміцнив свою позицію в індивідуальному заліку. Такий успіх став уже шостим для біатлоніста, і за цим показником він наздогнав легендарну шведку Магдалену Форсберг. Хтозна, чи вистачить сил 35–річному Бйорндалену на сьомий.

Українці в переслідуванні та мас–старті не потішили, зате зробили це наші... змащувальники, які готують лижі для збірної. Організатори останнього етапу провели гонку серед «сервісменів», і українські фахівці фінішували третіми. Непогане завершення сезону.

9–й етап Кубка світу. Ханти–Мансійськ (Росія)

Жінки. Гонка переслідування (10 км). 1. Нойнер (Німеччина) — 27 хв. 53,0 сек. (2 промахи). 2. Понца (Італія) — +28,8 (0). 3. Дорен (Франція) — +30,5 (1). 4. Вік. Семеренко — +38,6 (2)... 31. Підгрушна — +4.00,7 (4)... 34. Вал. Семеренко (всі — Україна) — +4.13,1 (5).

Масовий старт (12,5 км). 1. Хаузвальд (Німеччина) — 36. 54,6 (1). 2. Йонссон (Швеція) — +15,1 (0). 3. Хенкель (Німеччина) — +26,9 (3)... 5. Вал. Семеренко — +1.01,4 (2)... 17. Вік. Семеренко — +2.47,2 (5).

Чоловіки. Гонка переслідування (12,5 км). 1. Свендсен — 33.03,3 (2).

2. Бйорндален (обидва — Норвегія) — +0,1 (2). 3. Зуманн (Австрія) — +23,8 (2)... 21. Деркач — +2.24,2 (3)... 32. Біланенко — +2.57,2 (3)... 81. Седнєв (усі — Україна) — +3.01,3 (2).

Масовий старт (15 км). Едер — 37.14,7 (0). 2. Ландертінгер (обидва — Австрія) — +12,1 (1). 3. Бйорндален — +17,0 (3)... 16. Дериземля — +2.11,9 (4).

Загальний залік Кубка світу. Чоловіки. Бйорндален — 1080 очок, Сікора (Польща) — 870, Свендсен — 844... 21. Дериземля — 357... 39. Деркач — 205... 46. Седнєв — 148... 49. Прима — 135... 55. Біланенко — 107... 83. Бережний (усі — Україна) — 27...

Жінки. Йонссон — 952, Вільгельм (Німеччина) — 952, Бергер (Норвегія) — 894... 13. Вік. Семеренко — 626... 22. Хвостенко — 386... 24. Вал. Семеренко — 349... 52. Підгрушна — 100... 57. Вайгіна–Єфремова (всі — Україна) — 93.

Кубок націй. Чоловіки. Норвегія — 6795, Австрія — 6446, Німеччина — 6413... 7. Україна — 5476.

Жінки. Німеччина — 6954, Швеція — 5926, Франція — 5925, Україна — 5894.