Мирна еліта

28.10.2008
Мирна еліта

М’яч так і не залетів ані у ворота «Арсеналу», ані «Ворскли». (Фото Олександра ЗАДИРАКИ.)

Донецькі нулі

«Якби ми сьогодні програли, то надалі було б важко дістати «Металург» у турнірній таблиці. Донеччани теж не хотіли нас підпускати, тому гра й вийшла невиразною. Зустріч йшла до нічиєї, але нам допомогли заміни», — так головний тренер «Металіста» Мирон Маркевич прокоментував гру його підопічних із «Металургом» у Донецьку. Матч між другою й третьою командами чемпіонату був центральним у 12–му турі. Напередодні харків’яни відставали на п’ять очок. Перемога ж дала їм змогу впритул наблизитися до «зони Ліги чемпіонів».

Більше шансів на успіх, здавалося б, мали господарі. Їхній наставник Ніколай Костов міг розраховувати на всіх основних гравців, тоді як у команді Маркевича через дискваліфікацію не могли вийти Мілан Обрадович і Руслан Фомін.

Сама гра мало нагадувала протистояння лідерів прем’єр–ліги. Логічним завершенням бідного на моменти матчу стала б чергова нічия, але гості вирвали три очки на останніх хвилинах. Спочатку Северин Ганцарчик точною передачею майже від центра поля вивів Александра Трішовича сам на сам із донецьким голкіпером Владіміром Дішленковичем, і серб не схибив. А за дві хвилини до фінального свистка подібна передача завершилася прострілом Едмара в штрафний майданчик «Металурга», де снаряд у ворота переправив Андрій Конюшенко. Обидва гравці, котрі відзначилися голами, вийшли на заміну в середині другого тайму.

Зіграв унічию, але фактично — програв, інший донецький клуб — «Шахтар». «Гірники» билися проти іншої слобожанської команди — «Харкова». У Сумах чемпіони звично «тиснули» аутсайдера впродовж двох таймів, але розпечатати ворота Дмитра Стойка так і не змогли. Напад «шахтарів» відзначився у інший спосіб: Брандао на останніх хвилинах навмисно вдарив Артема Касьянова, через що й отримав червону картку.

«У невдалих іграх ми зазвичай маємо багато моментів, але не реалізовуємо їх. Не всі мої хлопці розуміють, що головною рисою в чемпіонаті України має бути самопожертва, яку постійно демонструють суперники проти нас», — резюмував після невдачі тренер Мірча Луческу.

Міць атаки та вболівальницькі війни

Черговою перемогою відзначилося «Динамо». У Сімферополі двічі відзначився Артем Мілевський. Міг оформити й хет–трик, однак невдало виконав 11–метровий, призначений за порушення правил проти нього ж. Форвард намагався реалізувати пенальті по–піжонському — в тому ж стилі, в якому забивав збірній Швейцарії на чемпіонаті світу: внутрішнім боком стопи по центру воріт. Проте голкіпер «Таврії» Олександр Бандура не став угадувати напрям польоту м’яча, і той потрапив воротареві просто в руки.

Матч принципових суперників, «Дніп­ра» й «Чорноморця», відзначився зухвалими діями вболівальників Дніпропетровська, яких до Одеси приїхало близько трьох сотень. Уже на початку гри гості кинулися в сектор місцевих фанатів — своїх давніх недругів. Коли ж одесити почали тікати, дніпряни позабирали прапори та банери «Чорноморця» на свій сектор, де перетворили їх на купу лахміття. Зрозуміти, наскільки ганебною для вболівальника є втрата атрибутики улюбленого клубу, можуть тільки самі фанати.

Не підсолодили таку втрату господарям і їхні улюбленці: «Чорноморець» зміг лише зрівняти рахунок, програючи по ходу зустрічі.

А от у Києві на останні матчі «Арсеналу» ходить заледве тисяча глядачів. «Каноніри» зараз грають на невеличкому стадіоні навчально–тренувального центру імені Банникова, куди мало хто з уболівальників знає дорогу. «Червоно–сині» в матчі з «Ворсклою» здобули перше очко в останніх чотирьох зустрічах, хоча цілком могли й виграти.

Справи аутсайдерські

Зі скрипом, але продовжують набирати очки недавні невдахи — «Львів» та «Іллічівець». Галичани завітали до Луганська, де місцева «Зоря» прагнула реабілітуватися після розгромної поразки в попередньому турі від київського «Динамо». На перший погляд, команда Сергія Ковальця непогано підходила на роль «хлопчиків для биття», але підсумок двобою навряд чи задовольнив підопічних Анатолія Волобуєва. «Львів» відзначився першим — з–за меж штрафного майданчика потужно пробив Григорій Баранець. На початку другого тайму руками за межами штрафного зіграв львівський голкіпер Мар’ян Марущак, за що побачив перед собою червоне світло. У меншості гості пропустили аж на шостій доданій хвилині! Як не дивно, Ковалець не дуже засмучувався з утраченої перемоги. «Команда грала в меншості, віддала всі сили. Таких матчів у моїх хлопців буде ще багато. Головне — заспокоїтись і рухатись далі», — вірить у майбутнє клубу молодий наставник.

Перший турнірний бал на виїзді взяв інший аутсайдер — «Іллічівець». На матч із «Кривбасом» маріупольці вийшли з чітким наміром відстояти нічию. Й оборона азовців виявилася сильнішою за атакуючі потуги криворіжців. Результат — нульова нічия, одна з чотирьох у турі.

«Таврія» — «Динамо» — 1:3

Голи: Ідахор, 64 — Бангура, 7; Мілевський, 54, 86.

Нереалізовані пенальті: Бангура, 7; Мілевський, 82 (обидва — «Д»).

16. «Харків» 12 0 7 5 7–17 7

Бомбардири: Коельйо («Металіст»), Бангура («Динамо») — 9, Мілевський («Динамо») — 6, Фернандеш («Металург» (Д)) , Джихані («Зоря»), Брандао («Шахтар») — 5…

* * *

Перша ліга. 15–й тур. «Волинь» — «Сталь» — 1:1 (Кудинов, 58 — Дорошенко, 82), «Геліос» — «Оболонь» — 1:2 (Лебединець, 90 (пен.) — Кармаліта, 8; Антоненко, 90+3), «Фенікс» — «Нафтовик» — 2:2 (Прядко, 10; Голенков, 90 — Шарпар, 21 (пен.); Одинцов, 58), «Дністер» — «Динамо–2» — 1:2 (Полтавець, 62 (пен.) — Марцваладзе, 16; Суарес, 37), «Енергетик» — «Десна» — 1:2 (Качур, 12 (пен.) — Гребенюк, 60, 80), «Севастополь» — «Закарпаття» — 3:1 (Гудзікевич, 45 (пен.), 61, 85 (пен.) — Невуче, 15), «Кримтеплиця» — «Ігросервіс» — 2:4 (Войнаровський, 42, 84 — Бобаль, 41, 59; Симончук, 45; Ільяшов, 83), «Прикарпаття» — «Княжа» — 0:2 (Мандзюк, 19; Морозов, 90).

Лідери: «Оболонь» — 32 (14 матчів), «Севастополь» — 31 (14), «Закарпаття» — 29 (14), «Волинь» — 26, «Олександрія» — 21 (14), «Ігросервіс» — 20 (14)…

Бомбардири: Пищур («Волинь») — 10, Прокопченко («Фенікс»), Бобаль («Ігросервіс») — 9.