Чужі тут не ходять

02.11.2007

Голкіпер «Чорноморця» Віталій Руденко дозволив переграти себе у серії пенальті лише одного разу. (Фото Олександра ЗАДИРАКИ.)

На стадії 1/8 національного Кубка команди вищої ліги не дозволили собі поступатися нижчим за класом. Власне, в кожній із пар переміг фаворит.

Найрівнішим і, відтак, цікавішим виявилося протистояння в Одесі. «Чорноморець», який нині перебуває у гарній формі, двічі відігрувався після голів «Металіста», причому вдруге — уже перебуваючи в меншості. Зрештою у серії 11–метрових одесити таки вибили з Кубка бронзового призера минулого чемпіонату. Господарі у «футбольній лотереї» «стріляли» влучно, а от троє харків’ян (Едмар, Ганчаржик і Бордіян) не зуміли відправити снаряд у сітку. На висоті виявився голкіпер «моряків» Руденко.

Також лише після 120 хвилин гри і ударів з «позначки» дісталися чвертьфіналів «Таврія» та «Нафтовик». Сімферопольці у такий спосіб зламали опір одного із лідерів другої ліги — тернопільської «Ниви», а охтирчани у Чернігові подужали четверту наразі команду першої ліги — «Десну».

Поразка «Арсеналу» від «Шахтаря» в Донецьку виглядала доволі очікуваною — все– таки нині суперники перебувають на різних рівнях гри. Оборона гостей нагадувала прохідний двір, Рева у воротах також діяв невпевнено. Останній із трьох «бразильських» голів у ворота киян виявився для «Шахтаря» ювілейним. М’яч, забитий Жадсоном після сольного проходу, став 200–м у 197 матчах Кубка України, зіграних гірниками за 15 років.

До чвертьфіналу пробилося лише одне «гидке каченя». Маріупольський «Іллічівець» Семена Альтмана у дуелі представників другого за рангом вітчизняного дивізіону здобув вольову перемогу у Львові.

Кубок України. 1/8 фіналу. «Чорноморець» — «Металіст» — 2:2 (пен. — 3:1; Васкес, 45; Білецький, 66 — Зезе, 10; Девич, 47; вилучення: Гуменюк, 60 («Ч»); 6000 глядачів), «Десна» — «Нафтовик» — 1:1 (пен. — 2:4; Єрмоленко, 33 (пен.) — Котенко, 57; 8000 глядачів), «Нива» (Т) — «Таврія» — 0:0 (пен. — 5:6; 8100 глядачів), «Шахтар» — «Арсенал» (К) — 4:1 (Гюбшман, 3; Брандао, 13; Вілліан, 60; Жадсон, 69 — Ессола, 44; 18000 глядачів), «Ігросервіс» — «Динамо» — 1:4 (Мартинов, 54 — Шацьких, 6; Корреа, 7; Бангура, 15; Гіоане, 89; 4500 глядачів), «Сталь» (А) — «Металург» (Д) — 1:2 (Тоті, 35 — Булут, 45; Вог, 77; 4500 глядачів), «Львів» — «Іллічівець» — 1:2 (Теплий, 16 — Буряк, 69; Івашко, 81; 2700 глядачів), «Дністер» — «Ворскла» — 0:1 (Грумич, 44; 1700 глядачів).