Феодосійська калитка

Директор Феодосійського приватного музею грошей і нумізмат iз сорокарічним стажем Олександр Олещук радіє знахідці і не приховує свої почуття у розмові з медійниками, які не перестають його «бомбардувати» дзвінками звідусiль. Ще б пак, адже фонди музею поповнились аж 10186 монетами. Саме таким був вміст старого глечика, якого знайшли в районі дачного масиву неподалік Феодосії. Скарб випадково виявили місцеві жителі серед каменів, де підмило шар грунту і таким чином оголились черепки розбитого глечика, під яким знаходився уцілiлий та ще й iз середньовічними грошима.

«Заплутана» Нікіта

Його офіційно відкриють уже наступного тижня, повідомив журналістам автор проекту Павло Васильченко. Кожен бажаючий зможе добровільно і досхочу поблукати у велетенському лабіринті площею 20 соток. Протяжність доріжок у ньому, що будуть приховані півтораметровими зеленими лаврами, сягатиме 1,1 кілометра.

Що сталося на «Пілігримі»?

Наразі в районі мису Казантип і бухти Татарська, де, як відомо, мала фінішувати регата з нагоди 75-річчя Донецької області і куди разом iз іншими мала прибути яхта «Пілігрим», продовжується пошук ще двох членів її екіпажу. Саму яхту прикордонники виявили перевернутою догори кілем за дві милі від газодобувної платформи ДАК «Чорноморнафтогаз».

«Класична» крадіжка

26 червня хтось виламав грати на одному з вікон сховища, яке межує з підвалом житлового будинку. Про це працівникам книгарні, як розповіла «УМ» її директор Людмила Дроздова, відразу повідомила мешканка будинку, підвал котрої постійно «підчищають» тутешні бомжі.

Навіщо Криму «Бичачий брід»?

Навіщо Криму «Бичачий брід»?

З ідеєю і навіть готовим масштабним проектом — зведення підземного чи надводного транспортного переходу через протоку — місцеві чиновники носяться давно. Хоча наш півострів і російську Тамань до сьогодні з'єднує й так не вельми насичена пасажирами і вантажами поромна переправа «Кавказ—Крим». За спікерства Леоніда Грача, років сім тому, справа навіть дійшла до закладки ним у компанії ще одного палкого мостобудівника — московського мера Юрія Лужкова — капсули на місці забиття першої палі.

Анекдоти від Черчілля

Анекдоти від Черчілля

Виявляється, відвідини Лівадії — давнішня мрія леді Мері Соамс. І навіть колись привід для заздрощів до рідної сестри Сари, котрій пощастило побувати з іменитим батьком у цих місцях під час Ялтинської конференції у лютому 1945-го. А от 22-річна на той час Мері не змогла скористатись нагодою і родинними зв'язками, бо якраз проходила військову службу молодшим офіцером на зенітній батареї. Проте згодом, п'ять місяців потому, все ж надолужила «історичну прогалину», особисто супроводжуючи главу сім'ї на не менш важливу по Другій світовій війні — Потсдамську конференцію, де Уїнстон Черчілль, Йосип Сталін і Гаррі Трумен краяли післявоєнну Європу на сфери впливу.

Мерi Уїнстонiвна в татковiй кiмнатi

Мерi Уїнстонiвна в татковiй кiмнатi

У знаменитому Лівадійському палаці-музеї 21 травня очікують на високу гостю. Передбачається, що з Туманного Альбіону до Криму прибуде донька колишнього прем'єра Великої Британії Уїнстона Черчілля леді Мері Соамс. Пані Соамс є молодшою донькою Черчілля (як відомо, у знаменитого англійця було п'ятеро дітей, з яких вижили три доньки та син). Хоча пані Мері вже поважного віку (їй 85 років), зацікавленість Лівадією доньки Черчілля цілком зрозуміла. Саме тут на початку лютого 1945 року відбулась історична зустріч «великої трійки», тобто глав держав антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні Йосипа Сталіна, Уїнстона Черчілля і Франкліна Рузвельта, під час якої йшлося про повоєнний поділ Європи на сфери впливу.

Ціна помилки

Насправді 40-річний директор запорізького ТОВ «Комбікормщик» мітив у свого колишнього компаньйона по бізнесу і водночас кредитора, якому свого часу заборгував 300 тисяч гривень. Той час від часу надокучливо нагадував директору про гроші, з якими боржник не бажав розлучатися. А далі все пішло за сценарієм «нема людини — немає проблеми». Власноруч братись за «мокруху» директор не збирався, а підшукав для цього трьох земляків. Узгодили всі деталі зловісного плану, домовились про винагороду (повний розрахунок мав відбутись тільки після виконання замовлення). Проте у кілерів нічого не вийшло: ручна граната РГ-42, яку вони прикріпили до авто, хоча й спрацювала, але жодної шкоди пасажирам не завдала. Наступного разу вирішено було покінчити з «живучим» чоловіком за допомогою вогнепальної зброї.

Кримінал — на сто перший кілометр

Кримінал — на сто перший кілометр

Ще наприкінці минулого тижня на черговій нараді Радмін Криму офіційно відрапортував: півострів до літнього сезону готовий,і підготувились до нього навіть краще, ніж у попередні роки. Мовляв, значні зусилля були спрямовані на благоустрій населених пунктів узбережжя, з'явилось більше об'єктів із високим рівнем комфорту для відпочивальників, значно покращилась сама якість надання послуг тощо.

Піраміда для «карликів»

Піраміда для «карликів»

Оригінальна розробка кримського плодівника доволі проста, як і все геніальне: плодові дерева при висадженні нахиляються стовбурами одне до одного й у такий спосіб «провідниками» і «скелетними» гілками ніби зчеплюються в пірамідальній конструкції. Цю хитромудру «геометрію» я угледів у демонстраційному саду Кримської дослідної станції садівництва (КДСС), що в селі Маленьке Сімферопольського району. І тому відразу вивідав секрет винаходу, до слова, офіційно запатентованого в Росії ще в 1998 році, у його автора — завідувача відділу технології вирощування, зберігання і переробки плодів КДСС, кандидата сільськогосподарських наук Леоніда Танкевича.