За Україну, за її волю

Незабаром Україна відзначатиме другу річницю трагічних подій Революції гідності. Обіцяних владою меморіальних дощок і досі немає. Протягом тривалого часу ми чули, що розробляється чимало концепцій пам’ятника героям Небесної сотні, реконструкції Європейської площі, Будинку профспілок тощо.

Складнi ЗНОсини

Складнi ЗНОсини

Скандал навколо цьогорічного ЗНО з української мови та літератури («УМ» докладно писала про це у попередньому номері) набирає обертів. Близько 350 обурених абітурієнтів прийшли під стіни Міністерства освіти, вимагаючи зарахувати як правильні відповіді на всі питання спірного блоку, який стосується уривку з тексту Галини Пагутяк про погляд на життя з точки зору комах.

«Влада дозволила корупції бути ключовим бізнесом в Україні»

«Влада дозволила корупції бути ключовим бізнесом в Україні»

Корупція має прізвище. У цьому переконані експерти громадської організації «Центр протидії корупції», яка об’єднала експертів з юридичного, медійного та громадсько-політичного секторів. Коренем ключових проблем розвитку України вони вважають високопосадове хабарництво.

«Плине кача» над Майданом

«Плине кача» над Майданом

Цими вихідними Майдан багатьом нагадав події річної давності. І не лише тому, що дата і спогади самі собою воскрешалися в пам’яті. А й тому, що такої кількості людей, які з квітами та свічками прийшли до місця, де рік тому точилися бої і де гинули їхні друзі, Майдан не бачив давно.

Нічийна земля?

Ще в червні минулого року уряд прийняв постанову, згідно з якою, учасники АТО мають право претендувати на безкоштовне отримання земельної ділянки «для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, ведення садівництва, власного сільського господарства та індивідуального дачного будівництва».