Безсмертний гарнізон Аджимушкай

Безсмертний гарнізон Аджимушкай

Хоча древня Керч (у вересні їй виповниться 2607 років) знана далеко за межами півострова передусім античною минувшиною, все ж найбільший інтерес у її гостей викликає саме цей екскурсійний об'єкт про події минулої війни. Військові історики, певно, зможуть назвати чимало епізодів безмежної мужності та героїзму народу, проте випадків, де вірність присязі була рівнозначною повільному і нестерпному скону, а людська стійкість межувала з незбагненним фанатизмом, можна перерахувати на пальцях однієї руки. До них, безперечно, належить Аджимушкайська епопея, названа так завдяки селищу, що розташувалося на околиці Керчі.

Кримські сюрпризи

Кримські сюрпризи

Причому неабияк, а спеціально приуроченим концертом Миколи Баскова у театрально-концертному комплексі «Ювілейний», де він виступить із новою програмою «Тобі єдиній». Також у Ялті того ж дня «золотий голос" Росії дасть спільну з тутешнім мером Сергієм Брайком прес-конференцію. В інших же курортних регіонах Криму новий відпочивальний сезон стартує пізніше і більш прозаїчно, хоча, ясна річ, місцеві керівники якусь «родзинку» для публіки, і особливо приїжджих, усе ж приготують.

Око за око

Можливо, правоохоронці достеменно з'ясують, чим насправді завинила перед 42-річною пацієнткою Сімферопольського центру мікрохірургії ока її лікар. Але факт залишається фактом: уранці 16 квітня та просто в оглядовому кабінеті навела на останню пневматичний пістолет, що, як з'ясувалося, напередодні спеціально придбала в мисливському магазині, й натиснула на спусковий гачок. У результаті цього всі шість металевих кульок уразили жертву в груди, обличчя, плече і ногу. Після цього, як вкопана, залишилась на місці до самого приїзду опергрупи міліції. Постраждалу ж негайно доправили до Клінічної лікарні імені Семашка. Нині стан її здоров'я оцінюється як середнього ступеня тяжкості.

Хочу шматочок Криму

Хочу шматочок Криму

Після минулорічної серії самозахоплень земельних ділянок у Сімферополі й довкола нього її учасники цілеспрямовано вимагають від місцевої влади будь-що узаконити наділи. А оскільки в тих допоки немає ні снаги, ні можливостей ощасливити всіх і вiдразу, все ті ж натхненники й організатори пікетувань місцевих Радміну, ВР, бійок iз міліцією iз тим же завзяттям підбивають народ на подальшу перевірену тактику — перекриття автотрас. Голові меджлісу Мустафі Джемілєву після першого блокування пожвавленої автомагістралі Сімферополь — Ялта вдалось вмовити людей більше не виходити на трасу. Але чи надовго?

«Регіональний» вишкіл

Учора кримський спікер Анатолій Гриценко у розмові з місцевими журналістами пожалкував, що минулої п'ятниці «були якісь проблеми» зі ЗМІ. І в дусі форменого миротворця порадив журналістам і громадянам бути «толерантними і не нагнітати ситуацію». Щоправда, так і не розтлумачив, кого він мав на увазі під безликими «громадянами» — своїх же однопартійців-«регіоналів» чи просто так завернув заради повчання. Але що цікаво: ані самі ображені медійники, ані їхні солідарні колеги сатисфакції від парламентського очільника і не вимагали. Лише запитали того, чи спробує скерувати ще один потяг iз кримчанами до Києва. Гриценко знову заглибився «в туман», мовляв, якщо буде потрібно для «підтримання конституційного ладу», то так.

Дим над «Динамо»

Дим над «Динамо»

День сміху видався зовсім не смішним для курортної Ялти: о 17.15 у місцевому кафе «Динамо», розташованому на ринку, пролунав вибух, жертвами якого стали шістнадцятеро осіб. Навіть важко уявити, якими могли б бути наслідки трагедії, якби нещастя сталося в першій половині дня, коли на базарі зазвичай скуповується багато людей.

Сімферополь проти «Нескореного»

За таке рішення напередодні проголосували 67 із 73 депутатів міськради — здебільшого «вітренківці», «регіонали» і комуністи, які знайшли крамолу в тому, що в рамках Тижня українського кіно з 12 по 16 березня в місцевій українській гімназії показали художній фільм про легендарного командира УПА Романа Шухевича «Нескорений». Вони навіть створили спеціальну комісію з розслідування цього «незаконного» факту і на час її роботи заборонили «пропаганду ОУН-УПА в усіх навчальних закладах міста».

Газовий шантаж

Напередодні увечері правоохоронців і еменесників підняв на ноги телефонний дзвінок мешканки однiєї з житлових багатоповерхівок приморського міста на вулиці Кримській. Ще б пак, адже жінка цілком серйозно повідомляла, що її 23-річний син, забарикадувавшись у квартирі, обіцяв висадити в повітря весь будинок.

Ніж у спину «регіонала»

Трагедія сталася минулої п’ятниці в кімнаті для нарад генерального директора сімферопольського ВАТ «Меблі» близько 14-ї години. Як вдалось з'ясувати «УМ», приблизно за дві години до інциденту у гендиректора підприємства, 59-річного Юрія Нестеренка, відбулася непроста телефонна розмова з підлеглим — в.о. директора євпаторійської філії «Меблів» Наріманом Абдулхаїровим. Керівник висловив претензії щодо професійного рівня останнього, позаяк недавня ревізія показала, що філія останнім часом працювала збитково. Тому Нестеренко мав намір або звільнити Нарімана з керівної посади, на яку сам колись і висунув, або ж перевести назад у центральний офіс ВАТ.

Персики убито!

Персики убито!

Торік від найсуворішої за останнє півстоліття зими кримські господарства «влетіли» конкретно — приблизно на 300 мільйонів гривень. Саме на таку суму «зжерли» потенційних фруктів і винограду майже 30-градусні морози у січні—лютому. Цьогорічна зима видавалася втішною. Проте наостанок вона вирішила все-таки зловтішно «відігратись» на планах аграріїв. За три дні останнього тижня лютого нічна температура на півострові від плюсових позначок різко опустилась аж до 15—21 градусів нижче нуля. А цього достатньо, аби призвести до повної загибелі майже оголеного цвіту на деяких кісточкових, а саме персиках і абрикосах.