Їх не впізнали. Багаті будуть

Головні призи українських лотерей не йдуть у жодне порівняння із джекпотами більш–менш розвинутих країн. Минулої суботи невідомий киянин виграв у «Суперлото» 9,250 млн. гривень (близько 1,17 млн. доларів) — для провідної української лотереї це дуже непоганий куш інформує http://www.slovoprosvity.org.ua/. Це при тому, що в Європі та США джекпоти подекуди сягають десятків і сотень мільйонів доларів. А ось в Ізраїлі днями сімейна пара отримала джекпот у сумі 74 млн. шекелів — це майже 20 «лимонів» у доларах, найбільший виграш в історії країни.

Ейфель би плакав

Ейфель би плакав

Невдовзі у паризької Ейфелевої вежі з’явиться серйозний конкурент у Лондоні. На території Олімпійського селища, яке готується прийняти літню Олімпіаду 2012 року, постане 115–метрова металева вежа. Конструкція матиме форму чи то спіралі, чи то погано зав’язаного вузла. Як повідомляє Бі–Бі–Сі. Британці сподіваються, що їхня вежа приваблюватиме натовпи туристів не менше, ніж Ейфелева. Тим паче, що й долі в них трохи схожі: коли 1887 року Густав Ейфель почав зводити на Марсовому полі величезну металеву конструкцію до Всесвітньої виставки–1889, парижани називали вежу не інакше, ніж «монстром» і «страховиськом». Проект лондонського сталевого колоса, який переміг на конкурсі оздоблення олімпійського селища, організованому мерією Лондона, у наділених смаком людей поки що також викликає лише огиду.

Я хочу, щоб продукт заговорив!

Рівень розвитку держави можна визначити по тому, як у ній турбуються про людей із обмеженими можливостями. Швейцарія за цим показником завжди була на висоті, але на досягнутому там не спиняються, постійно вдосконалюючи систему допомоги інвалідам. Днями у Швейцарській Конфедерації з’явилися сканери, здатні не лише зчитувати дані штрих–кодів на товарах, а й видавати голосові повідомлення про вміст консервних банок чи упаковок із харчовими продуктами.

Сонячні «вітрила»

Сонячні «вітрила»

2012 року в навколосвітню подорож має вирушити літак «Сонячний імпульс», якому не потрібне традиційне пальне — тільки сонячна енергія. Про цю унікальну розробку швейцарських винахідників «УМ» уже розповідала. А днями швейцарці знову довели своє лідерство у практичному використанні альтернативних джерел енергії. У порту німецького міста Кіль відбулася попередня презентація першого у світі корабля, який наступного року здійснить навколосвітнє плавання, працюючи винятково на сонячних батареях.

Маленький гігант великого туризму

Маленький гігант великого туризму

Кмітливі українці вже відчули, якою «золотою жилою» може обернутися сільський туризм. Американці ж іще раніше збагнули, що робити гроші можна буквально з повітря, чистої води та вікових лісів, особливо за умови, що все це приправлене величезною кількістю концертних залів, зіркових концертів та неповторним шармом пуританської «глибинки». Саме на поєднанні таких, здавалося б, мало поєднуваних речей і ґрунтується слава Бренсона — унікального міста в штаті Міссурі, куди мільйони туристів їдуть за принадами доброї старої Америки, дух якої, схоже, ще залишається тільки тут...

(Ту)ристична атракція

(Ту)ристична атракція

Болгарська Варна та сусідній чорноморський курорт міжнародного значення Золоті Піски невдовзі обзаведуться новою (Ту)ристичною чи, радше, «дуристичною» атракцією. Літак Ту–154 останнього комуністичного лідера Болгарії Тодора Живкова буде найближчими днями затоплено у Варненській затоці. Живков, який у народі мав прізвисько «Тато», очолював ЦК Компартії впродовж 35 років. Він помер 1998 року 86–річним. Осиротілий Ту–154 виробництва 1971 року, яким Живков облетів увесь світ, включно з Кубою і Мексикою, спочатку стояв у ангарі аеропорту Софії, а 16 вересня 1999 року здійснив свій останній переліт із Софії до Варни, де й іржавів останнє десятиліття.

