Більш як по медалі на брата

15.04.2008

В останній день чемпіонату світу з плавання на короткій воді в Манчестері українець Олег Лісогор довів, що йому немає рівних на 50–метрівці, й виграв тут золоту медаль із часом 26,46 сек. Раніше, нагадаємо, броварчанин здобув на цьому турнірі «бронзу» на 100 м брасом.

Того ж, заключного, дня, наша Катерина Зубкова пропливла 50 м на спині за 26,81 сек., що також принесло бронзову нагороду.

Напередодні Ігор Борисик, який, без сумніву, став відкриттям чемпіонату, до «золота» за стометрівку брасом додав «срібло» за 200 м брасом — 2.06,21 (результат переможця, британця Гілхріста, — 2.06,18). Медаль срібної проби на 50 м батерфляєм отримав і Сергій Бреус, час якого — 22,86 (у переможця, австралійця Пайна, — 22,78). Загалом, шестеро наших плавців у Манчестері здобули сім медалей.

А справжніми героями змагань стали американець Раян Лохте, який побив два рекорди на 100 і 200 м комплексом, та зімбабвійка Кірсті Ковентрі, котра оновила світові досягнення на 200 м на спині й комплексним плаванням. Нагадаємо, що у четвер африканка побила також рекордний результат нашої Яни Клочкової на 400 м комплексом. Рекорди світу також встановили: у чоловіків на 50 м батерфляєм — Гальвез (Австралія), на 50 м вільним стилем — Драганья (Хорватія), на 200 м на спині — Роган (Австралія); у жінок на 50 м кролем — Велдхойз (Голландія), 100 м батерфляєм — Галвез (Австралія); жіноча четвірка Голландії на дистанції 4х100 м вільним стилем і російський квартет чоловіків на 100 м комплексом.