Дорослі «доньки-матері»

Дорослі «доньки-матері»

Hа фотографіях, які з'явилися в російській пресі, молода мама аж ніяк не виглядає на свої 13 років. Пишна жіноча фігура, темна сукня до п'ят, жирові складки звисають на талії, довге руде волосся по-бабськи зібране в «гулю» на потилиці — усе це якось не асоціюється з образом підлітка... Побачиш таку на вулиці, то подумаєш, що цій замученій життям жінці вже під тридцять років...

Ніжки-лялечки

Ніжки-лялечки

Розширення вен на ногах є хворобою всього цивілізованого світу. Ми багато годин проводимо майже без руху, ходимо на високих підборах, забагато їмо, тож не дивно, що організм починає страйкувати проти такого стану речей. За світовою статистикою, жінки потерпають від цієї хвороби утричі частіше, ніж чоловіки, а переймаються нею, мабуть, більше разів у десять — навіть найстрункіші ноги, понівечені судинною сіткою і варикозними вузлами, красуням доводиться ховати під брюками та спідницею максі. Після засмагання під палючим літнім сонечком, після виснажливих для нашої серцево-судинної системи спекотних днів вени проступають більше, ніж три місяці тому. Зарадити цьому лихові можна як за допомогою фармокологічних виробів, так і завдяки елементарним вправам та лікам із «зеленої аптеки».

Хрестовий похід

Тема об'єднання українців із протилежними політичними поглядами та порозуміння між людьми різного віросповідання останнім часом без упину обговорюється в нашій державі, а деякі дискусанти для надання своїм словам більшої ваги увічнюють їх у камінні, дереві й металі. Так, на одній із найвищих вершин Карпат — Петросі — відтепер височітиме хрест із розп'яттям Ісуса Христа, встановлений на знак єднання церков у єдину Українську помісну церкву. Як повідомляє сайт «Ужгород.net.ua», розп'яття виготовили у Бучачі, освятили в церкві Різдва Христового в Тернополі. Потім розп'яття доправили до селища Ясіня на Закарпатті, звідки ініціатори акції почали сходження на Петрос (там свого часу були встановлені капличка і хрест).

Тільки не дисконнект!

Якщо телефон «відрубають» за борги, якщо доступу до інтернету немає через хронічну несплату, то нема чого дивуватися мовчанню слухавки і відмові комп'ютера під'єднатись до всесвітньої мережі. Набагато гірша ситуація, якщо з оплатою все гаразд, а в правому куті монітора все одно фігурують перекреслені червоним зображення двох комп'ютерів.

Сердечне «агу»

Сердечне «агу»

Бувають ситуації, коли малюк, який щойно з'явився на світ, потребує термінового проведення складної операції. І чим швидше медики підготують необхідні препарати й апаратуру, тим більше шансів вижити матиме дитина. Сучасні медичні технології дозволяють діагностувати фізичні вади немовлят задовго до їхнього народження і заздалегідь планувати хірургічне втручання у перші ж дні життя пацієнта. Але донедавна маніпуляції на «працюючому моторчику» 3—4-кілограмових пацієнтів, які вимагають від медиків надзвичайної точності, проводили тільки в Києві.

Літо назавжди!

Ще кілька днів тому східні та південні області України буквально вмивалися потом через нестерпну спеку. Особливо ж не пощастило пасажирам поїздів та автобусів, які в ці дні їхали по розпеченій території — як розповіла моя колега, сповпчик термометра у її вагоні перевалив за позначку +45 градусів Цельсія... Не кращою була ситуація в «дощових» зонах — дихати там було легше, але активні фронти теж завдали шкоди людям. Останніми днями в різних регіонах України проходили грози зі шквалистими поривами вітру, а через останній такий вибрик погоди у центральних областях залишилися без електропостачання більше двохсот населених пунктів. Якої ж погоди слід чекати українцям найближчим часом — спеки чи шквалів? Із цим запитанням «УМ» звернулася до синоптика Українського гідрометцентру Людмили Савченко.

Вакантне місце біля дошки

Сьогоднішній випускник педагогічного училища чи інституту, навіть якщо він навчався за державні кошти й сумлінно отримував стипендію, зазвичай не рветься працювати за спеціальністю, й особливо важко змусити колишнього студента сіяти вічне, добре й мудре у голови сільських школярів. «Каральних» операцій з боку рідної держави молодь не боїться — для того щоб відмахнутися від надокучливого відділу освіти, достатньо дістати (купити?) довідку про працевлаштування у якомусь навчальному закладі. Всі задоволені: канцелярія має довідку, випускник — свободу у виборі заняття, ось тільки школи напередодні Свята першого дзвоника практично завжди мають «некомплект» викладачів...

Шовкові нерви

Шовкові нерви

Багато хто з нас iз дитинства чув від батьків, учителів, друзів фразу: «Заспокойся! Нервові клітини не відновлюються!» Втім останні дослідження науковців та спостереження клініцистів доводять хибність цієї думки. Неврологам було давно відомо, що нервові волокна в кінцівках можуть знову виростати після важких травм. Утім якщо в руках і ногах такий процес протікає порівняно швидко — приблизно 2,5 сантиметра на місяць, то щодо регенерації мозку у вченого світу були серйозні сумніви. І ось нещодавно лікарі вперше отримали твердий доказ того, що нервові волокна в мозку людини можуть відновлюватися, хоча процес цей достеменно не з'ясований, протікає дуже повільно і не завжди приводить до позитивного результату.

Майже Термінатор

Майже Термінатор

Дослідники з Університету Глазго створили електронний пристрій, який дозволить повернути зір мільйонам людей. Як зазначають «Медновини», імплантат, здатний виконувати функції сітчастої оболонки ока, діє за принципом світлочутливого датчика цифрової камери. Керівник групи дослідників доктор Матісон стверджує, що пристрій візьме на себе функції світлочутливих клітин сітківки. Як відомо, ці клітини гинуть при таких захворюваннях, як вікова макулярна дегенерація та прогресуюча дегенерація сітківки. Тільки у Великобританії нараховується близько мільйона хворих із таким діагнозом.

Дав, забрав, переселив

Дав, забрав, переселив

Бюджет Києва на поточний рік збільшився приблизно на 200 мільйонів гривень, передає УНІАН. Таке рішення було затверджене депутатами Київської міської ради. Як повідомив голова постійної депутатської комісії з питань бюджету і соціально-економічного розвитку Володимир Присяжнюк, необхідність «перекроїти» головний фінансовий документ міста пов'язана з тим, що за шість місяців прибуткова частина міської скарбниці була перевиконана на 280 мільйонів 381 тисячу гривень. Тому перш ніж піти на канікули, депутати розподілили надпланові надходження, внісши зміни не тільки до раніше затвердженого бюджету, а й до Програми соціально-економічного розвитку Києва на 2006 рік.