20.03.2008

Водні види

Українська збірна завоювала четверту «бронзу» на чемпіонаті Європи в голландському Ейндховені. У синхронних стрибках із триметрового трампліна українки Олена Федорова й Алевтина Корольова пропустили вперед лише росіянок Пахаліну з Поздняковою та німкень Фішер і Коцян. Два роки тому Федорова вже сходила на третю сходинку п’єдесталу континентальної першості, але в парі з Христиною Іщенко.

У перших фіналах плавців українські естафетні команди (жінки й чоловіки) 4х100 м вільним стилем завершували дистанцію п’ятими. Тим часом голландська жіноча четвірка на 1,6 секунди поновила світовий рекорд (3.33,62). Близьким до медалі був 25–річний киянин Сергій Фесенко–молодший, але фінішував четвертим на 400–метрівці вільним стилем.

Українка Олена Бондаренко в напруженій боротьбі поступилася–таки в матчі 1/8 фіналу турніру WTA в Індіан–Уеллсі (США) росіянці Марії Шараповій — 2:6, 7:5, 4:6.

Фігурне катання

У Гетеборзі триває чемпіонат світу — головний старт сезону у фігуристів. У перший змагальний день українська спортивна пара Тетяна Волосожар і Станіслав Морозов за підсумками короткої програми посіла восьме місце. Серед танцювальних дуетів за аргентинське танго наших Ганну Задорожнюк і Сергія Вербила судді поставили на 14–ту позицію.

Шахи

У Ніцці (Франція) триває престижний турнір за участю 12 провідних гросмейстерів гри «наосліп» та у швидкі шахи. Після чотирьох турів львів’янин Василь Іванчук, маючи в активі п’ять очок, очолює турнірну таблицю разом із вірменином Ароняном та болгарином Топаловим. Ще один наш співвітчизник, Сергій Карякін, із 3,5 пункта ділить 8—10–ту позиції з голландцем ван Веллі й азербай­джанцем Мамедьяровим. У партіях останнього ігрового дня Іванчук виявився сильнішим за Карякіна — 1,5:0,5.

Велоспорт

Переможцем 43–ї за ліком багатоденки Тіррено—Адріатіко, яка проїхала шляхами Італії, став швейцарець Фабіано Канчеллара з команди CSC. Єдиний на цих перегонах українець, Юрій Кривцов зі стайні «Ag2r–Ла мондіаль», серед 148 учасників посів 48–ме місце з відставанням від переможця в 18 хв. 52 сек.

Перша ліга. 20–й тур. «Волинь» — «Львів» — 1:4 (Алозі, 22 — Б. Г. Баранець, 12, 41 (пен.); Федорчук, 59; Ханас, 87), «Миколаїв» — «Сталь» (Ддз) — 1:0 (Смішко, 82; вилучення: Богач, 19 («М»)), «Десна» — «Енергетик» — 2:1 (Постолатьєв, 5, 23 — Сангаре, 90+3 (у свої ворота)), «Ігросервіс» — «Геліос» — 2:0 (Бобаль, 27, 76 (пен.)), ЦСКА — «Олександрія» — 1:0 (Заворотнюк, 11), «Дністер» — «Кримтеплиця» — 1:0 (Гілазєв, 77), «Севастополь» — «Оболонь» — 1:1 (Чорнописький, 86 — Коваленко, 48), «Прикарпаття» — «Сталь» (А) — 1:2 (Микуляк, 7 — Акименко, 23; Кір’як, 67), «Фенікс» — «Іллічівець» — 1:2 (Шевченко, 80 (пен.) — Шарпар, 5 (пен.); Каменюка, 87).

Турнірне становище: «Оболонь» — 43, «Іллічівець» — 42, «Львів» — 38, «Динамо–2» — 38 (21), «Волинь» — 35 (20), «Десна», «Олександрія» — 34, «Миколаїв» — 31, «Сталь» (А) — 29, «Ігросервіс» — 28, «Севастополь», «Кримтеплиця», «Дністер» — 26, «Геліос», «Дніпро» (Ч) — 22, «Енергетик» — 18, «Прикарпаття» — 16, «Фенікс» — 15, ЦСКА — 12 (21), «Сталь» (Ддз) — 12.

Бомбардири: Онисько («Оболонь») — 13, Бобаль («Ігросервіс») — 12.