Великодні дзвони — свято Воскресіння

Великодні дзвони — свято Воскресіння

За давньоукраїнською легендою, Великдень, тобто великий день, колись тривав аж сім днів. Цілий тиждень, мовляв, сонечко світило-не заходило. А потім люди помалу стали забувати про значення видатної події, на честь якої отой Великий день зробився. Отож день став собі як день — от лише сонце «грає» на його світанку.

«Хочу стати на ноги...»

«Ви чули, як куля пролітає у вас над головою? А я чув: вона ім’я моє шепоче. А коли їх летить тисяча, різного калібру враз... Усе довкола вибухає... Ти біжиш — а біля тебе гранати розриваються... І кулі летять хмарою, — згадує війну 25-річний воїн-контрактник Леонід Хмельков, який зараз зі складним пораненням перебуває в Центральному військовому госпіталі у столиці.

Роман Торговицький: Слід зрозуміти, що відбувається з реабілітацією в Україні

Роман Торговицький: Слід зрозуміти, що відбувається з реабілітацією в Україні

Благодійну організацію Wounded Warrior Ukraine («Поранений воїн України») для створення сучасної системи психологічної і медичної реабілітації українських військових громадський активіст із Бостона Роман Торговицький створив у грудні 2014-го. Він розповідає, що на Майдан потрапив випадково: приїхав у справах до Пітера, а саме в той час у Києві були перші жертви.

Єднання через Київ

Єднання через Київ

«Схід і захід разом» — дуже популярна теза упродовж двох революцій, Помаранчевої і нинішньої. Але ж ці два «полюси» можна об’єднати лише через Київ. Бо це ідеологічний центр країни», — каже відомий культуролог, член Головної Ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, корінний киянин Микола Біляшівський.

«Педагогіка» безсилля

«Педагогіка» безсилля

«Тебе уши не нужны? Чево меня не слушаешь?» — гукає симпатична жінка до жвавого трирічного хлопчиська в переході метро. «При чому тут вуха?» — майнуло. За мить спливли в пам’яті спогади очевидців про катівні НКВС по всій Україні, про сотні підвалів Галичини, де після відходу «совєтів» улітку 1941-го знаходили масу трупів із відрізаними вухами, язиками, головами.

Зцілення із побратимами

Зцілення із побратимами

Чи легко чоловікові звернутися по допомогу до психолога? Чоловікові, що повернувся з війни в середовище давно знайоме, але незвичне аж до відторгнення. Смерть товаришів, тяжке поранення і просто тривале перебування на межі життя і смерті, під фон вибухів та бризок крові — зруйнували колишні уявлення, стереотипи, звички, погляди.

Класика для спротиву

Класика для спротиву

Майже всі діячі сьогоднішнього політикуму України сформувалися в радянські часи — на текстах, які за темниками НКВС виписували фанатики комунізму, а згодом просто циніки, які пристосовували свої словесні конструкції до політичних потреб чергового генсека.

70 років з Аушвіцем

Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей день було встановлено Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй в 2005 році — у 60-ту річницю визволення в’язнів Освенцiма. Прийнята резолюція ООН 60/7 засуджує заперечення Голокосту і закликає всі країни вшановувати пам’ять жертв тієї трагедії.

Соборність. Український проект

Соборність. Український проект

«Сьогодні українців об’єднує історична традиція і бажання справедливості — соціальної, економічної, культурної», — переконаний історик-енциклопедист, публіцист, автор багатьох книг з національної пам’яті українців Ігор Гирич. Його нова книга «Українські інтелектуали і політична окремішність (середина ХІХ — початок ХХ ст.)», яка нещодавно вийшла друком у видавництві «Український письменник», присвячена засадам формування самостійницької й соборницької суспільно-політичної думки на Наддніпрянщині у тісному зв’язку з Галичиною.

Тим, хто в небобратстві

Тим, хто в небобратстві

Уперше традиційний уже вечір Різдвяних Василів 14 січня в столичному Будинку вчителя відбувся без Євгена Сверстюка. І був присвячений його світлій пам’яті. На великому екрані промайнули фото з його життєпису — з мамою, дружиною, дітьми і друзями... І картина Оксани Плисюк «Вершник на зоряному небі». Вершник побув трохи з товариством у залі Будинку вчителя — та й, віддаляючись, посів своє місце на небі, ставши зіркою.