Дорога літаку була одна — на металобрухт. Але у відомого варненського фотографа, шанувальника дайвінгу і підводних зйомок та голови місцевого товариства дайверів «Блек сі дайв Одесос» Орліна Цанєва виникла несамовита ідея — врятувати літак, затопивши його і перетворивши на атракцію для шанувальників дайвінгу та практичний тренувальний об’єкт для водолазів.

Зайда має бути необкуреним

Зайда має бути необкуреним

Марихуановий рай — Нідерланди, куди звідусіль їдуть туристи, аби безкарно покурити легких наркотиків, котрі тут є у вільному продажу, — прикривають. Влада Нідерландів вирішила заборонити продаж марихуани та іншого наркозілля іноземним туристам і в такий спосіб зменшити притік у країну наркоманів та злочинців, котрі заробляють перепродажем «травки». Проект, розроблений міністерствами юстиції, внутрішніх справ та охорони здоров’я, передбачає продаж легких наркотиків лише голландцям, причому тим, які спеціально зареєстровані і, відповідно, мають при собі платіжну картку, видану спеціально уповноваженими на це банками Нідерландів. Про таке рішення днями повідомила інформагенція «Росбалт».

Країна пихатих рекордів

Країна пихатих рекордів

Люди люблять рекорди. Здавалося б, з якого це дива на стадіоні беруть шлюб одночасно 20 тисяч молодих пар, 25 осіб втискаються до машини–малолітражки чи відчайдух здійснює смертельно небезпечний стрибок із мосту? Врешті, є така річ, як спорт, який далеко не завжди додає здоров’я та краси тілу, а став гонитвою за голами та секундами ціною здоров’я. Відповідь проста: одна особа прагне вивищитися над іншими, одна країна бажає видаватися кращою від інших — за рахунок футболу чи кількості виготовлених на душу населення тракторів. Деяким державам особливо поталанило за кількістю рекордів, наприклад, Швейцарії.

Тут більше гірських вершин понад чотири тисячі метрів і вище, ніж у будь–якій іншій країні Європи, на території їхньої країни знаходиться найвищий і найбільший водоспади Європи та найдовший на континенті льодовик (Алетш). До інших рекордів Швейцарії самі доклали рук: вони прокладають найдовший у світі тунель, звели найбільше в Європі шале — будинок у горах, вони попрацювали на найкомфортніше для проживання місто — Цюріх. Швейцарці мають найкращу у світі систему громадського транспорту, а вдома у них із кранів тече найчистіша у світі питна вода. Швейцарці виготовили найдорожчий у світі наручний годинник і збудували перший у Європі вегетаріанський ресторан. Усі ці рекорди слугують як чудові маркетингові інструменти.

Один у полі серед воїнів

Один у полі серед воїнів

Цей рік знаменний для Червоного Хреста — відзначено 150–ту річницю битви біля Сольферіно на півночі Італії, яка поклала початок як народженню самої Італійської держави, так і самої цієї гуманітарної організації, а у вересні виповнюється 90 років від створення руху Міжнародного Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Відтак цілий рік триватиме глобальна кампанія «Наш світ. Твій крок», яка повинна нагадати мешканцям планети про їхню персональну відповідальність за зменшення людських страждань.

Батька–засновника Червоного Хреста, ініціатора підписання Женевської конвенції Анрі Дюнана часто описують як такого собі святого гуманітарія–ідеаліста, але насправді він був реалістом, який умів реалізувати високі ідеї. Це була сповнена контрастів особистість, яка винайшла гуманітарне право.

Вони вже серед нас

Вони вже серед нас

Вони ведуть постійний наступ, оточують нас, приручають комфортом. Вони потрібні нам, вони вже серед нас, хоча, здебільшого, ще не в людській подобі. Ми прямуємо в майбутнє, в якому будемо співіснувати з роботами, без яких життя стане немислимим. «УМ» зібрала матеріали про найновіших роботів світу.