Ідіть торгуйте пивом!

Днями «Україна молода» отримала лист від співробітників НДІ будівельних конструкцій — інституту, що почав свою історію з 1943 року та в усі часи славився унікальними технологіями і будівельними конструкціями. Саме ця структура дозволила як побудувати в Україні й інших республіках колишнього СРСР унікальні споруди, так і здійснити масову забудову житлових мікрорайонів у складних інженерно–геологічних умовах та відбудувати зруйноване після війни.

«Мене взагалі обурює ситуація в Україні»

Мирослав Семанів, хірург, заслужений лікар України, який минулого тижня під час зустрічі колективу Рівненської обласної лікарні з «регіоналкою» Оленою Бондаренко змусив її годину говорити українською мовою, вирішив балотуватися в депутати по одному з мажоритарних округів Рівненщини. Про це він повідомив «Україні молодій». «Вирішив іти в Раду не через приїзд Бондаренко — це була звичайна подія. Хоча те, що правляча партія хоче спаплюжити наш край, — також важливий чинник, — зазначає Мирослав Михайлович. — Мене взагалі обурює ситуація в Україні. Маю сили поборотися за нашу державу».

«Пані Бондаренко, не треба нам співчувати!»

«Пані Бондаренко, не треба нам співчувати!»

Місто Рівне досі не відійшло від візиту до Рівненської обласної лікарні депутатки від Партії регіонів Олени Бондаренко. Нагадаємо, у середу, під час зустрічі, рівненські медики зупинили її виступ і попросили пані депутатку говорити українською. «Шановна пані народний депутате України Бондаренко! Ми всі знаємо вас як запеклого захисника відмираючих регіональних мов — гагаузької, угорської, румунської і особливо російської. У нашому регіоні більшість населення користуються українською мовою, яка не відмирає. Тому просимо вас як державного службовця першого рангу користуватися державною мовою», — звернувся до політика заслужений лікар України Мирослав Семанів.

Пані Олена, яка планувала обмежитися лише привітанням українською, була вимушена нею говорити годину, після чого знову перейшла на російську. Втім, як розповіли «УМ» рівненські лікарі, діалогу не відбулося ні російською, ні українською. Депутатка, яка розповідала про медичну реформу, не змогла відповісти по суті на жодне питання проекту — бо «некомпетентна». Відтак виступ, що переріс у дискусію, стосувався більше питання «покращення вже сьогодні», якого у Рівному не помітили, та скандального мовного законопроекту.

У четвер Олена Бондаренко відгукнулася не вельми приємно про мешканців Рівного. Мовляв, їй шкода, що на Заході «люди одномовні, не розуміють російської», і порадила їм її вивчити. А ще додала, що має над мешканцями Рівного перевагу, бо володіє двома мовами, та нагадала приказку, що людиною можна бути стільки ж разів, скільки мов знаєш. Рівняни ж обурені: держслужбовця першого рангу попросили говорити державною мовою не через нерозуміння, а з поваги до держави і україномовного регіону. І додають: якщо в цій ситуації і є провокація, то лише з її боку. А лікар, який висловив прохання, каже, що українські чиновники мають спілкуватися з народом державною. Принаймні в тих регіонах, де нею говорить переважна більшість.

«Оновлення» Адріївського–2

Комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово–транспортних споруд Києва» оголосило тендер на генпідрядні роботи з реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі Києва. Розкриття пропозицій відбудеться 16 серпня. Про це пише загальнодержавний веб–портал «Вісник державних закупівель». За його даними, організатори закупівлі очікують, що вартість робіт сягне 404 мільйони гривень. Кошти на будівництво буде виділено з державного та місцевого бюджету Києва.

Коли білий халат не годує

Коли білий халат не годує

Київські медики не пригадують чогось подібного за останні десять років. Уже два тижні їм без жодних адекватних пояснень затримують зарплатню. Регіональний орган управління — Головне управління охорони здоров’я при міській адміністрації — як води у рот набрало. Лікарям не дозволяють говорити про проблему та писати скарги. Керівники столичних лікарень лише розводять руками — мовляв, грошей нібито не стало через єврочемпіонат.

Певне «покращення» поки що прийшло лише до працівників міської станції швидкої допомоги. Їм 11 липня таки виплатили зарплату за минулий місяць. У решті медзакладів, якими опікується місто, а не безпосередньо міністерство, лікарі працюють на правах волонтерів.

