Луценко не вважає янголом чиновницю ДМСУ Пімахову

16:12, 30.11.2017
Луценко не вважає янголом чиновницю ДМСУ Пімахову

Діна Пімахова потрапила до корупційного секс-скандалу.

Генеральний прокурор Юрій Луценко вважає, що в діях першої заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової є ознаки корупції.

 

Про це Луценко повідомив, коментуючи сканадал навколо цієї чиновниці в якому опинилися детективи НАБУ і слідчі СБУ та ГПУ, під час  брифінгу в четвер.

 

«Високопосадовець ДМС точно не є ангелом, і в її розмовах є ознаки корупції. Ця справа має юридичну перспективу, і все тепер залежить від детективів Національного антикорупційного бюро», - каже Генпрокурор.

 

Водночас Луценко зауважив, що те, як агент НАБУ пропонував Пімаховій контрольні хабарі, було провокацією, і так робити протизаконно. За його даними, детективи НАБУ не мали заяви від конкретної людини щодо корупції в ДМСУ, а володіли загальною інформацією, що чиновники відомства могли незаконно видавати дозволи на постійне проживання іноземців в Україні, а також видавати незаконно паспорти громадянства України для іноземців, котрі не мали на це права.

 

Генпрокурор розповів про три епізоди схеми, яку застосовувало Національне антикорупційне бюро. Спочатку пропонували принесли пакет документів на громадянина Ірану, попросивши Діну Пімахову виготовити паспорт громадянина України цій людині.

 

"У відповідь чиновниця сказала, що така процедура існує, і вона коштує таку-то суму коштів. З моєї точки зору це вже дає підставу говорити про корупцію в ДМСУ. Тим не менше дії в цьому епізоді не знайшли будь-якого розвитку", – зазначив Луценко.

 

За його словами, по-другому епізоду працівники НАБУ запропонували легалізувати документи в'єтнамського громадянина.

 

"В ході цього епізоду чиновниця не називала суму, але тим не менше отримала суму неправомірної вигоди. Після цього її також не затримали і ситуація не мала розвитку", – зазначив Генпрокурор. І додав, що "в третьому епізоді працівники НАБУ запропонували легалізувати ще одного іранського громадянина і при цьому не отримали від неї ніяких сигналів, але вчора вийшли і пробували дати їй 15 тисяч доларів, при чому були затримані".

 

Юрій Луценко пояснив логіку дій Генпрокуратури: "На моє глибоке переконання працівники державних правоохоронних органів не мають права пропонувати державному чиновнику прийняти завідомо незаконне рішення і очікувати при цьому, яку суму він назве. Це чиста провокація".

 

Очільник ГПУ розповів, що за заявою чиновниці ДМСУ прослуховували дії агента НАБУ: "В ході майже двохмісячного контролю прослуховувалися всі оперативні наради, які фактично зводилися до одного: як зробити так, щоб вона все ж таки назвала цифру. Пропонувалися різні варіанти: пити з нею не вино, а щось міцніше… інтимні питання. Думаю, що ніхто не хотів би, щоб місяцями агенти пробували видавити через горілку, секс або наркотики ті чи інші слова від будь-кого".

 

Тож Луценко зазначив, що вважає обґрунтованим пред'явлення підозри агенту Національного антикорупційного бюро, який провокував чиновницю Державної міграційної служби на взяття хабара.

 

Зазначимо, що сама Діна Пімахова заявила під час брифінгу, що вважала агента НАБУ під прикриттям, який представився за іншим прізвищем і родом занять, своїм другом.

 

Як повідомляла «УМ», Національне антикорупційне бюро звинувачує Службу безпеки України та Генеральну прокуратуру у зриві операції, в якій детективи працюють під прикриттям, через розголошення конфіденційних даних, отриманих СБУ в ході прослуховування для НАБУ.

 

Зокрема, агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабаря першому заступнику голови державної міграційної служби Діні Пімаховій.