Порошенко побажав незалежності директору ДБР

17:48, 22.11.2017
Порошенко побажав незалежності директору ДБР

Роман Труба і Петро Порошенко під час зустрічі. (Фото прес-служби Президента України)

Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань у середу.

 

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

 

"Вітаю Вас з цією перемогою. Це надзвичайно відповідальна посада. Це частина моєї реформи органів прокуратури", - сказав Порошенко Трубі під час їхньої зустрічі.

 

Глава держави зазначив, що чекає від директора ДБР забезпечення "повної незалежності" відомства.

 

У свою чергу, Роман Труба наголосив: "Для мене велика честь і висока довіра очолити новостворений правоохоронний орган".

 

Директор ДБР пообіцяв, що спробує відновити довіру українців до правоохоронної системи: "Головне, щоб в Україні повірили в реалізацію принципу справедливості та невідворотності покарання. І це все можна буде досягнути лише професійною наполегливою роботою, новими методами, а також політичною незаангажованістю".

 

Нагадаємо, ДБР мало почати функціонувати з 20 листопада 2017 року і, відповідно, розпочати досудове слідство справ, які зараз розслідуються органами прокуратури.

 

Водночас, досі Державне бюро розслідувань не розпочало своєї діяльності, тоді як з 20 листопада 2017 року слідчі органів прокуратури втратили повноваження щодо здійснення досудового розслідування злочинів, підслідних бюро.

 

Ситуацію мав виправити законопроект 7278, який би продовжив повноваження ГПУ у цих справах до 1 січня 2019 року. Однак, проект досі не був включений у порядок денний засідання Верховної Ради.

 

Як повідомляла «УМ», 16 листопада директором Державного бюро розслідування конкурсна комісія обрала Романа Трубу. Першим заступником голови ДБР було обрано прокурора Ольгу Варченко, а заступником директора – заступника екс-прокурора Києва Олександра Буряка.