Собачий сад

У столичному Національному ботанічному саду імені Гришка — переполох через «собаче» питання. Днями кілька українських телеканалів випустили в ефір сюжети про «здичавілих» чотирилапих, які «масово нападають на відвідувачів та псують рослини». Як доказ наводили слова директора Наталії Заїменко та садівника. Перша запевняла, що злих собак регулярно вивозять із території, а вони повертаються, другий — що вони нищать усе, «де свіжа земля». До місцевої влади нібито регулярно пишуть звернення, та результатів немає.

«Космос» до заготівлі гречки готовий

Мера столиці, про існування якого більшість киян і без того вже забула, вчора офіційно відправили у відставку. Учора Київрада на своєму засіданні розглянула заяву Леоніда Черновецького про дострокове припинення повноважень і підтримала її 110 голосами. Таким чином, «головною» у Київраді де–юре стала секретар Галина Герега, яка, за законом, виконуватиме обов’язки міського голови впродовж півмісяця. За цей час Верховна Рада має визначитися з датою призначення позачергових виборів мера.

Фауна червоного моря

Фауна червоного моря

У першій половині літа, коли виборча кампанія офіційно ще не почалася, Компартія України стала одним із лідерів «ринку агітації». Як за кількістю легальної реклами на ТБ, радіо, в пресі й інтернеті, так і за обсягами так званої «джинси» — пропагандистських матеріалів без позначки «реклама». Це показує щомісячний моніторинг загальнонаціональних друкованих видань, який проводять експерти Інституту масової інформації. За їхнім висновком, зараз ринок «джинси» зростає завдяки віце–прем’єр міністру із соціальних питань Сергію Тігіпку, котрий рекламує соціальні ініціативи влади, а також КПУ. Так, у червні лідерство в «джинс–рейтингу» утримувала влада (25%), друга за обсягами — партія Наталії Королевської (23%), треті — комуністи (19%).

Водночас слід зазначити, що в липні активність КПУ в медіа помітно зросла, і головний наступ «червоні» ведуть через телебачення, масовано запускаючи в ефір ролики із гнівними обвинуваченнями в бік олігархів та закликом «Повернемо країну народу!». При цьому в теленовинах різних каналів раз по раз вискакують нібито звичайні сюжети з виступами Петра Симоненка, які вочевидь оплачені за рекламними розцінками.

Вражає також кількість білбордів та інших зовнішніх носіїв із рекламою КПУ — як на сході та півдні країни, так і в центрі, зокрема в Києві. Для оновлення «картинки» агітувати за комуністів взялася і молодь — інтернетом гуляють фотографії голих грудей молодої «комсомолки», що бере активну участь у поширенні політінформації.

Суми коштів, укинутих в агітацію за політичну силу Симоненка, мають вражати. «УМ» спробувала з’ясувати перспективи «партії ностальгії» на виборах та вагу реклами КПУ.

З переляку поспішили

Друге засідання Черкаського обласного апеляційного суду у справі тещі одіозного «регіонала», співавтора законопроекту «Про засади державної мовної політики» Вадима Колесніченка, призначено на 21 серпня. Про це «Україні молодій» повідомив представник постраждалої сторони «нашатирного скандалу» — виховательки Галини Хрущ — Іван Морщавка. «Суд, очевидно, з переляку, мало не за два місяці до засідання розіслав сторонам запрошення: «Продовження розгляду апеляції потерпілої Галини Хрущ на вирок Звенигородського районного суду, яким виправдана Македон, призначили на 10:00 21 серпня». Хоча, за законом, це можна зробити і за п’ять днів до засідання. Тобто судді, перелякані розголосом цієї історії, тепер намагаються демонструвати відкритість і прозорість розгляду. Зі свого боку, я впевнений, що нам вдасться довести провину тещі Колесніченка — Валентини Македон».

Перед лавиною

Перед лавиною

Учасники акції протесту проти закону Колесніченка—Ківалова «Про основи державної мовної політики» обживаються під Українським домом. Кияни приходять гуртами: з килимками–підстилками, «сухими пайками» і парасольками від палючого сонця. Тим часом до столиці підтягуються мешканці регіонів — від Львова до Луганська.